Spalio 24, 2023
Notting Hill teatro scenoje Londone – lietuviškas spektaklis „Prabangos“
Virginija Kuklytė, Redita Dominaitytė, Eimutis Kvoščiauskas – šie žymūs Lietuvos aktoriai Londono teatro scenoje pasirodys vasario pradžioje.

Prabangus gyvenimas kartais visai ne apie materialius dalykus. Prabanga patirti: gyventi, mylėti, netgi mirti – būtent apie tai Londono lietuviams ir svečiams papasakos „Knygos teatro“ spektaklis, kurio premjerą Londone organizuoja buhalterinių ir teisinių paslaugų įmonė Global Info Ltd.

Tragikomedijos „Prabangos“ premjera JK įvyks vasario 4 dieną, 2024, Notting Hill esančio The Tabernacle teatro salėje. Redita Dominaitytė, Eimutis Kvoščiauskas, Virginija Kuklytė – šie žymūs Lietuvos aktoriai virs besiblaškančiomis vėlėmis, bandančiomis iš naujo patirti gyvenimą. Kad ir kalbantis apie mirtį, šis spektaklis itin elegantiškas, lengvas, šmaikštus bei stilingas. Ypatingą atmosferą sukurs ne tik architektūriniu paminklu laikoma Vakarų Londono teatro salė, bet ir įspūdingi kostiumai, juvelyrikos dirbiniai ir net antikvariniai kvepalai.

Prabanga patirti: gyventi, mylėti, netgi mirti – būtent apie tai Londono lietuviams ir svečiams papasakos „Knygos teatro“ spektaklis. Prabanga patirti: gyventi, mylėti, netgi mirti – būtent apie tai Londono lietuviams ir svečiams papasakos „Knygos teatro“ spektaklis.

The Tabernacle - tai buvęs bažnyčios pastatas, kuris yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas. Pasak „Knygos teatro“ įkūrėjos R. Dominaitytės, spektakliams kūrybinė grupė visuomet ieško neįprastų erdvių, pasirodymai vyksta dvaruose, koplyčiose, muziejuose, vilose. „O tai reiškia, jog mums, aktoriams, niekuomet nebūna patogu. Turime nuolat ieškoti naujų sprendimų. Dėl šios priežasties tas pats spektaklis kas kartą yra kitoks, jis nesustabarėja, neišsikvepia ir lieka tikras, gyvas“.  

„Knygos teatro“ specifika – aktorius atsiduria labai arti žiūrovo, todėl didžiulis dėmesys skiriamas kostiumams, aksesuarams, grimui. Teatro išskirtinumas – pagal senovines receptūras kuriami kvapai, kas suteikia spektakliui dar stipresnės įtaigos.

The Tabernacle teatras yra saugomas Anglijos kultūros paveldas. The Tabernacle teatras yra saugomas Anglijos kultūros paveldas.

Apie „Prabangas“

Spektaklio siužetui panaudotos lietuvių literatūroje netipiško, nebūdingo rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“.

Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją. Jų tikslas – pakeisti materiją, išeiti iš tos, kurioje yra dabar ir kurioje nieko nebejaučia, – tarsi laižytų cukrų, kurio skonis burnoje – kaip smėlio, kaip talko. Istorijų sekimas vėlėms, kuriose vaizduojamas tikras tikrų žmonių gyvenimas – vienintelis likęs pasitenkinimo šaltinis, bandymas iš naujo patirti gyvenimą.

Apie rašytoją

Jurgis Savickis (1890-1952) – neeilinė asmenybė ir nestandartinis, į apibūdinančius rėmus sunkiai įspraudžiamas lietuvių rašytojas. Kritikų prišlietas prie ekspresionistinės pakraipos modernaus meno atstovų. Ir šiandien daug kam nežinomas, mat sovietiniais metais jo kūryba buvo drausta, neįtraukiama į mokyklines programas.

J. Savickis gimė dar carinėje Lietuvoje. Buvo aristokratiškos ir kosmopolitiškos prigim­ties žmogus, visapusiškai išsilavinęs, nuo mažens kalbėjo lenkiškai, rusiškai, prancūziškai, vėliau dar išmoko vokiečių, danų, švedų, italų kalbų. Buvo Lietuvos diplomatas Skandinavijos šalyse. 1938 m. – Lietuvos atstovas Tautų Sąjungoje Ženevoje (Šveicarija). Nuo 1940 m. gyveno Pietų Prancūzijoje, pagal tėviškės vietovardį pavadintoje viloje Ariogala. Rašytoją, diplomatą galime laikyti šiandienos lietuvio – europiečio, laisvo ir atviro pasaulio gyventojo, pirmtaku.

J. Savickis – miestietiškos literatūros atstovas. Lietuvių literatūros kontekste išsiskiria netipiška rašymo forma – yra taupus, glaustas, tačiau savotiška žodžių ekonomija tik dar labiau sustiprina daromą įspūdį. Mažakalbis, tačiau itin intensyvus, taikliai žodžius parenkantis autorius. Būdingas pesimistiškas požiūris į žmogų, nukeliantis jį nuo pjedestalo ir atskleidžiantis žmogiškosios prigimties juodulius: kvailybę, egoizmą, godumą, tuščiagarbiškumą, gašlumą, godumą... Žmogiškosios ydos pridengtos stipriu cinišku, ironišku humoru, tačiau vertinimo nėra – autorius neteisia. Siužetų atomazga sunkiai nuspėjama, kuo galės pasimėgauti ir spektaklio „Prabangos“ žiūrovai.

Šį spektaklį Londone organizuoja buhalterinių ir teisinių paslaugų įmonė Global Info Ltd.

Spektaklis „Prabangos“ Londone įvyks vasario 4 d., 18 val.
Adresas: The Tabernacle, 34-35 Powis Square, Londonas W11 2AY
Įsigyti bilietus galite čia >>>

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai