Balandžio 17, 2020
Lieku Namuose su… tenoru Edgaru Montvidu

Skaitau  

Daug! Šiuo metu jau baigiau ‘The Piano Tuner’ (Daniel Mason), o dabar jau įpusėjau ‘The Noise of  Times (Julian Barnes). Be to, lentynoje išrikiuota dar visa krūva knygų laukia savo eilės patekti į mano rankas.

Žiūriu 

Kino pavasario filmus. Esu BBC 4 fanas, su malonumu žiūriu dokumentinius filmus apie meną. Yra laiko pamatyti senąją klasiką, užkamšyti tam tikras kinematografinis spragas.

Vilkiu 

Namuose - japoniško stiliaus patogią pižamą, bėgiodamas-sportinį kostiumą, dirbdamas su studentais -kažką labiau klasiško. Bet šiomis dienomis aprangai skiriamas dėmesys yra labai minimalus.
 
Klausausi 

Taip pat nemažai. Rytais, geriant žalią arbatą, patinka klausytis ramios, meditatyvinės muzikos, bėgiojant - Neringą, FM, dažnai pasileidžiu Boriso Godunovo operą. Jei Dievas duos, tai bus mano sekantis darbas Ciuricho operoje. Nemažiau mėgaujuos ir tyla.

Valgau 

Man patinka gaminti. O tai šiuo metu yra išsigelbėjimas. Šalia visų negandų, kurias sukėlė šis lockdown`as, vienas pozityvus dalykas, mano galva, tikiuos, bus akivaizdus -pagerėjusi žmonių sveikata, juk ‘junk food’ ėdyklos yra uždarytos ir žmonės priversti grįžti į savo virtuves ir prisiminti kulinarinę ABC. Gal sumažės nutukimo mastas šioje šalyje, kuris žudo ne mažiau nei Covid-19?

Mokausi 

Turiu galimybę prisėsti prie instrumento ir prisiminti tuos metus, kai bandžiau būti pianistu. Vieno gero žmogaus dėka, namuose turiu jo paskolintą instrumentą, tad paskambinu Bacho Goldbergo variacijas, Čiurlionio preliudus. Be to, mokau LMTA studentus dainavimo. Mokaus pats. Jei ši situacija užsitęs, ieškosiu ir privačių studentų, norinčių išmokti dainuoti, juk pragyventi reikės, o dabar visas mano uždarbis yra tarsi kirviu nukirstas. 

App/programa, kurią dažnai naudoju 

Visi komunikaciniai kanalai.

Save linksminu 

Na tai padaryti šiuo metu yra sunkiau, tačiau stengiuos išlikti optimistu. Bėgiojimas, šiuo atveju, man yra daugiau psichinė nei fizinė pagalba. Meditacija.

Grožio procedūros, kuriomis save lepinu 

Išsivalau dantis ir nusiskutu. Jei daryčiau dar daugiau -žmonės negalėtų atitraukti nuo manęs akių ir bandytų  paliesti, o šiuo metu tai daryti būtų pavojinga! :)

Sportas/pratimai, kuriuos praktikuoju 

Šalia bėgiojimo, paprasti pratimai ant jogos kilimėlio namuose.

Kas padeda neprarasti optimizmo 

Viršuje išvardintieji, bei gero vyno ar šampano taurė vakare.

Karantino rezoliucija (iššūkis sau) 

Nevarginu jais savęs. Tiesiog, kasdien susikuriu planą, ką turiu ir noriu nuveikti. Dienos ritmas ir rutina yra geras priešnuodis pavojingam nuoboduliui.

Kaip palaikau ryšį su išoriniu pasauliu 

Skambinu varpais :) Šaukiu, o man atsiliepia!

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai