Sausio 27, 2024
Lietuvių menininkai kviečiami prisijungti prie kūrybinio projekto Šveicarijoje
Pijus Müller, Art1a galerijos įkūrėjas Tate Britain muziejuje Londone. Kairėje - Liucernos gamtovaizdis.

Liucerna vadinama Šveicarijos širdimi. Šiame mieste išvysite bene įspūdingiausią šalies gamtovaizdį. Liucernos krištolinių ežerų ir alpių kontūrų grožį apdainavo, aprašė bei nupiešė ne vienas pasaulio menininkas: lietuvių poetas Maironis (Vakaras (Ant ežero Keturių Kantonų)), amerikiečių rašytojas Markas Tvenas, britų tapytojas J. M. W. Turner.

Nupiešti, nufotografuoti, aprašyti ar kitaip įamžinti Liucernos magiją kviečiami ir šiuolaikiniai menininkai. Projekto „Šveicarijos širdis“ sumanytojas Pijus Müller, Art1a galerijos įkūrėjas. Jam talkina ir lietuvė verslininkė grožio paslaugas teikiančios Blossom & Jasmine kompanijos savininkė, Gintarė Ferrario. „Tai itin įkvepianti, neapsakomo grožio vieta. Su Pijumi susipažinome, nes planuoju savo kompanijos paslaugas pristatyti ir klientams Šveicarijoje. Menas ir verslas visuomet eina šalia, tad man be galo malonu prisidėti prie šio projekto ir pakviesti dalyvauti lietuvius”, - sako Gintarė.

Šveicarijos širdis. Šveicarijos širdis.
Art1a galerija ir įkūrėjas. Art1a galerija ir įkūrėjas.

Tapyba, skulptūros, fotografijos, eilėraščiai – laukiamos įvairios meno formos, o geriausi darbai bus atrinkti ir įtraukti į specialią parodą Art1a galerijoje Liucernos centre. Šveicaras galerijos savininkas Pijus tikisi sulaukti kūrinių, kurie įamžins Liucernos dvasią. „Net jei niekada nesate lankę šio nuostabaus pasaulio kampelio - leiskite savo vaizduotei ten nukeliauti. Tai puiki proga prisijungti prie globalaus projekto, griauti barjerus, susipažinti su menininkais iš viso pasaulio, o taip pat ir meno gerbėjais, kolekcionieriais“, - sako jis.

Šveicarijos Alpės žinomos kaip įkvėpimo šaltinis daugeliui garsių menininkų. Su Pijumi susitikome Tate Britain muziejuje Londone, kuriame eksponuojami anglų romantiko dailininko J. M. W. Turner darbai. Turneris mėgo tapyti scenas iš savo kelionių, Pijus pataria atkreipti dėmesį į paveikslą „Pilis Alpių slėnyje“ (Castle in an Alpine Valley). Jo manymu, šio pastelinio spalvų kalno kontūrai atrodo kaip Alpėse matomi vaizdai. Turner’is dažnai lankydavosi Šveicarijos kalnų Rigi regione. Liucernos ežero ir slėnių vaizdai jam buvo nuolatiniai įkvėpimo šaltiniai.

Lietuvė verslininkė Gintarė Šveicarijoje - dažna viešnia. Su meno galerijos Art1a įkūrėju Pijumi ji tikisi įgyvendinti tarptautinį meno projektą. Lietuvė verslininkė Gintarė Šveicarijoje - dažna viešnia. Su meno galerijos Art1a įkūrėju Pijumi ji tikisi įgyvendinti tarptautinį meno projektą.
Pijus Muller galerijoje Londone. Pijus Muller galerijoje Londone.

Kelionės visuomet įkvepia. „Kai stebime įvairias kultūras, girdime kalbas, istorijas mes mokomės ir sužinome tiek naujų, įdomių dalykų“, sako Pijus. Jis nusišypso, kai paklausiu, kiek kalbų moka: „Daug“! P. Mülleris apie dvidešimt metų dirbo kaip kelionių gidas ir kultūrinių renginių organizatorius. Jis apkeliavo bene visas Europos šalis ir daugelį pasaulio kraštų ir sako, kad yra daugiakalbis. „Kai bendrauju užsienio kalba, automatiškai elgiuosi kitaip, mąstau kitaip“, - sako jis. Tiesa, Pijus pripažįsta kol kas neturėjęs galimybės apsilankyti Lietuvoje, tačiau tikisi šį planą netrukus įgyvendinti.

Art1a Gallery įsikūrusi istorinėje Liucernos miesto vietoje prie ežero. Projektas „Šveicarijos širdis“ kviečia dalyvauti visus menininkus. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su Art1a Gallery ir Pijumi Mülleriu: https://art1a.art/

Raktažodžiai: ŠveicarijaNaujienosMenasPasaulio Lietuviai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai