Gegužės 10, 2020
JK laukia B.Johnson pranešimo: ministras pirmininkas pristatys tolimesnius vyriausybės planus dėl COVID-19

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) planuoja sekmadienį pristatyti įspėjimo apie COVID-19 pavojų sistemą, turinčią padėti stebėti epidemiologinę padėtį visoje šalyje.

Skirtingi sistemos lygiai taip pat informuos visuomenę, kaip ir kur gali būti švelninamas karantinas.

Ministras pirmininkas pristatys šiuos vyriausybės planus, kai 19 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku per televiziją kreipsis į šalies gyventojus. Jis taip pat turi išdėstyti platesnę strategiją, kaip gali būti palaipsniui švelninamas kovo pabaigoje įvestas visuotinis karantinas.

Įspėjimo sistema bus valdoma iš naujo biologinio saugumo centro ir turės penkis lygius, informuosiančius visuomenę bei politikos formuotojus apie ligos protrūkio rimtumą įvairiose šalies dalyse.

„Šiuo metu manome, kad padėtis šalyje yra keturių balų iš penkių; penki šioje skalėje keltų didžiausią susirūpinimą“, – televizijai „Sky News“ sakė bendruomenių sekretorius Robertas Jenrickas (Robertas Dženrikas).

„Siekiame kuo greičiau sumažintą ją iki trijų“, – sakė jis.

„Kiekviename iš tų etapų galėsime atverti ir iš naujo užkurti daugiau ekonomikos ir mūsų gyvenimo aspektų“, – pareiškė sekretorius.

Ministras pirmininkas šią savaitę perspėjo, kad suvaržymai bus švelninami „maksimaliai atsargiai“, Britanijoje 31,5 tūkst. perkopusiam koronaviruso aukų skaičiui tapus didžiausiam Europoje.

R. Jenrickas patvirtino, kad bet kokių priemonių ekonomikai atgaivinti bus imamasi „labai apdairiai ir atsargiai“, stebint kiekvienos iš jų poveikį infekcijos plitimui tarp gyventojų.

Pasak žiniasklaidos, vyriausybė taip pat pristatys naują komunikacijos strategiją, numatančią, kad žmonės nebebus verčiami „likti namuose“, o tik raginami „būti atsargiems“.

„Turėtume kiek įmanoma ilgiau likti namuose, bet sugrįžę į darbą ir prie savo reikalų turime išlikti atsargūs ir budrūs“, – pabrėžė R. Jenrickas.

„Tai reiškia, kad reikės gerbti kitus, laikytis nuo kitų dviejų metrų atstumu, plauti rankas, laikytis socialinio atstumo gairių“, – paaiškino bendruomenių sekretorius.

Įspėjimo sistema iš pradžių veiks tik Anglijoje, tačiau vyriausybė tikisi vėliau ją paleisti ir Velse, Šiaurės Airijoje bei Škotijoje.

Pagal koronaviruso aukų skaičių Britaniją visame pasaulyje lenkia tik JAV, tačiau tikrasis mirties atvejų skaičius JK gali būti net didesnis, nes plačiu mastu testuoti gyventojus šalis pradėjo visai neseniai.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai