Gegužės 22, 2017
Iš Gatwick oro uosto – į lietuvių odontologijos kabinetą
Dovilė Ilevičiūtė 1
Boulevard Dental Care kolektyvas.

Anglijos pietuose Crawley gyvenančių lietuvių tarpe kartais juokaujama, kad nusileidus Gatwick oro uoste iškart galima šiame mieste bandyti įsidarbinti. Nuo šiol turėtų prigyti ir dar vienas posakis: išlipus iš lėktuvo Gatwick oro uoste iškart galima susitvarkyti dantis. Pačiame Crawley centre šių metų pradžioje duris atvėrė lietuvių OVIDIJAUS BLANKO ir DONATO DRUKTENIO įkurta odontologijos klinika BOULEVARD DENTAL CARE.

Klinikos kainoraštis – ne restorano meniu

„Visuomet galvojau, kad Crawley mieste gyvena nemažai lietuvių, bet dabar matau, kad jų yra dar daugiau nei įsivaizdavau“, - naujoje, dar dažais kvepiančioje odontologijos klinikoje mane pasitinka Ovidijus. Anglijoje įsikūręs tauragiškis prisipažino, kad apie nuosavą odontologijos kabinetą jis pagalvodavo jau nuo mokyklos laikų. Svajonės kartais išsipildo su kaupu: šiandien verslininkas vadovauja ne tik odontologiniam kabinetui, bet ir vos už kelių durų, čia pat esančiai sporto papildų parduotuvei Quality Sports Supplements. 

„Svarbiausia nuoširdus, atsakingas požiūris į darbą, - kukliai šypsosi lietuvis. – Visuomet mėgau kokybiškas prekes ir daiktus. Rinkdamiesi, produktus, medžiagas, įrenginius naujai klinikai net nežiūrėjome į kainas ar paprasčiausius sprendimus, nes svarbiausias rodiklis - kokybė. Labiausiai noriu ir tikiuosi, kad pas mus apsilankęs klientas iškeliautų gavęs kokybiškiausias įmanomas paslaugas už geriausią kainą“.

Ovidijus Blankas vadovauja ne tik odontologiniam kabinetui, bet ir vos už kelių durų, čia pat esančiai sporto papildų parduotuvei Quality Sports Supplements.

Posakis „klientas visuomet teisus“ Boulevard Dental Care klinikoje visiškai negalioja. O. Blankas vardina atvejus, kada klinikoje dirbantys specialistai sulaukia pacientų, įsitikinusių, jog jie tikrai žino, ko jiems reikia: ar dantį traukti, ar plombuoti, ar kanalus gydyti, kokius vaistus vartoti. „Nežinau iš kur jie tiek visko prisiskaito. Tikriausiai internete, Google. Daug žmonių galvoja, kad jie yra beveik daktarai, - juokiasi Ovidijus. – Taip negalima. Daugiau negu pusė labai klysta. Skambina ir sako, kad reikia traukti dantį, o apžiūrėjus pasirodo užtenka minimaliai pagręžti ir užplombuoti. Reikia leisti gydytojams atlikti savo darbus ir nediagnozuoti nebūtų dalykų, nes taip tik pakenksite sveikatai. Blogiausia, kad kartais tokie klientai vartoja vaistus, kurie nereikalingi ir netgi kenksmingi, pyksta jei odontologas neišrašo stiprių antibiotikų, nesupranta, kad viskas daroma jų labui, norint padėti, o ne pakenkti. Mums kiekvienas žmogus – didžiulė atsakomybė“.

Žinoma, klientas visuomet gali pasirinkti. Boulevard Dental Care centre pirminė apžiūra tekainuoja £30, tačiau jos pabaigoje pateikiami gydymo variantai, planas, informuojama kiek tiksliai viskas kainuos ir užtruks. „ O ne taip, kad pradedam gręžti ir iškart skaičiuojam, - ramina O. Blankas. - Pateikiame labiausiai tinkančius gydymo planus ir rekomenduojame, kokia išeitis būtų geriausia, bet galutinį sprendimą paliekam pacientui. Pastebėjau, kaip bereikalingai žmonės stresuoja atvykę į kliniką. Jie iškart griebia kainyną, tarsi restorano meniu, ir baksnoja, kokias paslaugas norėtų užsisakyti, nes galvoja, kad mes juos pasodinsim į kėdę nesupažindinę su kaina ir vizito pabaigoje pateiksim milžinišką sąskaitą. Jie išsigandę, pergyvena, kad neturi pakankamai grynųjų. Po pirminės apžiūros niekada nespaudžiame, kad rinktis reikia būtent taip, o ne kitaip. Mūsų darbas - kuo konkrečiau viską išaiškinti ir suteikti pasirinkimo laisvę“.

Boulevard Dental Care įkūrėjas pastebi, kad šiuo metu daugiausiai klientų kreipiasi prireikus skubios pagalbos. „Jiems jau skauda, jie nebegali, pavyzdžiui, laukti kelionės į Lietuvą, nebegali atidėti vizito pas odontologą. Kuo puikiausiai juos suprantu, nes dar nesutikau nė vieno žmogaus, kuris nekantrautų klestelėti odontologo kabineto kėdėje ir atverti burną. Jei jau nutinka taip, kad pacientas kreipiasi paskutinę minutę, stengiamės priimti tą pačią dieną, kuo greičiau, netgi ne darbo valandomis ir dienomis. Tereikia paskambinti“.

Tiesa, girdėta jau daugybę kartų, bet Ovidijus vėl pataria: nelaukti, netempti, neatidėlioti, nes problemos tik didėja, o kainos drauge su jomis. „Juk geriau užsukti paprasčiausiam patikrinimui kas pusę metų, nei tuomet, kai jau nebegalima kentėti“.

Odontologai Lietuvoje – ar verta?
    
Jau nuo seno įprasta, kad Anglijos lietuviai odontologų paslaugas dažnai renkasi Lietuvoje. Įtakos tam turi kainų, kultūros ir kokybės įtakoti stereotipai: mes linkę manyti, kad gimtinėje sulauksime kokybiškesnių paslaugų už mažesnę kainą. „Taip, Lietuvoje galbūt ir šiek tiek pigiau, tačiau suskaičiavus kelionės išlaidas, laiką, tikrai nemanau, kad tai logiškas sprendimas. Nebent atostogas derinate su vizitais pas odontologą. Bet vėlgi reikėtų pagalvoti, ar jūs norite atostogauti, ar gydytis. Bet jei didesnė problema per vieną dieną juk visko nesutvarkysite, teks vėl skristi. Nežinau, ar verta, tai kiekvieno pasirinkimas“, - svarsto Boulevard Dental Care įkūrėjas. 

Boulevard Dental Care klinika suteikia visas įmanomos odontologines paslaugas suaugusiems ir vaikams, nuo paprasčiausios burnos higienos, dantų plombavimo, balinimo iki sudėtingesnių šaknies kanalo gydymo, protezų ar implantų. Sudėtingesnėms ir brangesnėms odontologinėms procedūroms besiruošiantys klientai neturėtų pergyventi, jog jiems iš karto teks pakloti nemažas pinigų sumas. Klinika dantų gydymo paslaugas gali pasiūlyti ir išsimokėtinai. „Mūsų kainos nėra didesnės nei NHS (National Health Service, liet. Nacionalinė sveikatos tarnyba), o kai kurios paslaugos kainuoja tiek pat. Bet NHS ir privatus gydymas skiriasi kaip diena nuo nakties. Jei jų apžiūra trunka penkias minutes, pas mus – keliasdešimt. Bet kitos išeities tikriausiai nėra, juk jiems tenka aptarnauti milijonus pacientų, - lygina lietuvis. - Mūsų tikslas teikti pacientams aukštos kokybės bendrą dantų priežiūrą ir estetinę odontologiją prieinamomis kainomis“.

Boulevard Dental Care klinikos atidarymo akimirkos. Ovidijus Blankas ir Donatas Druktenis. Boulevard Dental Care klinikos atidarymo akimirkos. Ovidijus Blankas ir Donatas Druktenis.
Ovidijus Blankas ir Donatas Druktenis odontologijos kliniką atidarė pačiame Crawley miesto centre. Ovidijus Blankas ir Donatas Druktenis odontologijos kliniką atidarė pačiame Crawley miesto centre.

Lietuvių laukia labiausiai

Crawley mieste lietuvis O. Blankas su žmona Asta ir dukrelėmis gyvena jau keturiolika metų. Nors ir su pertraukom. Jis pasakoja kartą, po penkerių gyvenimo metų Anglijoje, nusprendęs vėl grįžti į Lietuvą. Netgi pradėjo savo verslą. Vilniaus centre atidarė drabužių parduotuvę. Deja, prasidėjus krizei, parduotuvę teko uždaryti, gyvenimo Lietuvoje svajonės atsisakyti ir traukti atgal į Angliją. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Šiandien Ovidijus džiaugiasi čia sukūręs namus, galintis dalyvauti Crawley lietuvių bendruomenės veikloje ir prisidėti prie lietuvybės puoselėjimo. Jis aktyviai dalyvauja lietuvių susibūrimuose ir tautiečiams negaili gerų žodžių. 

„Boulevard Dental Care įrengimo darbai truko apie metus. Prieš tai šios patalpos atrodė tragiškai, nei šviesų, nei vandens. Beveik viskas, ką dabar matote, sukurta lietuvių rankomis, - į šviesiomis spalvomis dažytas klinikos erdves ranka mosteli jis. - Vien lietuviai dirbo: ir elektrikas lietuvis, ir stalius lietuvis, ir santechnikas lietuvis. Pasitikiu lietuviais, jie šaunūs ir kruopštūs darbuotojai, puikūs specialistai“. 

Pasak verslininko, ir beveik 70 proc. naujos odontologijos klinikos pacientų yra lietuviai. Labai dažnai jie klinikoje lankosi šeštadieniais ar po darbo, nes, anot Ovidijaus, tautiečiai labai darbštūs ir sąžiningi, tad iš darbų atsiprašo tik labai rimtais atvejais. „Lietuvių labiausiai ir laukiame, - šypsosi vyras. – Nors, žinoma, taip pat maloniai priimame visus. Ir kolektyvas mūsų tarptautinis – lietuviai, ukrainiečiai, ispanai, norėtume, kad prisijungtų lenkai ir anglai. Svarbiausia – kad būtų geri specialistai. Žaviuosi tokiais profesionalais, kaip mūsų odontologė Ina, kuri tiesiog mėgaujasi savo darbu. Ji visuomet su šypsena ir užsidegimu padėti žmonėms plačiai ir drąsiai šypsotis“.

Daugybę esamų klientų vilioja ne tik Boulevard Dental Care kokybė ir kainos, bet ir patogus susisiekimas. Nuo Gatwick’o oro uosto autobusu iki klinikos nuvažiuoti galima per penkias minutes. Greitas susisiekimas su Rytų Londonu ir pajūrio miestu  Brighton’u. Man kelionė automobiliu iš Šiaurės Vakarų Londono iki lietuvių įkurto naujo odontologijos kabineto užtruko apie pusantros valandos.

Kas sudėtingiausia atidarinėjant odontologijos kliniką? O. Blankas sako, jog įtikti griežtiems saugos, kokybės komisijų reikalavimams - tikras galvos skausmas. „Reikėjo pagalvoti apie kiekvieną smulkmeną: kaip mes valdysim kliniką, kaip užtikrinsim saugumą, kokybę, kaip aptarnausim klientus. Vienas iš juokingesnių nutikimų: sudėjom lietuviškus langus ir komisijai labai nepatiko, kad jie pilnai atsidaro. Klausė, kaip elgsiuosi, jei pacientas šoks pro langą? Turėjome sugalvoti išeitį, kad taip neįvyktų“, – į uždėtus stabdžius, neleidžiančius pilnai atverti langų, rodo Ovidijus.

„Padėjom pieštukus vaikams, spalvojimo knygeles. Bet pieštukus teko patraukti, nes, anot saugos komisijos, vaikai gali susižeisti. Reikia paklausti tėvų, ar galima, gauti raštišką sutikimą, kad galėtume jų atžaloms duoti pieštukus. Dabar pieštukus laikome paslėptus“, - saugumo Anglijoje niuansais dalijasi Ovidijus.

Boulevard Dental Care, Second Floor, 34 The Boulevard, Crawley, RH10 1XP; T. 01293 270 730, E. [email protected]

Anglijoje įsikūręs Ovidijus apie nuosavą odontologijos kabinetą pagalvodavo jau nuo mokyklos laikų. Svajonės kartais išsipildo su kaupu: šiandien verslininkas vadovauja ne tik odontologiniam kabinetui, bet ir vos už kelių durų, čia pat esančiai sporto papildų parduotuvei Quality Sports Supplements. Anglijoje įsikūręs Ovidijus apie nuosavą odontologijos kabinetą pagalvodavo jau nuo mokyklos laikų. Svajonės kartais išsipildo su kaupu: šiandien verslininkas vadovauja ne tik odontologiniam kabinetui, bet ir vos už kelių durų, čia pat esančiai sporto papildų parduotuvei Quality Sports Supplements.

Straipsnio komentarai

 • Sveiki, gal jus turit informacijos apie kitus lietuviua stomatologus/odantologus kituose UK miestuose? Pvz. Plymouthe ar Bristolyje?
  1. Kristina // Sausio 5, 2019 // 20:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sveiki, gal jus turit informacijos apie kitus lietuviua stomatologus/odantologus kituose UK miestuose? Pvz. Plymouthe ar Bristolyje?
  1. Kristina // Sausio 5, 2019 // 20:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai