Liepos 16, 2015
Lietuvių vaikai kviečiami į vasaros stovyklą Vokietijoje
londoniete.lt
Akimirkos iš prėjusių metų stovyklos. © Organizatorių nuotr.

Liepos 25-rugpjūčio 2 dienomis Vokietijos lietuvių bendruomenė jau trečią vasarą kviečia 7-12 metų vaikus į stovyklą, kuri  vyks Vokietijoje, Hiutenfelde įsikūrusioje Vasario 16-osios gimnazijoje. Tai etnokultūrinė stovykla, kurioje vaikai bus supažindinami su lietuvių etnine kultūra, įvairiais papročiais, amatais.

Šiemet stovyklos tema  – lietuvių liaudies pasakos, legendos ir padavimai. Kaip pagrindinę pasaką pasirinkome autentišką lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“.  Per ją vaikams bus pateikiama daug informacijos apie papročius – tai ir vestuvės, sugrąžtai ir t.t., taip pat vyks kūrybinės dirbtuvėlės. Pagrindinį įvadą į šią pasaką pirmąją stovyklos dieną pateiks daktarė Sandra Petraškaitė-Pabst, ji atvyks iš Štutgarto.

Į stovyklą priimsime ne tik Vokietijoje gyvenančius lietuvius vaikus, bet ir iš kitų šalių, Lietuvos. Organizatoriai skelbia, kad galėtųn vaikus pasitikti oro uoste Vokietijoje, po stovyklos palydėti skrydžiui namo, tačiau pačios kelionės suorganizuoti negali. Jie taip pat pažymi, kad negali apmokėti kelionės išlaidų bei draudimo. Tačiau vaikai, kaip ir stovyklos vadovai, bus apdrausti buvimo stovykloje Vokietijoje metu.

Stovykloje bus bendraujama lietuviškai, mat siekiama, kad iš  įvairių šalių atvažiavę vaikai, nekalbantys arba nelabai gerai kalbantys vokiškai, stovykloje būtų „priversti“ bandyti šnekėti lietuviškai.

Bus daug  muzikos, teatro, amatų.  Atvyks Lietuvos muzikos akademijos studentas Nikodemas Lukšė, kuris irgi dalyvaus stovykloje jau trečią kartą. Taip pat teatro meno pedagogė, režisierė ir aktorė Andželika Jankauskienė. Stovykloje svečiuosis ir Klaipėdos universiteto lektorė-režisierė, teatrologė-lėlininkė, dramos pedagogė Salomėja Burneikaitė. Vaikus austi tautines juosteles ir siūti skudurines lėles  mokys netoli Hiutenfeldo gyvenanti ir  Tarptautiniame moterų klube kitas imigrantes moteris rankdarbių mokanti Daiva Digaitytė.

Stovyklos tikslas - skatinti vaikus domėtis Lietuva, lietuviškais amatais, kalbėti lietuvių kalba, nes tik ji jungia mus, gyvenančius visame pasaulyje. Stovykla yra tęstinė, į ją jau yra užsiregistravusių vaikų, kurie buvo pirmoje ir antroje stovyklose.

O kaip gi stovykla be kitų pramogų. Programoje yra numatytas ir talentų vakaras, ir išvyka į Heidelbergą, taip pat bus naktinis žygis, sporto popietė, orientacinės varžybos ir vainikuos viską baigiamasis koncertas-pasirodymas, kai atvyks tėvai. Esant geram orui popietėmis vyksime į Viernheimo miestelio baseiną, vakarais dalyvių lauks diskotekos arba jaukūs vakarai prie laužo, skambant gitarai. Taisyklingai mankštintis bei sveikinti saulę mokys Marius Karalius. Darius Šulcas pažadėjo surengti vaikams naujojoje gimnazijos  sporto aikštėje sporto popietę, kurios metu vaikai bus supažindinami su įvairiomis sporto šakomis.

Daugiau informacijos apie stovyklą galima rasti Vokietijos lietuvių bendruomenės svetainėje arba elektroniniu paštu.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai