Birželio 8, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (birželio 9 - 10, 2018)
World Naked Bike Ride Londone. © Foto: Wikipedia.

Londonas nebūtų Londonas, jei gyvendami šiame crazy mieste stokotume įvairovės ir veiksmo. "Mama, ką man veikti?" Mykdavome vaikystėje. Tokie klausimai šiandien neįmanomi, greičiau jau - "mama, kaip man visur suspėti?" Šį savaitgalį ko tik neišvys londoniečiai ir sostinės svečiai: nuogaliai ant dviračių, karalienės gimtadienis, paslaptingi sodai, oro balionių fiesta, moterų eiseną ir net lietuviškas miškas šalia St. Paul's katedros.

(žinote ar organizuojate įdomų renginį, rašykite [email protected])

ŠEŠTADIENIS (birželio 9 d.)

Nuogaliai ant dviračių


Taip, visiškai nuogi. Nuogut nuogutėliai vyrai ir moterys Londono gatvėmis mins dviračius norėdami atkreipti dėmesį į automobilių teršiamą aplinką. Tai savotiška protesto akcija prieš automobilius, kuri, kaip ir kiekvienais metais, tikrai neliks nepastebėta. Tiesa, kai kurie nuogaliai prie akcijos prisijungia ir norėdami pabrėžti laisvę, žmogaus kūno individualumą. Visiškas nuogumas norintiems dalyvauti masiniame pasivažinėjime neprivalomas, aprangos kodas – „nuogas, kiek drįstu“. Bet jei drąsos užtenka - sėskite ant dviračio kaip gamta sutvėrė. 2018 pasaulio nuogalių važiavimas (World Naked Bike Ride) prasideda šiose vietose: Tower Hill, Regents Park, West Norwood, Hyde Park, Clapham Junction, Kew Bridge. Pagrindinė vieta, kurioje susitinka visi dalyviai - Westminster Bridge. Žiūrovai nuogaliams pamojuoti gali bet kurioje šių vietų. Pradžia apie 14.30 val. Visa informacija: https://wnbr.london.

Trooping the Colour: Gimtadieninis Karalienės paradas
Šalies valdovo gimtadienio šventė tikriausiai yra viena įspūdingiausių tradicijų Londone. Šventei vadovauja kariuomenės daliniai iš vadinamosios Household Division (Karališkosios garbės sargyba (angl. Foot Guards) ir Household Cavalery), o Trooping the Colour yra karinė tradicija, kurios pradžia siekia ankstyvą aštuonioliktąjį amžių. Šventę stebėti galima palei Mall kelią ir Green Park gale (siūlome atvykti anksčiau, jeigu neturite bilieto ir norite užsiimti geresnę vietą). Adresas: Buckingham Palace Rd, Londonas SW1A 1AA. Pradžia 10 val., nemokamai. I: http://www.householddivision.org.uk/trooping-the-colour.

SEKMADIENIS (birželio 10)

Moterų eisena / meno instaliacija
Prieš 100 metų Sufražistės (pranc. suffragettes), kovotojos už moterų teises, pagaliau pasiekė tai, dėl ko grūmėsi negailėdamos savęs: moterims buvo leista balsuoti. Ta proga Londone ir kituose JK miestuose vyks šventinė eisena. Moterys kviečiamos vilkėti Sufražisčių spalvas (žalią, baltą ar violetinę) ir tapti meninės instaliacijos dalimi. Eisena Londone prasidės 12.15 val. Park Lane, W1K 7AJ. Daugiau informacijos: https://www.processions.co.uk/attend-processions/​.

Lordo Mero oro balionų fiesta (Lord Mayor's Hot Air Balloon Regatta)
Visą informaciją rasite čia >>>>

ŠEŠTADIENIS (birželio 9 d.) ir SEKMADIENIS (birželio 10)

Atvirų durų dienos Londono soduose (Open Garden Squares Weekend)
Kam neteko atsidusti praeinant pro Jurgio laikų terasų privačius namus su išpuoselėtais sodais ir skverais, skirtais išimtinai gyventojų mėgavimuisi? Vieną vasaros savaitgalį apsižvalgyti, kas darosi už užrakintų vartų, suteikiama galimybė visiems, nepagailėjusiems 15 svarų (yra ir pasiūlymų 2 bilietai už vieno kainą, ieškoti čia >>>>>>>>>>). Renginio metu galima apžiūrėti ne tik privačius, paprastai lankytojams uždarus sodus, bet ir tuos, kurie atviri viešajai publikai, tačiau mažai žinomi, nors tikrai verti dėmesio. Su vienu bilietu galima aplankyti tiek skverų, kiek tik suspėsite per savaitgalį. Tiesa, kai kurie populiaresnieji reikalauja iš anksto registruotis, tad pasitikrinkite renginio puslapyje www.opensquares.org.

Priešais Šv. Pauliaus katedrą Londone - lietuviško miško gabaliukas
Visą informaciją apie renginį rasite čia >>>

Gero savaitgalio jums linki Londonietė x

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai