Gegužės 17, 2015
Smagiausios miesto fermos Londone
Barbora Grigaliūnaitė
Šios didmiestyje įsikūrusios fermos - tikra atgaiva kaimo išsiilgusiai sielai.

Dauguma lietuvaičių turėjo neįkainojamą galimybę užaugti gamtos apsuptyje ar bent savaitgalius ir vasaras praleisti pas močiutę kaime. Atrodo - tokie paprasti dalykai, tačiau būtent tų dienų labiausiai ir ilgimės išvykę gyventi į didmiesčius svetur. 

Išsiilgus gyvūnų bei žalumos, „Londonietė” nusprendė aplankyti šias tris Londone įsikūrusias miesto fermas, kurios neišdildomą įspūdį paliks ne tik vaikams, bet ir kaimo „kvapo” pasiilgusiems suaugusiems.

Hackney City Farm

Fickr. Paul Joseph nuotr. Fickr. Paul Joseph nuotr.

Ferma yra įsikūrusi šalia judrios Hackney Road gatvės. Ji lengvai pasiekiama daugybe autobusų. Apsilankę fermoje galėsite apžiūrėti kiaules, asilus, karves, ožkas, avis, triušius, jūrų kiaulytes, žasis, vištas ir antis. Vištos ir antys kasdien deda kiaušinius, kuriuos galima čia pat įsigyti fermos parduotuvėlėje. Erdvioje kavinėje paskanausite puikaus itališko ir britiško maisto. Ferma visuomet siūlo daugybę užsiėmimų bei kursų: nuo keramikos dirbtuvių vaikams iki bitininkystės meno mieste.

Flickr. Paul Joseph nuotr. Flickr. Paul Joseph nuotr.

cityfarm.co.uk cityfarm.co.uk

Daugiau informacijos rasite čia.

Mudchute Park and Farm

mudchute.org nuotr. mudchute.org nuotr.

Flickr. Steve Jackson nuotr. Flickr. Steve Jackson nuotr.

Tai viena iš didžiausių miesto fermų ne tik Anglijoje, bet ir visoje Europoje. Ūkis apima net 32 akrus žemės rytiniame Londono Isle of Dogs rajone. Tai labdaros organizacija, gyvūnų ferma, arklidės, kavinė ir net vaikų darželis. Be įprastų fermos gyventojų, čia taip pat galite pamatyti egzotiškus paukščius, ponius bei lamas ir alpakas.  Ferma taip pat siūlo idomius kursus nuo jodinėjimo pamokų vaikams, iki vištų laikymo mieste suaugusiems.  

Flickr. Ewan Munro Flickr. Ewan Munro

Daugiau informacijos rasite čia.

Kentish Town City Farm

Jei Londone važiuojant traukiniu pamatėte šalia bėgių besiganačius arklius, jums tikrai nepasivaideno. Greičiausiai tiesiog važiavote pro visai prie pat Kentish Town stoties įsikūrusią miesto fermą. Įžengus jus pasitiks mekenančios ožkos, bliaunančios avys ir tvenkinyje kurkiančios varlės. Ferma siūlo ypač daug pramogų vaikams iki penkerių.

Flickr. Thomas Abbs nuotr. Flickr. Thomas Abbs nuotr.

Daugiau informacijos rasite čia.

Raktažodžiai: Barbora GrigaliūnaitėFermaLondonasGyvūnaiVaikai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai