Birželio 27, 2018
Jungtinės Karalystės parlamentas pritarė Londono Heathrow oro uosto plėtrai

Didžiosios Britanijos parlamentarai balsų dauguma pritarė ilgai lauktiems planams Londono Hitrou oro uoste – judriausiame Europos oro uoste – pastatyti trečiąjį kilimo ir tūpimo taką, dėl kurio galimo poveikio ne vieną dešimtmetį virė aštrios diskusijos.

Pasiūlymams dėl oro uosto plėtros, kuriuos kiek anksčiau šį mėnesį suderino ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) vyriausybė, įstatymų leidėjai pritarė 296 balsų dauguma, nepaisydami prieštaravimų, kuriuos reiškė deputatai, atstovaujantys prie oro uosto esančioms apygardoms, kurių gyventojai labiausiai nuogąstauja dėl didesnės taršos ir triukšmo.

Vienas iš nepritariančiųjų yra užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), kadaise pažadėjęs atsigulti prieš buldozerius, kad sustabdytų statybą. Tačiau dėl netikėtos kelionės į Afganistaną jis negalėjo dalyvauti balsavime.

Vyriausybė įrodinėja, kad 14 mlrd. svarų (15,9 mlrd. eurų) vertės planas duos daug naudos Didžiosios Britanijos ekonomikai po „Brexit“, o jį įgyvendinant iki 2030 metų gali būti sukurta iki 114 tūkst. darbo vietų.

„Tai istorinis balsavimas, prie kurio buvo eita 50 metų, ir tai yra didžiausias mūsų kartos sprendimas dėl transporto, – prieš balsavimą pareiškė transporto ministras Chrisas Graylingas (Krisas Greilingas). – Nuo to priklauso tūkstančiai naujų darbo vietų ir šalies gebėjimas konkuruoti tarptautinėje arenoje bei užimti pirmaujančias pozicijas naujoje pasaulio prekyboje.“

Trečiojo kilimo ir tūpimo tako statybą tikimasi pradėti iki 2021 metų, tačiau prieš tai teks gauti būtinus leidimus. Be to, neatmetama galimybė, kad šis projektas bus apskųstas teisme.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienosHeathrow

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai