Lapkričio 12, 2007
Laikas galąsti pačiūžas
LONDONIETĖ, 6
Tower of London čiuožykla.

Lauko čiuožyklos Londone pastebimai išpopuliarėjo ir ledo slidumą išbandyti susigundo vis daugiau žmonių. Taigi išsirinkti kurią nors iš mieste esančių čiuožyklų (visos jos vainikuoja save gražiausiomis), susigaudyti aibėje įvairiausių paslaugų, nuolaidų ir atrakcijų tampa vis sunkiau, o aplankyti visas čiuožyklas būtų per daug sudėtinga. Iš tiesų, smagu čiuožinėti lauke, juolab, kad ledo čiuožyklos po atviru dangumi yra neatsiejama angliškų Kalėdų dalis. Bet visų pirma reikia žinoti kas, kaip ir kur. Todėl Jums padės „Londonietė“.

Londone čiuožimo sesijos kainos suaugusiems svyruoja nuo 6 iki 15 svarų. Vaikams, studentams ir grupėms taikomos ženklios nuolaidos. Be to, už papildomą mokestį galite nusisamdyti čiuožimo trenerį (apie 30 svarų). Paparastai bilietus užsisakant telefonu ar internetu, gali tekti susimokėti papildomą mokestį. Daugumoje čiuožyklų mokestis už pačiūžų nuomą yra įskaičiuotas į bilieto kainą. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad jei kartais Jūsų batų dydis yra didesnis nei 13-as (48-as europietiškas), turėtumėte pasirūpinti savo pačių pačiūžomis. Vaikai iki 12 metų turi būti prižiūrimi suaugusiojo. Nors žolė parkuose dar žaliuoja ir meteorologai žada, kad ši žiema neturėtų būti šalta, tačiau su savimi patartina turėti šiltesnį megztinį. Čiuožyklos veikia dažniausiai nuo 10 iki 22 val. visomis savaitės dienomis, tačiau prieš susiruošus važiuoti reiktų apsilankyti pasirinktos čiuožyklos internetiniame puslapyje ir išsiaiškinti, ar čiuožykla nėra užsakyta, kadangi juose kartais rengiami privatūs vakarėliai ar vestuvės. Darbo laikas priklausys ir nuo oro sąlygų, tačiau mažai tikėtina, kad kokią nors čiuožyklą tektų uždaryti. Nebent audros metu...

Daugiaaukščių pastatų apsupta elegantiška  Broadgate Arena ledo čiuožykla yra įsikūrusi vienoje judriausių Londono Sičio vietų, netoli Liverpool metro stoties. Viena čiuožimo sesija suaugusiam kainuoja apie 12 svarų, studentams ir vaikams taikomos nuolaidos. Čia taip pat galima išsinuomoti pačiūžas bei šalmą, arba susitarti dėl dailiojo čiuožimo pamokų.

1000 kv. m. ploto čiuožykla įsikūrusi šalia Gamtos mokslų muziejaus (Natural History Museum), South Kensingtone. Kainos suaugusiam svyruoja nuo 13 iki 15 svarų. Į kainą įskaičiuota pačiūžų nuoma, tačiau galite atsinešti ir savo. Mažiesiems čiuožėjams yra įrengta atskira, jiems skirta čiuožyklėlė. Prie National History Museum čiuožyklos rasite ir specialiai įrengtą žiūrovų pakylą. Gretimoje kavinėje galima užsisakyti maisto, atsigaivinti karštu šokoladu ir šnektelti su draugais. Turint laiko, verta aplankyti Kalėdinę mugę, kur galėsite išsirinkti mielą dovanėlę savo artimiesiems.

Tower of London čiuožykla įrengta jau seniai išsausintame ginybiniame griovyje. Tai turbūt vienintelis laikas metuose, kai tvirtovės lankytojams bus leidžiama ten nulipti.

Somerset House čiuožykla yra šiauriniame Temzės krante, netoli Waterloo tilto. Šie neoklasicistinės architektūros rūmai šiandien yra vienas iš Londono kultūrinių centrų – čia rengiami koncertai, vyksta parodos. Somerset House čiuožykloje organizuojama daug jaunatviškos publikos pritraukiančių DJ vakarai, studentų bei naktinės sesijos (naktinės sesijos metu visi čiuožinėja su prožektoriais rankose). Skate Café siūlo kokteilius bei užkandžius. Somerset House čiuožykloje taip pat rengiamos neįgaliųjų sesijos, pamokos suaugusiems ir vaikams. Somerset House yra vos 5 min. kelio pėsčiomis nuo Covent Garden.

Hyde Park čiuožyklą rasite Hyde parko pietryčiuose. Čia įsikursiančioje „Žiemos šalyje“ („Winter Wonderland“) galėsite čiuožinėti ne tik pačiūžomis, bet ir rogutėmis. Be to, veiks apžvalgos ratas, rasite Kalėdų Senelio namelį, galėsite pasiklausyti džiaugsmingų kalėdinių giesmių.

800 kv. m. ploto   Windsor čiuožykla įsikūrusi 40 km. į vakarus nuo miesto centro. Alexandra sodai, kuriuose nulietas ledas, yra vos 400 metrų nuo garsiosios Karališkosios šeimos rezidencijos. Joje mėgsta ilsėtis princai Harry ir William. 

Docklands finansiniame centre ledas padengia Canary Wharf čiuožyklą. Tai jau ketvirtus metus iš eilės veikianti ir šimtus entuziastų per dieną pritraukianti čiuožykla. Anot organizatorių, greta stovinčių medžių šakose sužibus šventinėms girliandoms, Canada Square parkas pavirsta tikra romantiška žiemos pasaka.

Hampton Court rūmai, esantys Pietvakarių Londone už 16 km. nuo centro, buvo pastatyti dar XIV amžiuje. Kalbama, kad juose iki šiol vaidenasi Anglijos karalienės Jane Seymour dvasia. Čiuožykla šių rūmų kieme dažnaiusiai veikia beveik iki sausio vidurio.

 

Raktažodžiai: žiemalaisvalaikispačiūžos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai