Birželio 12, 2020
„Kristi Andress“ patarimai šiai karantino vasarai: dėmesys racionalumui ir ilgaamžiškumui

Nors tvarumo motyvas mados tendencijose vyrauja jau kuris laikas, vis dėlto šį sezoną jo svarba išaugo iki neregėtų aukštumų: vartojimas, nukreiptas į kokybę ir ilgaamžiškumą, ne kardinalūs pokyčiai, o tęstinumas – tai tos slinktys, kurios šiandien diktuoja mados kūrėjų bei vartotojų pasirinkimus ir koreguoja sprendimus.

„Todėl pirmasis mano patarimas šios vasaros mados įkvėpimo beieškantiems – pirmenybę skirkite tiems drabužiams, kurie jūsų spintoje galės įsikurti ilgam laikui,“ – sako „Kristi Andress“ mados namų vadovė, dizainerė Kristina Kalinauskaitė ir dalijasi keliais aktualiais šios vasaros patarimais.

Rašto dizaino dieta

Nors įvairiaspalvių raštų audiniai yra įprastas vasaros garderobo pasirinkimas, tačiau būtent raštuoti drabužiai yra trumpalaikiai: kuo spalvingesnis ir masyvesnis, tuo labiau raštas įsimenantis, greičiau pabosta ir, labai tikėtina, jau kitą vasarą į jį nebenorėsite nė žiūrėti. 
Kad vasaros dvasios kupini raštuoti drabužiai jūsų spintoje apsigyventų kuo ilgiau, „Kristi Andress“ pataria rinktis monochrominius arba ne daugiau kaip 2-3 spalvų minimalistinius audinių raštus su floros motyvais.

„Kuo didesnis rašto raporto žemėlapis (tai yra, kuo rečiau jame pasikartoja tas pats elementas), tuo prabangiau atrodo drabužis – tai tarsi savotiška rašto dizaino dieta. Taip pat svarbų vaidmenį atlieka ir pati rašto kompozicija, jos dinamika – akcentai ir nutylėjimai,“ – aiškina K. Kalinauskaitė, pati kurianti raštus audiniams, iš kurių siuvami charakteringi „Kristi Andress“ drabužiai.

Pasak dizainerės, kiekvienam akcentui reikia nutylėjimo, t. y. poilsio akiai, tad „Kristi Andress“ smulkių raštų kompozicijos yra išskirtinai didelių piešinių dizaino: pavyzdžiui, šios vasaros kolekcijoje dominuojantis akcentinis pievos piešinys yra dideliame baltame fone, sukuriančiame kompozicinę harmoniją. 

Įrėmintas paveikslas ir žirneliai

Dar Leonardas da Vinčis sakė, kad paveikslo rėmai sukuria visumą ir išbaigtumą – tad ir vienas šios vasaros hitų, „įrėminimas“, gali tapti jūsų garderobą išbaigiančiu elementu. 

„Pavyzdžiui, šios vasaros kolekcijoje savo raštus įrėminau juodais kanteliais, detalėmis: jie ne tik suteikia printams prabangos, bet ir išryškina taliją, o atsiradusios vertikalios linijos vizualiai prailgina siluetus,“ – sako K. Kalinauskaitė, pabrėždama, kad iš kokybiškai ir meistriškai apsiūtų kantelių galima atpažinti nepriekaištingą, profesionaliai sukurtą gaminį.
 
Savo baziniame garderobe šalia smulkaus rašto gėlėtų drabužių galite drąsiai ir ilgam apgyvendinti žirnelių rašto suknelę: tai ne tik viena ryškiausių šios vasaros tendencijų, bet ir pamatuota investicija, nes šis žaismingas raštas, virtęs klasika su gardžiu retro poskoniu, niekada neišeina iš mados.


 
Geltona vasara ir marškiniai

„Žinoma, mada negali nereaguoti į pasaulines realijas – ir mes, mažieji mados kūrėjai, prie tų pokyčių adaptuojamės itin lanksčiai. Žinome, kaip krizės keičia žmonių vartojimo įpročius, ir kaip į tai atsiliepia mada. Vis dėlto, ne atsitiktinai „Kristi Andress“ savo moto kviečia švęsti gyvenimą (Celebrate Life): pozityvo ieškome ir jį dovanoti norime visada, visur, visaip. Tad ir šią neįprastą karantininę lietuvišką vasarą kviečiame paversti švente – su dūzgiančiais pievos motyvais ir geltonų jonvabalių žibėjimu,“ – sako dizainerė, kviesdama nepamiršti žaismingų akcentų ir detalių. Pavyzdžiui, tokių kaip vabzdžių piešiniai ant šios vasaros KA kolekcijos audinių.
 
O jei reiktų rinktis vieną charakteringiausią šios vasaros spalvą, ja, be abejo, taptų geltona. Švelni, skaisti, šilta saulės spalva tiks tiek šviesiaplaukėms, tiek tamsiaplaukėms. Jei dvejojate dėl iš tolo švytinčios geltonos suknelės, racionaliu pasirinkimu gali tapti geltoni aksesuarai ar geltonomis detalėmis marginti printai. O gal – šios keistos ir nepamirštamos vasaros topas – geltona kaukė?

Ilgam ateinantys sarafanai ir niekada neišeinantys marškiniai

Vienas iš dar tik ateinančių trendų – sarafanas, kurį galite drąsiai galite rinktis šią vasarą, būdamos tikros, kad aktualumo šis universalus drabužis nepraras ir kitąmet. O ir dėvėti jį galite pagal savo fantaziją bei išmonę: tiek ant nuogo kūno, tiek ant marškinių ar palaidinės.

„Jei jau prakalbome apie marškinius, tai tiek vasara, tiek būsimasis rudens-žiemos sezonas neapsieis be šio laikui nepavaldaus drabužio. Patarčiau atkreipti dėmesį į amžinąją klasiką – marškinių sukneles, kurios ne tik tinka praktiškai visiems figūrų tipams, bet ir gali būti priderintos prie bet kokios vilkėjimo progos – nuo dienos biure iki vakarėlio paplūdimyje,“ – pažymi dizainerė.

Kaip marškiniai yra tapę neatsiejama „Kristi Andress“ prekės ženklo savastimi, liudijančia kūrėjų meistrystę, taip kitas vasariškas drabužis – sijonšorčiai – pelnė neblėstančią klienčių ir pačios dizainerės Kristinos Kalinauskaitės meilę dėl savo išraiškingumo ir kartu patogumo. Beje, pasak dizainerės, tai idealus pasirinkimas žemesnio ūgio moterims, siekiančioms vizualiai prailginti kojas.

Verta į savo spintą įsileisti ir tokius essentials kategorijai priskiriamus drabužius, kaip vadinamoji spaghetti dress suknelė arba mini švarkas croptop, kuris idealiai tiks prisidengti pečius vėsiais vakarais ir tarnaus kaip sumani ilgaamžė investicija.   

Apibendrindama „Kristi Andress“ kūrėja reziumuoja, kad skiriant deramą dėmesį racionalumui ir ilgaamžiškumui, vis dėlto nereikėtų klupti ant kito kraštutinumo – nuspėjamo vienodumo: „Essential drabužis neprivalo būti nuobodus, o jūsų vasaros stilius tegul išlieka žaismingas: juk tą žaismę galite sukurti pačiais įvairiausiais elementais – ar ant peties nutūpusio žiogo printu, ar jūsų gyvenimo credo užrašu iš raidžių-sagų ant klasikinio balto švarko“. 

Fotosesijos autoriai:
Dizainerė: Kristina Kalinauskaitė
Fotografai: Nerijus&Gintare
Makiažas: Emma Eglė Jočienė (Make up by Emma)
Modeliai: Golda Filipavičiūtė, Mija Kembre

Raktažodžiai: StiliusMadaFashion WeekMados SavaitėVestuvėsLondonas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai