Liepos 10, 2019
Laisvai ir Lengvai. Kodėl linas - geriausia medžiaga vasarai
ROBERTA LEKAVIČIENĖTekstas: ROBERTA LEKAVIČIENĖ
Tinklaraštininkės Simona, Silvija ir Berta lino grožį puikiai atskleidė stilizuotoje fotosesijoje. © Foto: Mažylio Istorija.

Nusprendus rašyti apie liną, sulaukiau replikų, kad medžiaga glamžosi ir drabužiai dažnai atrodo pilkai bei senamadiškai. Šalia viskozės ar plasnojančio šilko, lino audinys išties kartais atrodo nepraktiškas, nestilingas ir nuobodus. Tačiau patikėkite, pasipuošus lino drabužiais galite virsti patys madingiausi, o karštai vasarai geresnio audinio nerasite.

Jei saulė kaitina taip, kad norisi nusimesti visus drabužius, žinokite, kad mažiau drabužių visiškai nereiškia, jog jausitės vėsiau. Linas yra sutvertas kaitrai ir nuo seno žinomas kaip audinys, padedantis išvengti pernelyg gausaus prakaitavimo, karštomis dienomis jis vėsina, o šaltomis apsupa malonia šiluma. Moksliškai įrodyta, kad lino audinys vėsina netgi labiau nei medvilnė ar šilkas.

Populiarėjant ekologiškai madai, estetikai, atsakingam vartojimui, lino drabužiai tampa vis populiaresni. Juolab, kad skirtingai nei sintetinės medžiagos, kurios jau pridarė gan daug žalos gamtai, linas yra tvarus ilgaamžis audinys. Mėlynai žydintys augalai, iš kurių gaminamas linas, nėra itin lepūs, jiems nereikia daug vandens, jie atsparūs įvairiems vabzdžiams ir vabalams, tai reiškia, kad jų derlių sėkmingai galima išgauti be papildomų pesticidų. Tad šiandien garsiausi pasaulio dizaineriai bei vadinamosios high street parduotuvės mielai demonstruoja lino derinius. Anglijoje praėjusiais metais buvo organizuojama I LOVE LINEN akcija, kurios metu parduotuvės vitrinas puošė spalvingais lino gaminiais.  

{Tinklaraštininkės Simona, Silvija ir Berta lino grožį puikiai atskleidė stilizuotoje fotosesijoje. Rekomenduojame pavartyti šių merginų įrašus: Simona - Idėjų Pabarstukas (visuomet gali pasiūlyti kruopščiai apgalvotus sprendimus bei stilingą vietą jūsų šventei ar fotosesijai). Silvija - Wink Me Blog (tvariosios mados atstovė, demonstruojanti nepakartojamus ir išskirtinius derinius tiek mažiesiems, tiek suaugusiems). Berta - Cukrinis Avinėlis (tiems, kas ieško kulinarinio įkvėpimo su tobulai išieškotais receptais bei nori pradžiuginti mažųjų kasdienybę išradinga veikla). Foto autorė: Mažylio Istorija}.

Kad ir kokiomis geromis savybėmis pasižymi linas jis, toli, gražu, nelaikomas elegantiškumo viršūne ir labiau asocijuojasi su apkritusiais, susiglamžiusiais deriniais. Lietuviai dievina tvarkingas, išlygintas, išblizgintas eilutes, tad santūriam mūsų būdui kartais sunku susitaikyti su pasiglamžiusiom detalėm. Tačiau pažvelkime į itales, kurios tiesiog plaukia siauromis karštomis Romos gatvėmis su lino sukniom. Ar kokie dendžiai nuo Viduržemio jūros pakrančių, įsispiria į šlepetes ir pasipuošia lino kostiumu nuo galvos iki kojų. Kartais verta atrodyti netobulai, bet laisvai ir lengvai. Tad pasileiskite plaukus. Netgi susiglamžę lininiai drabužiai itin madingi ir kartais atrodo žymiai geriau nei stropiai išlyginti.

Štai keli mano patarimai, kaip ir kur naudoti liną bei vilkėti lino drabužius:

  • Rinkitės grakščiau atrodančius elegantiško modelio siluetus, švarkus, įliemenuotas suknias, marškinius ar dabar itin madingus kombinezonus.
  • Atkreipkite dėmesį į spalvas: tamsiaplaukėms labiausiai tinka ryškesnės, sodresnės spalvos, o šviesiaplaukėms - pastelinės. 
  • Susitaikykite su netobulumu, šiuo atveju, su besiglamžančia medžiaga. Glamžumas atrodo netgi labai stilingai, ypač jei tai yra rūbai iš minkšto lino.
  • Lino patalai – elegantiška, prabangu ir modernu. Negalėčiau gyventi be lininės patalynės, ji ne tik, kad švelni ir minkšta, tolygiai išsklaido drėgmę ir palaiko vienodą kūno temperatūrą, bet jos subtiliai lengva ir nepretenzinga išvaizda sukuria jaukią ir estetišką miegamojo aplinką ir tinka bet kuriam interjero stiliui. Mano miegamajame dažniausiai vyrauja natūralaus lino bei gaivios, pastelinės spalvos, kurios yra amžina klasika. Būtent tokias galima rasti „Lino dovanos“ internetinėje parduotuvėje (jei pirksite iš šios parduotuvės, komentaruose įrašykite 'Londonietė' ir gausite staigmeną). Taip pat ten gausybė gaminių iš lino skirtų tiems, kuriems svarbi tvari aplinka, kurie nori sukurti jaukius namus, mėgsta siūti ar gaminti rankdarbius bei ieškančių išskirtinių dovanų artimiesiems ir draugams. Visa siūloma produkcija yra pagaminta Lietuvoje ir parduodama tiesiai iš gamintojo, todėl visuomet garantuoja geriausią kainos ir kokybės santykį.
  • Linas yra nepamainoma namų interjero dekoravimo dalis. Užuolaidos, patalynė, rankšluosčiai, dekoratyvinės pagalvėles, staltiesės ir dar daugiau. Tarkim, staltiesės ir servetėlės - tinka ir ypatingomis progomis, ir paprastomis dienomis. Ypač stilingai atrodo apsiūtos platesniu palenkimu, kaip kad siūlo lietuvių kūrėjai Sand Snow Linen. Neįsivaizduoju savo kasdienybės bei švenčių be lino gaminių, visuomet naudoju tik juos, nes žinau, kad patys geriausi dekorai išgaunami ir praktiškiausia bei funkcionaliausia namuose būtent ši tekstilė. Sand Snow Linen gaminiai
  • Lino priežiūra nėra ypatinga, bet žinant kelis svarbius aspektus, jį prižiūrėti bus dar lengviau. Tarkim, lino audinį geriausia skalbti 30 laipsnių temperatūroje su panašios spalvos rūbais, neperkrauti skalbyklės, kad galėtų laisvai judėti, išskalbus neleisti perdžiūti, o lyginti drėgną ir po lyginimo geriausia pakabinti ir leisti išdžiūti savaime iki galo.
  • Kaitrią vasarą niekas neatrodys geriau nei kokybiški drabužiai, leidžiantis odai kvėpuoti, sulaikanys drėgmę, nevaržantys ir nesukaustantys. Tad, kaip sakoma, stay cool.

Straipsnio autorė Roberta vilki MiLi lininę suknią. Foto: Gražina Dzedziukevič (Sunnyphoto.co.uk).

Monsoon lino kostiumas. Monsoon lino kostiumas.
Marks & Spencer lino kombinezonas. Marks & Spencer lino kombinezonas.
Monsoon lino suknia. Monsoon lino suknia.
Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai