Kovo 7, 2024
Knygų magija Anglijoje: mažieji Lietuviai Pasaulinės Knygų Dienos proga tampa spalvingais personažais

Kiekvieną pavasarį, kovo mėnesio pradžioje, Anglijoje galima sutikti minias įvairių knygų personažų. Pasaulinė knygos diena, arba World Book Day, Jungtinėje Karalystėje yra viena labiausiai laukiamų švenčių, ypač tarp mokyklinio amžiaus vaikų.

World Book Day – tai labdaros renginys, kasmet vykstantis Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje kovo mėnesio pirmąjį ketvirtadienį. Šios dienos proga šalies mokyklos ir bibliotekos prisipildo spalvų ir vaizduotės, o šventės tikslas – paskatinti vaikus skaityti, atrasti naujas knygas ir dar labiau įsimylėti literatūrą.

„Ši diena yra mano mėgstamiausia mokyklos šventė. Visus Barborytės kostiumus kuriau aš“, – pasakoja Henrika Stasiulė, šviesiaplaukės Barboros mama. Pasak jos, kruopščiai sukurti kostiumai vėliau sėkmingai parduodami Vinted platformoje ir džiugina kitus vaikus.

Šiais metais Barbora įkūnijo Hildos personažą – spalvingą, užsispyrusią, imlią ir smalsią mergaitę.

Henrika taip pat pasakoja apie išaugtus Pasaulinės Knygos Dienos kostiumus, kuriuose Barbora spindėjo kaip Coco Chanel, Pepė Ilgakojinė, Little Mei ir kiti personažai.

Barboros tėvelių kūrybiškumas neabejotinai praverčia kuriant įspūdingus kostiumus. Jos tėtis Dainius yra „Logobou Design“ įkūrėjas, o už kiekvieno kostiumo idėjos stovinti Henrika – asmeninių foto knygų ir albumų dizainerė. Iki šios dienos Barboros mėgstamiausia knyga – jos mamos kūrinys, kuriame sudėti visi dukters piešiniai ir darbai.

Pasaulinės Knygos Dienos renginys JK pirmą kartą buvo surengtas 1998 metais. Tai – vietinė pasaulinės World Book Day šventės, kurią inicijavo UNESCO ir kuri visame pasaulyje minima balandžio 23-ąją, versija. JK renginio organizatoriai nusprendė šventę perkelti, norėdami išvengti sutapimo su Velykų mokyklinėmis atostogomis ir Šv. Jurgio diena.

Žinoma, kaip ir daugelis iniciatyvų šiame pasaulyje, ši šventė neapsieina be kritikos ir abejonių. Pastebėta, kad kai kurie vaikai į mokyklą atvyksta persirengę futbolo žaidėjais, rokeriais ar žvaigždėmis, kurie neturi nieko bendra su literatūra. Be to, kritikuojama, kad šventė išryškina finansines nelygybes – ne visi tėvai turi galimybę leisti papildomas lėšas kostiumams. Nepaisant šių iššūkių, World Book Day išlieka svarbia iniciatyva Anglijoje, skatinanti tiek vaikus, tiek suaugusius domėtis literatūra.

Pasidalinkite savo nuotraukomis ir įspūdžiais: [email protected]

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai