Rugsėjo 14, 2018
Londone prasidėjo Mados Savaitė
© Foto: Londonietė.

Gal ir sunku suprasti visą tą pamišimą dėl skudurų, rankinių, batų, bet kartais ir man pačiai dėl jų apsisuka galva. Šį savaitgalį Londone išvysite daugiau stileivų nei rudens lapų: Londono Madų Savaitė (London Fashion Week 2018) vyks keturias dienas, su renginiais nuo ryto iki vakaro, dizaineriais, madų industrijos asais, žvaigždėmis, mados blogerių tuntais, fotografų būriais.

Šiais metais veiksmas persikelia į centrinio Londono The Store Studios patalpas, netoli Temple metro stoties ir upės Temzės. Patikėkite, net jei neturite pakvietimų į LFW, bet taip norėtumėte bent akies krašteliu išvysti mados pasaulio grietinėlę – pasisukiokite aplinkui ir prisižiūrėsite tokių įdomybių, kad raibs akys: Londono gatvės – geriausias podiumas. O Londono Mados Savaitė – galimybė kristi į akį fotografams, dizaineriams, save parodyti ir į kitus pažiūrėti. Žinoma, grožio industrijos galingiesiems nieko nereikia įrodyti ir dažnai jie tyliai įeina pro galines duris, įsisukę į juodas skraistes ir akis slėpdami po tamsiais stiklais. Bet blogeriai knibžda kaip skruzdėliukai – didesni ir mažesni. Jie ruošia outfitus šiai progai kaip tikriausiai žvaigždės ruošia raudono kilimo suknias Oskarų ceremonijai. Ir kai fotografai tarsi skalikai apspinta jaunutę blogerę, išlaužusią na tokį super cool stiliuką, prašydami jos pasisukti į kairę, dešinę, pažiūrėti į kamerą, nusukti akis į šoną – ji vykdo kiekvieną jų prašymą, nes tam juk ji ir puošėsi. Jau tikrai ne ‘dėl savęs’, o dėl tų blyksčių. Vogue.

Į Londono Madų Savaitę nusipirkti bilietų nepavyks. Į šimtus mados podiumų pasirodymus ir daugiau nei 40 renginių, skirtų garsiems ir pradedantiesiems talentams galite patekti tik su pakvietimais – turite būti mados žurnalistas, blogeris, vlogeris, parduotuvės atstovas arba žvaigždė. Žodžiu, atstovauti mados industrijai. Gauti pakvietimą apžiūrėti Designer Showrooms – nesudėtinga, tereikia užpildyti formą internetu prieš kelias savaites ir dažniausiai pavyksta. Tačiau kvietimus į garsiausių kolekcijų pristatymus, podiumus, vakarėlius pavyks gauti tik jei esate VIP.

Tarp gausybės veidų ir vardų Designer Showroom išvysite ir lietuvę dizainerę Laurą Theiss – mados pasaulyje ji jau užsitarnavo savo vardą, kaip viena iš talentingiausių ir įdomiausių megztų drabužių kūrėja. Lauros mezginiais ir nėriniais puošiasi ne tik stileivos, bet ir balerinos, o jos Kalėdinėmis dekoracijomis prekiauja garsusis Harrods prekybos centras.

Kad ir koks paviršutiniškas kartais atrodo mados pasaulis, reikia sutikti, kad mada gali vykdyti ir kilnesnę misiją nei aprengti įnoringą gražuolę. Pavyzdžiui, šiais metais tarptautinių madų pristatymo renginių istorijoje nebus kailių bet kokia jų forma, pranešė Britų mados taryba. Dėmesys renginiuose ypatingai atkreipiamas į klimato kaitą, ekologiją, tvarą, žmonių įvairovę, kultūrinius skirtumus ir pasirinkimo teisę, modelių sveikatą, amatininkus, smulkius gamintojus bei verslininkus ir Brexit. 

Londono Mados Savaitė vyks rugsėjo 14 - 18 d. 2018. Daugiau info rasite tinklapyje www.londonfashionweek.co.uk.

Raktažodžiai: LondonasLondono Mados SavaitėStilius

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai