Liepos 7, 2016
Gražiausi Anglijos levandų laukai
Hill Barn Farm.

Liepos-rugpjūčio mėnesiai kaip tik yra tas laikas, kai galima pasigrožėti žydinčiais levandų laukais. Ir tam visiškai nebūtina važiuoti į Provansą Pietų Prancūzijoje. Levandos auginamos ir Anglijoje, tad, jei planuojate savaitgalio kelionę, siūlome kelias vietas, kur galite ne tik pasigrožėti violetiniais levandų žiedais, bet ir surengti pikniką levandų laukuose bei įsigyti iš levandų pagamintų produktų.

Mayfield Lavender, Surrey 
1 Carshalton Road, Banstead, SM7 3JA

Mayfield Lavender via Facebook Mayfield Lavender via Facebook
Šiaurės Surrey kalvose įsikūrusį, organiškas tradicijas puoselėjantį Mayfield levandų ūkį nuo Centrinio Londono pasieksite per 15 minučių. Ūkis levandas augina bene 10 metų, užima 25 akrus ir siūlo lankytojams ne tik pasigrožėti levandų laukais, bet ir įsigyti jų sėklų ar sodinukų bei iš levandų pagamintų produktų. Ūkis turi du lankytojams atvirus centrus: Banstead (1 Carshalton Road, Banstead, SM7 3JA), kur plyti pagrindiniai levandų laukai, ir sodinukų centrą su parduotuve Epsom (139 Reigate Road, Epsom, KT17 3DW). Mayfield Lavender Field veikia nuo  9 val. ryto, paskutiniai lankytojai įleidžiami 18 val., vartai užrakinami 19 val. (liepos ir rugpjūčio mėnesiais). Lankytojams ūkis atviras iki rugsėjo 15 d. Parkavimas nemokamas. Įvažiavimo kaina: £1 suaugusiems ir vaikams virš 16 m. Mayfield Lavender Nursery veikia nuo 9.30 val. iki 17 val. antradieniais – šeštadieniais (nedirba sekmadieniais, pirmadieniais). Nemokamai. 

Hill Barn Farm, Snowshill, Costwold
Snowshill, Broadway, Worcestershire, WR12 7JY

Apsilankymą šiame levandų ūkyje galite suderinti su pasivaikščiojimu istoriniame Snowshill kaime - jis įsikūręs kaimo pakraštyje, netoliese Snowshill Manor, kurį taip pat įdomu apžiūrėti. Levandų ūkis lankytojams atviras iki rugpjūčio 7 d. Suaugusieji mokės £3.50, vaikai iki 15 m. £2.50. Ūkio šeimininkai siūlo sekti jų interneto puslapį, kuriame skelbiama derliaus nuėjimo data (preliminariai, priklausomai nuo oro, planuojama liepos 26 d.) - teigiama, kad tai netgi romantiškesnė patirtis nei pasivaikščiojimas žydinčiame levandų lauke. Tą dieną lankytojams duris atveria ir ūkio distilerija, kur nurinkus levandų žiedus tą pačią dieną išgaunama levandų esencija. Barn Hill levandų ūkis garsėja ir savo arbatine, kurioje lankytojams siūloma levandų sausainių ir levandų sėklomis pagardintų "scones".  Šis ūkis draugiškas šunims. Nuo 10 - 17 val., paskutiniai lankytojai įleidžiami 16.45 val.

Castle Farm, Shoreham, Kent
Castle Farm, Redmans Lane, Shoreham, Sevenoaks, Kent, TN14 7UB

Castle Farm http://hopshop.co.uk Castle Farm http://hopshop.co.uk
Pirmą kartą šiais metais šis levandų ūkis atveria duris angliškų piknikų mylėtojams – tik du liepos savaitgalius (liepos 8 ir 9 d. ir liepos 15-16 d. nuo 18.30  val. iki 20.30 val.) bus leidžiama pasigrožėti žydinčių levandų spalvomis ir kvapais pačiuose ūkio laukuose. Būtina rezervacija, o bilietai labai paklausūs. Suaugusiems kaina £7.50, vaikams £2.50. Daugiau informacijos apie rezervaciją galite rasti čia. Castle Farm - privati šeimos rezidencija, įsikūrusi senos normanų pilies vietoje įspūdingose Šiaurės Kento apylinkėse, apie 20 mylių nuo  Centrinio Londono. Ūkis turi ir parduotuvę  - The Hop Shop, kurioje galima nuspirkti čia pat gaminamos levandų produkcijos. Jei neketinate užsukti į parduotuvę,o tik pasivaikčioti ir atvykote automobiliu, savininkai rekomenduoja automobilį palikti Lullingstone Visitor Centre. Pirmadieniais - šeštadieniais 9-17 val., sekmadieniais ir per šventes - 10-17 val.

Hitchin Lavender, Hertfordshire
Cadwell Farm, Ickleford, Hitchin, Herts SG5 3UA

Hitchin Lavender, Hertfordshire. Hitchin Lavender, Hertfordshire.

Hitchin levandų ūkį nesunkiai pasieksite tiek nuo Londono, tiek ir nuo Kembridžo. Levandų eilės čia driekiasi apie 25 mylias: galima po laukus pasivaikščioti ir prisirinkti šviežių, kvapnių žiedų. Šiame ūkyje žydi ne tik levandos, bet ir saulėgrąžos, taip pat yra laukinių gėlių pieva. Nuo šių laukų atsiveria žavus Hertfordshire ir Bedfordshire kaimų vaizdas. Čia įrengtame 17 amžiaus svirne galima papietauti, paragauti vietoje keptų pyragų ir išsirinkti levandų produktų. Į šiuos levandų laukus šuniukų neleidžia, bet jiems yra įrengtas specialus laukiamasis kampelis, tad, tikimės, jūsų keturkojai kantrūs – turės palaukti. Sezonas tęsiasi iki rudens. Nuo 10 iki 17 val.; antradieniais (nuo birželio iki rugpjūčio pabaigos) – iki 21 val. Į šiuos levandų laukus rekomenduojama keliauti nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos.

Kiti rekomenduojami levandų laukai:

Somerset, netoli Bath
Somerset Lavender, Horsepond Farm, Faulkland, Somerset BA3 5WA
Daugiau info: www.somersetlavender.com  

Norfolk
Caley Mill, Norfolk Lavender, Lynn Rd, Heacham PE31 7JE
Daugiau info: www.norfolk-lavender.co.uk 
 
York
Yorkshire Lavender, Terrington, York, North Yorkshire, YO60 6PB
Daugiau info: www.yorkshirelavender.com

Raktažodžiai: levandosSurreyKentMayfieldSnowshillpiknikas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai