Gruodžio 7, 2023
Šiaudinių sodų tradicija įtraukta į UNESCO Reprezentatyviojo nematerialaus paveldo sąrašą

Lietuvos šiaudinių sodų tradicija įtraukta į UNESCO Reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, pranešė kultūros ministras.

„Šiaudinių sodų rišimo tradicija – jau UNESCO Reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąraše! Tai – ir svarbus kultūrinės diplomatijos pasiekimas, ir prasmingas gilios mūsų šalies tradicijos aktualizavimas“, – antradienio vakarą savo paskyroje „Facebook“ paskelbė Simonas Kairys.

Jo teigimu, po šio sprendimo minėtame UNESCO sąraše yra jau keturios Lietuvos teiktos vertybės: kryždirbystė ir jos simbolika Lietuvoje, dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos šalyse, sutartinės bei šiaudinių sodų tradicija.

„Šiaudiniai sodai Lietuvoje tebėra gyvybinga nematerialiojo paveldo dalis. Daugybėje tiek viešų, tiek privačių erdvių iki šiol tyliai sukasi šiaudiniai sodai. Jų meistrai moko šio meno subtilybių ir jaunosios kartos atstovus“, – teigė ministras.

Kultūros ministerija nominacinę paraišką dėl šiaudinių sodų UNESCO pateikė pernai.

Reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašo tikslas – užtikrinti geresnį nematerialaus kultūros paveldo žinomumą, atkreipti dėmesį į jo svarbą, skatinti tarpkultūrinį dialogą ir pagarbą kultūrų įvairovei.

Už Reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašo sudarymą ir nuolatinį atnaujinimą atsakingas Tarpvyriausybinis nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo komitetas.

BNS inf.

Raktažodžiai: LietuvaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai