Vasario 6, 2020
Garsiame Londono Notting Hill teatre – nuotaikingas ir inteligentiškas spektaklis lietuviams
„Vyrų Laiškai“ aktoriai atvyksta į Londoną.

Ant Vakarų Londono rajone, Notting Hill širdyje esančio teatro scenos kovo 21 dieną stos penki garsūs aktoriai: Eimutis Kvoščiauskas, Sakalas Uždavinys, Gytis Ivanauskas, Dalius Skamarakas ir Andrius Žiurauskas. Anglijos lietuviai išvys nuotaikingą, bet kartu intelektualų bei filosofišką DOMINO teatro spektaklį „Vyrų laiškai“.

Žiūrovų laukia dainos, juokas ir jautrūs momentai. „Spektaklyje bus visko! O atvykę į teatrą, dar ir puikiai praleis laiką tautiečių būryje, sutiks seniai matytų pažįstamų, pasikeis geromis emocijomis. Be to, šiame išskirtiniame teatre yra nuostabus Karibų restoranas“, – sako visai neseniai iš gastrolių Anglijoje grįžęs aktorius Eimutis Kvoščiauskas. Tame pačiame teatre praėjusią savaitę jis pristatė mono spektaklį „Vietų nėra“. „Po šio pasirodymo galiu pasakyti – Anglijos lietuvių publika – nereali! Klausanti, reaguojanti, intelektuali ir gerai nusiteikusi. Kiekvienam aktoriui garbė turėti tokius žiūrovus. Spektaklis buvo nuostabiai priimtas“, – džiaugiasi aktorius. (Spektaklio akimirkas rasite čia >>>>>>)

Londone spektaklį organizavusios buhalterinių paslaugų įmonės LS Consultants info LLP viena iš įkūrėjų Laura Nenartavičienė tai pat didžiuojasi tokiu susidomėjimu ir sėkme. „Per kelias savaites parduoti visi bilietai, teko net papildomai statyti kėdes apie 300 žiūrovų talpinančioje salėje. Publika buvo nepakartojama“. Laura įsitikinusi, kad ir spektaklis „Vyrų laiškai“ sulauks didelio susidomėjimo: „Šis spektaklis – nuostabus, rekomenduoju visiems atvykti ir pamatyti“. Tai atgaiva ne tik pasijuokti, bet ir iš šalies į save, savo baimes ir džiaugsmus mėgstančiam pažvelgti žiūrovui, pokalbis apie tai, kas gyvenime svarbiausia: meilę, ištikimybę, tėvus, Tėvynę, krepšinį, slenkančius plaukus, iš lėto mirštančias jaunystės svajones ir dar daugybę dalykų, kurie, metams bėgant, paliečia žmogaus širdį ir keičia jo sielą.

„Manau, kad tai vienas geriausių spektaklių DOMINO teatre. Mes, visi penki, kurie vaidiname „Vyrų laiškuose“, labai jį mylime. Žiūrovui, žiūrinčiam į mus ant scenos turėtų jaustis, kad tai, ką darome – mums yra miela ir brangu. Šiame spektaklyje yra subtiliai subalansuota medžiaga – humoras, švelni vyriška lyrika, pasijuokimas iš savęs, iš gyvenimo bei aplinkos“, –teigia aktorius Sakalas Uždavinys. „Tai pats nuoširdžiausias DOMINO teatro spektaklis. Jame mes penkiese nekalbame kažkieno tekstų. Tai mūsų žodžiai. Jie mums svarbūs, aktualūs, juokingi, skaudūs ir, svarbiausia, tikri“, – priduria Andrius Žiurauskas.

Pasak aktoriaus Daliaus Skamarako, ši komedija skirta ne tik meno mėgėjams, bet net ir žmonėms, kurie nemėgsta teatro ir mieliau renkasi krepšinį: pirma scena spektaklyje apie rinktinę, „Jaską“, o vienas iš aktorių, kaunietis Andrius Žiurauskas – neatskiriama „Žalgirio“ dalis jau daugybę metų: jis yra „Žalgirio“ komandos balsas, pristatantis beveik kiekvienas šios ekipos rungtynes namuose.

Vakaras lietuviams kovo mėnesį vyks jaukioje The Tabernacle teatro salėje, talpinančioje apie tris šimtus žiūrovų. Šis buvusios bažnyčios pastatas žavi raudonų plytų ir terakotos fasadu, iš abiejų pusių stūksančiais bokštais ir yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas. Londono vakaruose esantis Notting Hill rajonas visame pasaulyje garsėja spalvotais namų fasadais, kiekvieną šeštadienį veikiančiu Portobello senienų ir antikvaro turgumi, kasmetiniu karnavalu ir knygynu, kurio savininką kino filme Notting Hill suvaidino Hugh Grant’as. Aktoriai tikina būtinai apžiūrėsiantis įspūdingą Londono rajoną, jei tik ras laiko. „Londone jaučiuosi kaip namuose, gal todėl, kad nejaučiu kalbos barjero. Mokiausi Salomėjos Nėries mokykloje, sustiprintoje anglų kalbos klasėje, todėl apie anglų kalbą ir kultūrą žinau nemažai. Greičiausiai todėl jaučiu artumą šiai šaliai ir joje jaučiuosi savas, lyg kas kart grįžčiau į artimą ir širdžiai mielą vietą. Londonas man yra labai mielas“, – sako S. Uždavinys.

The Tabernacle - šis buvusios bažnyčios pastatas žavi raudonų plytų ir terakotos fasadu, iš abiejų pusių stūksančiais bokštais ir yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas. The Tabernacle - šis buvusios bažnyčios pastatas žavi raudonų plytų ir terakotos fasadu, iš abiejų pusių stūksančiais bokštais ir yra saugomas Anglijos kultūros paveldo departamento kaip Grade II architektūrinis paminklas.

DOMINO teatras Londone iš viso jau yra parodęs aštuonis skirtingus spektaklius, kai kuriuos – net po kelis kartus: „Striptizo ereliai“, „Žaidimas nebaigtas“, „Testosteronas“ ir kitus. „Londono lietuvių publika mane pribloškė gera nuotaika – taip linksmai ir šiltai niekur nebuvome priimti. Labai tikiuosi, kad ir su „Vyrų laiškais“ būsime apdovanoti ne mažesne žiūrovų meile“, – tikisi A. Žiurauskas.

Spektaklio „Vyrų laiškai“ premjera Londone įvyks kovo 21 d., šeštadienį,19 val. The Tabernacle teatre, 34-35 Powis Square, W11 2AY. Įsigyti bilietus galite čia: www.eventbrite.co.uk/vyru laiskai 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai