Spalio 11, 2023
Pasakų vakaras vaikams lituanistinėje mokykloje Rytų Londone

Ar skaitote pasakas vaikams? Jei skaitote - nuostabu! O jei dar ir lietuviškas knygas skaitote, tai jūsų vaikui labai pasisekė turėti tokius supratingus tėvus, nuo mažų dienų suteikiančius galimybę kalbėti ir jūsų gimtąja kalba. Ar vaikas ateityje skaitys knygas itin priklauso nuo tėvų, senelių pavyzdžio ir įdirbio ankstyvoje vaikystėje.

Tad šiltai kviečiame jus drauge su vaikais nuo dviejų iki penkerių metų į pasakų skaitymo vakarus rudenėjančiais penktadienio vakarais spalio 20 ir 27 bei lapkričio 3 ir 10 dienomis 16.30 - 17.30 valandą lituanistinėje mokykloje - darželyje Leaping Toads, "Mano pirmuosiuose moksluose" Dagenham'e.

Mokytoja Rita pakvies jus į kelionę, kuri padės jums ir jūsų mažiesims susidraugauti su knyga ir pajusti skaitymo drauge džiaugsmą. Tai puiki proga išgirsti naudingų patarimų bei pasikonsultuoti su mūsų ilgamete ikimokyklinukų mokytoja.

Po šios veiklos norinčius pakviesime likti iki 18 val. kartu su mūsų lietuvių kalbos mokinukais.

Užsiėmimus dovanojame, bet vietų skaičius ribotas, tad reikia iki spalio 18 dienos rezervuoti vietą sau ir vaikui el. paštu [email protected]. Galima registruotis į visas ar bet kurią vieną dieną pasirinktinai.

Kiek žinote apie skaitymo naudą vaikams? 

Švedijos vaikų literatūros institutas vardina ilgą sąrašą: 

Knygų skaitymas lavina vaikų kalbą ir plečia žodyną bei moko reikšti mintis, suvokti, ką kalba ir rašo kiti.

Knygos vysto skaitytojų mąstymą. Iš knygų mokomės abstraktaus pasaulio suvokimo.

Knygos skatina fantaziją ir moko mąstyti vaizdiniais.

Iš knygų sužinome apie kitas šalis ir kitokį gyvenimo būdą, jos teikia žinių apie gamtos, technikos pasaulį, istoriją ir apskritai apie viską, kas mus domina.

Knygos padeda įsijausti į kitų žmonių padėtį.

Knygos mums suteikia jėgų ir įkvėpimo. Jos įtraukia ir linksmina, priverčia juoktis ir verkti, leidžia nusiraminti ir parodo išeitį iš susidariusios sunkios padėties.

Knygos kelia klausimus, kurie priverčia susimąstyti, pavyzdžiui, apie gėrį ir blogį.

Skaitydami suprantame, kad į problemas galime žvelgti iš įvairių pusių, jos parodo, kad konfliktus nebūtinai turime spręsti jėga.

Knygos leidžia mums pažinti save ir kitus.

Knygos sutrumpina vienatvę. Knygą galime pasiimti su savimi kur tik norime.

Knygos – mūsų kultūrinio palikimo dalis.

O svarbiausia - gerą vaikišką knygą galima skaityti garsiai, o tai teikia džiaugsmą tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. Knygos sujungia kartas ir vaikams atveria kelią į literatūrą visam mūsų gyvenimui.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai