Gruodžio 19, 2023
The Good Neighbour video platformoje – pažintis su penkiomis Londone gyvenančiomis lietuvių menininkėmis
Londone gyvenanti menininkė Viltė Fuller.

Apie tai, kas formuoja kūrėjų tapatybes, kokią įtaką menininkų žinomumui ir kūrybos eigai turi gyvenimas didžiausiose pasaulio sostinėse kviečia svarstyti „The Good Neighbour“ video platforma. Joje taip pat galima susipažinti su penkiomis Londone gyvenančiomis lietuvių menininkėmis.

Kokią įtaką menininko karjerai turi galimybė studijuoti ir gyventi didžiausiose pasaulio sostinėse, tokiose kaip Londonas, Paryžius, Niujorkas ar Tokijas? Ar gyvenimas svetur suteikia unikalias sąlygas atsitraukti ir šviežiomis akimis pažvelgti į tradicijas ir paveldą, puoselėjamą Lietuvoje? Į šiuos klausimus internetinė „The Good Neighbour“ video platforma šiais metais prašo atsakyti menininkų ir kūrėjų, gyvenančių būtent Londone.

„The Good Neighbour“ veikla, prasidėjusi nuo interviu su lietuvių išeivijos menininkais Londone, daugiausia dėmesio skiria kūrėjų reprezentavimui, apsilankymams menininkų studijose ir pokalbiams, kuriuose atskleidžiamos migracijos ir kūrybiškumo temos. Tęstinę video platformos veiklą galima vadinti archyvu, suteikiančiu erdvę klausimams apie tautinės tapatybės sampratą, idėjų migraciją, meninės kūrybos būdus ir įkvėpimo šaltinius. Vienas ilgiausių „The Good Neighbour“ įrašų – Skype platformoje įrašytas interviu su legendiniu lietuvių menininku Jonu Meku

Šiais metais projektas po klajonių po Vokietiją, Olandiją ir Prancūziją vėl atsigręžia į Londoną, t.y. ten, kur projektas ir prasidėjo. „The Good Neighbour“ šiemet kuruoja viena iš video platformos įkūrėjų Justė Kostikovaitė.

Urtė Janus. Urtė Janus.
Adelina Sasnauskaitė. Adelina Sasnauskaitė.
Viltė Fuller. Viltė Fuller.

Pirmajame šių metų reportaže, pristatančiame kūrėjus iš Lietuvos, galime susipažinti su Londone gyvenančia menininke Urte Janus. Naujausią jos kūrinį „Visos prieš tai buvusios jūros“ dar šį mėnesį buvo galima patirti „JCDecaux premijos 2023: Mainais į amžius“ parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje. Janus kuria skulptūrines instaliacijas, kuriomis tyrinėja laiko tėkmę, žmogaus tvarinių ir gamtos pasaulio sąveiką. Savo praktikoje menininkė naudoja lėtai veikiančius cheminius procesus ir leidžia aplinkai paveikti jos kūrinius. Pokalbį su menininke rasite šioje nuorodoje.

„The Good Neighbour“ iš viso šiais metais pristatys penkis reportažus apie įdomiausius Londone šiuo metu gyvenančius lietuvių kūrėjus ir tyrėjus: Adeliną Sasnauskaitę, Viltę Fuller, Adomą Narkevičų, Gražiną Bielousovą ir jau minėtą Urtę Janus. Jų įvairialypės praktikos, kilusios iš skirtingų disciplinų ir kontekstų, atspindi tarptautines šiuolaikinio meno tendencijas. 

Visus „The Good Neighbour“ vaizdo įrašus rasite čia. Platformos naujienas kviečiame sekti „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Projekto sklaidą remia Lietuvos kultūros taryba ir „British-Lithuanian Society“. Projekto partneris – Jungtinės Karalystės lietuvių Jaunimo Sąjunga.

Raktažodžiai: LondonasLondono LietuviaiAnglijos LietuviaiMenas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai