Gruodžio 29, 2017
Londono nekilnojamo turto rinkoje lietuviai verslininkai sukėlė revoliuciją
LONDONIETĖ
Vilhelmas Navickas ir Tomas Nascisonis. © Agent House nuotr.

Spalio pabaigoje Vilhelmas Navickas ir Tomas Nascisonis Londone oficialiai startavo su kampanija, kuri laužo visas iki šiol ilgametėje Jungtinės Karalystės (JK) nekilnojamojo turto (NT) rinkoje nusistovėjusias taisykles. Paradoksalu, tačiau šį kartą britai visai nesipiktina. Dviejų lietuvių pristatytas modernus ir jau daugiau nei metus sėkmingai veikiantis darbo modelis NT rinkoje sukėlė investuotojų susidomėjimo bangą.

Jungtinėje Karalystėje sukurtas inovatyvus NT startuolis „Agent House” kampaniją pradėjo tikėdamasis pritraukti nuo 450 tūkst. iki 1,5 mln. svarų investicijų. Praėjus vos porai mėnesių, agentūra jau pradėjo tarptautinę plėtrą Ispanijoje, o dabar paskelbė pirmuosius žingsnius žengsianti ir Lietuvoje.

Tradicinė rinka nebesugeba patenkinti poreikių

Londono nekilnojamo turto rinka – viena didžiausių pasaulyje. Čia NT agento darbas niekada nesibaigia, konkurencija – milžiniška, o darbo valandos – alinančios. Būtent ši paprastai nematoma medalio pusė ir tapo V. Navicko bei T. Nascisonio modernaus verslo modelio pagrindu.

Pasak  „Agent House” tarptautinės plėtros vadovo Europoje Barry Lee, nekilnojamo turto rinkos „variklis”, nesvarbu, ar tai būtų JK, Lietuva, ar likusios pasaulio šalys, yra žmogus, t.y. agentas. Tačiau dabartinėmis rinkos sąlygomis norintys užsidirbti agentai nebespėja patenkinti rinkos poreikių, dėl žemų komisinių privalo atlikti daug daugiau sandorių, o dėl to kenčia ir bendravimo kokybė bei klientai.

„Laikas tapo brangiausia šių laikų valiuta. Darbo tempui nuolat didėjant, o reikalavimams – augant, darbe virstame savavaliais vergais.”, - sako ilgametę darbo NT srityje turintis, „Agent House” tarptautinės plėtros vadovas B. Lee.

Atsisakė seno verslo modelio

Pasak B. Lee, atsirandant naujoms technologijoms, žmonės iš aplinkos reikalauja vis daugiau funkcionalumo, paprastumo ir vis didėjančioje konkurencingoje aplinkoje, aukšto aptarnavimo lygio. Tos pačios vertybės galioja ir tarptautinėje NT rinkoje.

„Pagal seną sistemą dirbančiam NT agentui atitikti šiuolaikinės rinkos poreikių tiesiog nebeįmanoma. Norėdamas turėti padorias pajamas, agentas privalo padaryti daug didesnį sandorių skaičių nei anksčiau, tad jo su kiekvienu klientu praleistas laikas tampa labai ribotas ir dažnai skaičiuojamas komisinių dydžio matais. Taip nesąžininga ir neturėtų būti. Kiekvienas klientas yra svarbus, tuo tarpu agentas už savo darbą nusipelno 100 proc. komisinių. Virtuali „Agent house” agentūra, suteikdama įvairius darbą pagreitinančius įrankius, brokeriams sukuria būtent tokią aplinką, kurioje jiems nebereikia skubėti ir savo darbą gali atlikti nepriekaištingai.”, - teigia B. Lee.

Startuolio įkūrėjų manymu, 21 amžiuje ir vėl daugiau dėmesio pradedama skirti žmogui bei aptarnavimo kokybei. „Agent House” sukurta taip, kad palengvintų darbo krūvį agentams ir tuo pačiu suteiktų daugiau autonomiškumo, automatizuojant tam tikrus procesus. Viso to tikslas – sėkmingesnis klientų aptarnavimas, didesnis agentų uždarbis bei geresnis darbo valandų bei laiko asmeniniams poreikiams santykis.

„Šiuolaikinė NT srityje dirbančio agento realybe – 70 val. darbo savaitė. Tačiau koks žmogus, kad ir pats geriausias profesionalas, savo sferoje gali noriai ir su šypsena, su malonumu atlikti savo darbą puikiai, dirbdamas 70 valandų per savaitę?”, - retoriškai klausia B. Lee. Pasak jų, toks krūvis tiesiog tampa nebeįmanomas fiziškai.

Agent House nuotr. Agent House nuotr.

„Šimtmečius nusistovėjusi sena NT biznio modelio struktūra demotyvuoja šiuolaikinius šios srities ekspertus, o tai automatiškai daro įtaką aptarnavimo lygiui bei kliento satisfakcijai. „Agent House” operacinė sistema ir platforma buvo sukurta remiantis asmenine patirtimi – sukurta agentų ir sukurta agentams.”, - pasakoja B.Lee.

„Agent House” verslo modelis propaguoja laisvą darbo grafiką, paremtą tik klientams skiriamu laiku. Tuo tarpu visi administraciniai procesai, tokie, kaip marketingas, teisininkų paslaugos ir t.t., kontroliuojami bei agentams suteikiami vidinės kompanijos infrastruktūros dėka.

„Taip galime užtikrinti, kad NT brokeriai darbe praleidžia mažiau laiko, patys renkasi darbo valandas, padidina savo produktyvumą bei gauna 100 proc. sutartų sandorio komisinių.”, - aiškina nekilnojamo turto specialistas iš JK.

Sulaukia daug palaikymo

„Agent House” įkūrėjų ambicijos – išties ne mažos. Startuolio idėjos autoriai džiaugiasi, kad didelius siekius skatina ir fantastiškas iš rinkos specialistų sulauktas palaikymas tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ir Lietuvoje.

Trijų metų bėgyje kompanija planuoja tapti didžiausia NT agentūra Didžiojoje Britanijoje: turinti daugiausiai nepriklausomų NT agentų, kurianti ir tobulinanti rinkos specialistus, organizuojanti apmokymus ir siekianti aukščiausio profesionalumo lygio.

„Nuo pirmos dienos, kai su savo verslo idėja ir modeliu išėjome į viešumą, iš agentų sulaukiame tik pozityvios reakcijos, teigiamų emocijų ir klausimų, ar iš tiesų gali taip būti, nes skamba per gerai, kad tai būtų tiesa!”, - džiaugėsi B. Lee ir pabrėžė, kad „Agent House” yra pasirengusi pasiūlyti ne tik modernų požiūrį į darbo aplinką šiuolaikinėje NT rinkoje, tačiau ir uoliai rūpinasi savo agentų tobulėjimu, norintiems kelti rinkos aptarnavimo standartus siūlydami tarptautinio lygio mokymus, mainų programas bei bendradarbiavimo projektus.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai