Gruodžio 13, 2021
JK ministras pirmininkas įspėja dėl gresiančios didžiulės omikron bangos

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sekmadienį įspėjo dėl gresiančios didžiulės koronaviruso omikron varianto bangos ir vienu mėnesiu sutrumpino terminą, iki kurio bus siekiama paskiepyti visus asmenis nuo 18 metų sustiprinančiąja vakcinos doze.

„Niekas neturėtų bent kiek abejoti, kad kyla didžiulė omikron banga“, – per televiziją kreipdamasis į šalies gyventojus sakė B. Johnsonas.

Jis kalbėjo patarėjams medicinos klausimais dėl „sparčiai augančio“ užsikrėtimo omikron atmaina atvejų skaičiaus padidinus COVID-19 pavojaus lygį.

B. Johnsonas paskelbė, kad visi suaugusieji sustiprinančiąja vakcinos doze galės pasiskiepyti ne iki sausio pabaigos, kaip skelbta anksčiau, bet iki gruodžio 31-osios.

Didžioji Britanija sekmadienį paskelbė apie papildomas priemones, kuriomis siekiama sustabdyti naujos koronaviruso atmainos omikron plitimą.

„Omikron atmaina sparčiai plinta Jungtinėje Karalystėje, manoma, kad iki gruodžio vidurio ji taps dominuojančia“, – sakė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas).

Vyriausybė Londone nustato tik Anglijos politiką. Sprendimus dėl sveikatos apsaugos Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje priima vietos valdžia. 

Jungtinė Karalystė – viena iš labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusių valstybių, joje nuo šios ligos jau mirė per 146 tūkst. žmonių. Šalies gyventojai pradėti masiškai skiepyti nuo koronaviruso šiek tiek daugiau nei prieš metus.

Užsikrėtimo lygis išlieka labai aukštas –  koronavirusas kasdien nustatomas apie 50 tūkst. žmonių.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai