Sausio 8, 2018
„Radiohead“ apkaltino Laną Del Rey nuplagijavus jų dainą

Dainininkė Lana Del Rey (Lana del Rei) sekmadienį sakė, kad anglų roko grupė „Radiohead“ iškėlė bylą dėl vienos jos dainos, esą labai panašios į jų hitą „Creep“.

Los Andžele gyvenanti 32 metų dainininkė, kaip ir „Radiohead“ garsėjanti dažnai „tamsia“ muzika, tvirtina, kad įkvėpimo sėmėsi ne iš „Creep“.

Ginčas kilo dėl jos naujausio albumo „Lust for Life“ paskutinės dainos „Get Free“, kuri prasideda, regis, identiškais gitaros akordais kaip ir „Creep“.

L. Del Rey bylos iškėlimo faktą patvirtino pasirodžius britų bulvarinio laikraščio „The Sun“ pranešimui. Ji sakė, kad pasiūlė kompromisą, bet „Radiohead“ nori visų nuopelnų.

„Pasiūliau iki 40 (proc.), ... bet jie sutiks tik su 100, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė L. Del Rey. – Jų advokatai nepalenkiami, tad spręsime tai teisme.“

„Radiohead“ atstovas sekmadienį vakare neatsakė į prašymus pakomentuoti.

„Creep“ buvo debiutinis „Radiohead“ singlas, atnešęs šlovę šiai Oksfordo grupei. Vėliau rokeriai pasuko labiau eksperimentine kryptimi.

Muzikos industrija pastaraisiais metais išgyveno ne vieną daug dėmesio sulaukusį ginčą dėl dainų autorystės.

Anglų soulo atlikėjas Samas Smithas (Semas Smitas) prie savo baladės „Stay With Me“ autorių prirašė amerikiečių rokerį Tomą Petty (Tomą Petį), parašiusį panašų kūrinį „I Won't Back Down“.

Be to, prisiekusieji, įvarydami baimės daugeliui dainų kūrėjų, 2015 metais nusprendė, kad Robino Thicke'o (Robino Tiko) ir Pharrello Williamso (Farelo Viljamso) 2013 metų hitas „Blurred Lines“ yra nuplagijuotas nuo Marvino Gaye (Marvino Gei) kūrinio „Got to Give It Up“, ir priteisė daugiau kaip 7 mln. dolerių (5,8 mln. eurų) velionio soulo muzikos žvaigždės fondui.

BNS inf.

Raktažodžiai: Muzika

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai