Spalio 11, 2023
Londono Lutono oro uoste dėl reikšmingo gaisro sustabdyti visi skrydžiai

Londono Lutono oro uostas, kur dėl reikšmingo gaisro sugriuvo dalis daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės, iki trečiadienio popietės sustabdė visus skrydžius ir paprašė keleivių kol kas neatvykti.

Pasak įvykio vietoje buvusio naujienų agentūros AFP fotografo, liepsnos veržėsi iš oro uosto 2-ojo terminalo automobilių stovėjimo aikštelės trečiojo aukšto, o ugniagesiai stengėsi suvaldyti gaisrą.

„Mūsų prioritetas išlieka pagalba pagalbos tarnyboms ir mūsų keleivių bei darbuotojų saugumas. Todėl priėmėme sprendimą sustabdyti visus skrydžius iki spalio 11-osios, trečiadienio, 15 valandos (17 val. Lietuvos laiku)", – sakoma trečiadienio rytą išplatintame oro uosto pranešime.

„Keleiviams patariama šiuo metu nevykti į oro uostą, nes patekimas į jį vis dar labai apribotas“, – priduriama jame. 

Pasak greitosios pagalbos tarnybos, į ligoninę buvo paguldyti penki žmonės: keturi ugniagesiai ir oro uosto darbuotojas.

Dar vienam asmeniui pagalba buvo suteikta įvykio vietoje. 

Gaisras kilo antradienį apie 21 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku naujai pastatytoje oro uosto automobilių stovėjimo aikštelėje.

„Po kelių minučių liepsnojo didžioji viršutinio aukšto dalis, įsijungė automobilių signalizacija ir pasigirdo garsūs užsidegusių automobilių sprogimai“, – Jungtinės Karalystės naujienų agentūrai PA pasakojo 41 metų apskaitos direktorius Russellas Tayloras (Raselas Teiloras) iš Škotijos.

„Ugnies išplitimo greitis buvo neįtikėtinas“, – pridūrė jis. 

Bedfordšyro ugniagesių tarnyba nurodė, kad jos komanda gesina gaisrą ir stengiasi neleisti jam išplisti į kitus netoliese esančius pastatus ir transporto priemones.

„Ugniagesių komandos susidūrė su sparčiai plintančiu gaisru ir paskelbė apie didelį incidentą“, – sakoma pranešime.

„Stiprus gaisras greitai išplito konstrukcijoje, o gaisro stiprumas sukėlė didelę konstrukcijos griūtį“, – nurodoma jame.

Manoma, kad tuo metu automobilių stovėjimo aikštelėje buvo iki 1,2 tūkst. transporto priemonių.

„Gaisro gesinimo operacijos tebevyksta“, – anksti trečiadienį pranešė ugniagesių tarnyba, pridūrusi, kad darbai dar vyks kelias valandas.

Ji pridūrė, kad bus atliktas išsamus gaisro tyrimas.

Maždaug už 40 kilometrų į šiaurę nuo Londono centro esantį Lutono oro uostą aptarnauja kelios pigių skrydžių bendrovės. Tai vienas iš šešių pagrindinių JK sostinės oro uostų. 

Pernai Lutono oro uoste buvo aptarnauta apie 13 mln. keleivių. Manoma, kad trečiadienio skrydžių stabdymas paveiks apie 25 tūkst. keleivių.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai