Spalio 12, 2023
Po gaisro automobilių aikštelėje atnaujinti skrydžiai Londono Lutono oro uoste

Londono Lutono oro uostas, kur dėl reikšmingo gaisro sugriuvo dalis daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės, atnaujinti skrydžiai, kurie buvo sustabdyti iki trečiadienio popietės.

„Kilimo ir tūpimo takas jau atidarytas, o skrydžiai jau pradeda atvykti ir išvykti“, – sakoma atnaujintame oro uosto, esančio į šiaurę nuo Jungtinės Karalystės sostinės, pranešime.

Gaisras kilo antradienį apie 21 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku naujai pastatytoje oro uosto automobilių stovėjimo aikštelėje.

„Po kelių minučių liepsnojo didžioji viršutinio aukšto dalis, įsijungė automobilių signalizacija ir pasigirdo garsūs užsidegusių automobilių sprogimai“, – Jungtinės Karalystės naujienų agentūrai PA pasakojo 41 metų apskaitos direktorius Russellas Tayloras (Raselas Teiloras) iš Škotijos.

„Ugnies išplitimo greitis buvo neįtikėtinas“, – pridūrė jis. 

Pasak greitosios pagalbos tarnybos, į ligoninę buvo paguldyti penki žmonės: keturi ugniagesiai ir oro uosto darbuotojas. Dar vienam asmeniui pagalba buvo suteikta įvykio vietoje. 

„Stiprus gaisras greitai išplito konstrukcijoje, o gaisro stiprumas sukėlė didelę konstrukcijos griūtį“, – anksčiau sakė Bedfordšyro ugniagesių tarnyba.

Manoma, kad tuo metu automobilių stovėjimo aikštelėje buvo iki 1,2 tūkst. transporto priemonių.

Maždaug už 40 kilometrų į šiaurę nuo Londono centro esantį Lutono oro uostą aptarnauja kelios pigių skrydžių bendrovės. Tai vienas iš šešių pagrindinių JK sostinės oro uostų. 

Pernai Lutono oro uoste buvo aptarnauta apie 13 mln. keleivių. Manoma, kad trečiadienio skrydžių stabdymas paveikė dešimtis tūkstančių keleivių.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLutonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai