Lapkričio 9, 2016
Miss Fit Karolina Germanavičiūtė gyvenimo būdą pakeitė ne dėl išvaizdos
Natalija Voronina
"Niekada pernelyg nekompleksavau dėl savo išvaizdos, labiau nerimavau dėl savijautos", - sako Karolina. Nuotraukoje kairėje - Karolinai aštuoniolika. Dešinėje - lietuvė neseniai vykusiose varžybose.

Kai už lango spaudžia šaltukas man norisi tik jaukiai susisukti į minkštą apklotą, gardžiuotis karšta arbata su medumi ir tiesiog per dienas skaityti psichologines ir filosofines knygas apie gyvenimo prasmę. 

O štai 23-erių Londone gyvenanti Karolina Germanavičiūtė rytą pradeda 5.30 val. sportu ir vėsiu dušu. Energinga lietuvaitė kuria sveikos gyvensenos ir sporto Missfit.lt tinklaraštį, dalinasi video įrašais Youtube kanale, rašo antrą knygą ir visą tai derina su įrašų kompanijos gamybos vadovės pareigomis Londone. 

Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje neseniai vykusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose naujoke laikyta pašnekovė susišlavė net keturis laimėjimus: Pure Elite ir Miami Pro varžybose užimtos 3-osios vietos, Lietuvos atviros kultūrizmo taurės varžybose – 2-oji vieta bei Pure Elite World Championship – 5-oji vieta. 

Tavo dienotvarkė išties atrodo labai užimta. Kaip visur suspėji?
Keliuosi anksti ir tiesiog spėju. Viskas įmanoma. Be atsipūtimo, pamiegu naktį. Nepersikraunu, nes tai, ką darau, man patinka, todėl nepervargstu. Į kiekvieną laisvą minutę įtalpinu kažkokį tai darbelį.

Per pirmąjį savo varžybų sezoną buvai apdovanota netgi keturis kartus! Nuoširdžiai sveikinu. Kokie tolimesni siekiai sporto atžvilgiu? 
Ateityje svajoju apie savo sporto laidą, nes dirbti televizijoje nuo mažens buvo mano svajonė.  Myliu sportą ir sveiką gyvenimo būdą, tai būtų puikus junginys – profesija kartu su pomėgiu.

Naujokės sėkmė: Miami Pro varžybose lietuvė užėmė 3-ąją vietą. Foto: Matt Marsh. Naujokės sėkmė: Miami Pro varžybose lietuvė užėmė 3-ąją vietą. Foto: Matt Marsh.

Kada ir kaip pribrendai sveikesnio gyvenimo būdo pokyčiams?
Niekada pernelyg nekompleksavau dėl savo išvaizdos, labiau nerimavau dėl savijautos. Sveikatos problemų neturėjau, tačiau erzino juntamas tingulys, energijos stygius. Tiesiog norėjau tapti veiklesnė, investuoti į savo kūną, savo ateitį, karjerą. Norėjau ilgalaikių pokyčių visam gyvenimui. Troškau mylėti ir didžiuotis savimi ne tik tada, kai nuo dietų kuriam laikui tapdavau sulieknėjusi. Nutariau pakeisti požiūrį į mitybą, atsisakyti to, kas mano kūnui nenaudinga. Domėjausi, skaičiau, taip elgiuosi ir šiandien – žinių niekada nebus per daug, o kūną galima pažinti kas kartą lyg iš naujo. 

Rašai Missfit.lt tinklaraštį, ruoši video, aktyviai dalyvauji socialinių tinklų gyvenime. Ar nori įkvėpti kitus, ar tai darai labiau dėl savęs? 
Projekto Missfit.lt idėja yra įkvėpti kitus, jos niekada nesiejau su verslu ar pelno šaltiniu. Tai laisvalaikis, pomėgis. Kai matau, kad žmonės reaguoja, seka, stebi, rašo man – tai neabejotinai ir mane pačią skatina nesustoti ir siekti dar daugiau.  Noriu raginti žmones pažinti gyvenimą, mėgautis juo, suprasti, kad tik mes patys galime nuspalvinti rytojų kitomis spalvomis. Suklydus – bandyti iš naujo. Suklupus – atsistoti.

Foto: Luke Santilli. Foto: Luke Santilli.

Viena yra keisti mitybą, gyventi sveikiau, visai kas kita – lipti ant podiumo. Su kokiais sunkumais susiduri siekdama tikslų sporto srityje? 
Varžybos – vienas iš daugelio tikslų, kuriuos sau išsikėliau. Ruoštis joms yra sunku: turiu bene kiekvieną dieną kovoti su savimi, ugdyti dar didesnę valią, nepalūžti, neleisti sau sustoti. Treniruotės tampa nemielos, nes ruošimosi varžyboms laikotarpiu visa tai pavirsta darbu. 
Visgi nei karto nesudvejojau, nors ir jaučiausi alkana, nuolat kamavo nuotaikų kaita. Tačiau žinojimas, kad tiek nuėjau, tiek pasiekiau ir galiausiai užlipsiu ant scenos – tai žinojimas, kad galiu pasiekti ir dar daugiau. Dar kartą primenu sau – žmogaus galimybėms ribų nėra. 

Ką tau šiandien reiškia sportas? 
Sportas tai mano hobis – man patinka puoselėti, treniruoti ir grūdinti savo kūną, mėginti ištvermę, gerinti rezultatus. Tai vis naujas iššūkis. Sportuojant ir toliau ugdoma valia, mat gerai žinoma, kad ir trumpam apleidus darbą – gali greitai dingti motyvacija. Prie tingėjimo priprantama greičiau nei prie darbo, todėl stengiuosi neapsileisti.
Miela ir malonu matyti, kad mano kūnas padėjo įgyvendinti dar vieną tikslą – sudalyvauti bikini fitneso varžybose, pastaruosius šešis mėnesius jam teko ištverti daug sunkumų. Kalbu apie kūną lyg apie antrąjį asmenį, nes manau, jog tai įrankis, leidžiantis siekti tikslų, mylėti, jausti, pažinti, gyventi.

"Prie tingėjimo priprantama greičiau nei prie darbo, todėl stengiuosi neapsileisti". Foto: Luke Santilli. "Prie tingėjimo priprantama greičiau nei prie darbo, todėl stengiuosi neapsileisti". Foto: Luke Santilli.

University of West London studijavai transliuojamąją žurnalistiką (angl. Broadcast Journalism). Kodėl būtent šią sritį pasirinkai studijoms? Kokia tavo žurnalistinė patirtis?
Kurį laiką buvau lietuvių laikraščio Anglijoje redaktorė. Mano straipsniai buvo publikuojami lietuviškuose portaluose. Lietuvių klubui Roka Londone kūriau video reportažus, ėmiau interviu iš įvairių Lietuvos atlikėjų. 
Dar mokykliniais metais „žaidžiau žurnalistiką“. Nuo mažens mėgau kameras ir norėjau dirbti televizijoje. Būtent todėl rinkausi šios srities studijas.

Londonas. Koks jis tavo akimis? 
Londonas pavergia savo dydžiu, čia verda gyvenimas ir nejučia tampi viso to dalimi. Jeigu neužsidarai po darbų namuose – tau atviros visos durys, tik spėk gaudyti idėjas. Pagal poreikį - gali į ką nors lygiuotis, kartais konkuruoti, ar tiesiog pritapti. 
Dar besimokydama vidurinėje mokykloje žinojau, kad tęsiu studijas Londone. Čia manęs laukė šeima. Pradžioje turėjau minčių grįžti į Lietuvą, o dabar jau dvejoju bei svarstau su kuria šalimi sieti savo ateities planus.

"Žmogaus galimybėms ribų nėra", - įsitikinusi Missfit.lt įkūrėja. Foto: Luke Santilli. "Žmogaus galimybėms ribų nėra", - įsitikinusi Missfit.lt įkūrėja. Foto: Luke Santilli.

Kokie jausmai apima pagalvojus apie gimtinę? 
Visada nepaprastai laukiu grįžimo į Lietuvą, kur jauku, ramu – man ten miela. Esu kaunietė, jaučiu nepaprastą nostalgiją senoms, šimtus kartų išvaikščiotoms gatvėms, metų laikų kvapams, gamtovaizdžiams, prisiminimams, nuotykiams. Buvo gaila pasilikusių draugų, vis vyliausi grįžti, tą žadėjau sau ir kitiems. Vėliau draugai išsibarstė, ryšiai nutrūko. Pradėjau mėgautis gyvenimu Londone.

Jei tektų į Lietuvą pakviesti užsieniečius draugus - ką pirmiausiai aprodytumei?
Svečiams vasarą aprodyčiau vakarus prie ežero su meškere, svirpiant svirpliams ir stebint raudonėjantį dangų leidžiantis saulei. Folijoje iškepčiau sugautos žuvies. Pakviesčiau pasivaikščioti Kadagių Slėnio Taku.
Žiemą, (jei ji būtų šalta ir snieguota) čežant sniegui eitume pasivaikščioti ledu per Kauno Marias, nuo Palemono iki Žiegždrių. Įpilčiau iš termoso aromatingo karšto vyno. Norėčiau pasidalinti ne tik vaizdais, bet ir akimirkomis. Būtume gamtoje, nes būtent to, aš pati būdama Londone pasiilgstu labiausiai. 

Papasakok apie savo knygas: kokios jos – jau yra ir dar bus? 
Pirmoji mano knyga „Lieknesnė, gražesnė, laimingesnė aš“ – tai sveiko gyvenimo būdo pažinimo, mano minčių, potyrių dienoraštis, jame gausu  patarimų mitybos bei sporto klausimais. Tai savotiškas pradžiamokslis tiems, kas nori atrasti sveiką gyvenseną. Mano tikslas padėti, motyvuoti, leisti suprasti, kad norint, viskas įmanoma, žmogaus galimybėms ribų nėra. 
Kai pakeičiau gyvenimo būdą, emociškai bei fiziškai išgyvenau malonumą, todėl norėjau, kad daugiau žmonių suprastų, pažintų tą jausmą – meilę sau, savo kūnui. Pažinimo džiaugsmas nuostabus – tai skatina nuolat kelti sau naujus tikslus. Ateina suvokimas, kad nuo to, kaip jausiesi ir kaip save puoselėsi, priklausys, kokį gyvenimą gyvensi, kaip jį gyvensi ir kaip tau seksis. Imi vertinti savo išorinį ir vidinį gerbūvį. 
Šią knygą rašiau beveik metus. Į ją įdėjau daug meilės. Apie ją galvodavau nuo minutės, kai pramerkdavau akis iki užmiegant – norėjau sudėti viską, kas geriausia, gražiausia ir naudingiausia. Įkvėpimas atsirasdavo vos tik prisėsdavau prie kompiuterio.
Tai ne tik dienoraštis, stengiausi sudėti ir faktines žinias, palyginimus, pastebėjimus, todėl nemažai laiko praleidau ir bibliotekose. Norėjau ne tik įdomaus, bet ir kokybiško, naudingo kūrinio.
Antroji knyga – tai gyvenimiškas romanas apie paslaptis, išdavystę ir šeimų santykius, nuoskaudas ir jausmus. Skirtingų moterų gyvenimai tam tikru metu susipina, jos kažkuo panašios, tačiau savaip ir skirtingos. Jų meilės, artimojo išdavystė ir pamąstymai apie tai, ką ir kiek žmogus sugeba atleisti. Romane kiekvienas skaitytojas neabejotinai atras ir dalelę savęs. Galbūt kažką prisimins, o galbūt herojų veiksmai paragins paleisti, pamiršti. 
Šis kūrinys gimė iš meilės kūrybai, rašymui. Knyga skaitytojams lentynose turėtų pasirodyti jau ateinančiais metais. Kurdama romaną, paslapčia gyvenau du gyvenimus. Vienas buvo realus, o kitas – fantazijos, kurios mane sekdavo kiekvieną dieną. Nuo ryto iki vakaro išgyvenau, stengiausi suprasti ir pažinti nerealius asmenis, narpliojau jų gyvenimų peripetijas, sutaikydavau arba supykdydavau – tai  tarytum žaidimas. Niekas nežino, kas sukasi rašytojo galvoje.  

"Mane labai įkvepia gamtovaizdžiai. Juose visada randu kažką nepaprasto, motyvuojančio. Lygiai toks pat jausmas apėmė ir stovint ant Jungtinėse Amerikos Valstijose esančio Horse Shoe skardžio krašto". "Mane labai įkvepia gamtovaizdžiai. Juose visada randu kažką nepaprasto, motyvuojančio. Lygiai toks pat jausmas apėmė ir stovint ant Jungtinėse Amerikos Valstijose esančio Horse Shoe skardžio krašto".

Knygų reikšmė Tavo gyvenime. Kuo skaitymas, ir apskritai žodžiai tau yra ypatingi? 
Skaitymas –  penas, žinios, protas ir fantazijos. Skaitydamas lyg medituoji – įsijauti į kitų gyvenimus, pamiršti dabartį. Išgyveni situacijas, atrandi sau tinkamos motyvacijos. Kartais skaitydamas tu gali išgyventi dalykus, su kuriais realybėje dar nesi susidūręs, o vėliau jie tampa pamoka. 
Skaitau ne tik lietuviškus kūrinius, mėgstu angliškus detektyvus, romanus. Esu didžiausia Daivos Vaitkevičiūtės ir Edmundo Malūko kūrybos gerbėja. Drįstu sakyti, kad knyga „Šiukšlyno žmonės“ sujaudino labiausiai. 

Pasidalink įsimintiniausia gyvenimo akimirka.
Sunku išskirti vieną įvykį, kai vienaip ar kitaip reikšmingų, svarbių, atrodytų buvo daugybė. Didelį įspūdį palieka kelionėse pamatytos vietovės. Pamenu, kai Jungtinėje Karalystėje esančiame Lake District miestelyje kopiau į kalnus. Iki tol nesigręžiodama atgal, užlipus į viršūnę stabtelėjau ir atsisukusi nustyrau. Vaizdas tiesiog užgniaužė kvapą. Ausyse spengianti tyla, snieguotos kalnų viršūnės ir apačioje, it gyvatės išsiraizgę upeliai. Pasijaučiau tokia didelė. Tikra milžinė. Morališkai, tas momentas ir užplūdusios mintys, man bene įpūtė suvokimą apie tai, koks stiprus ir nuostabus kūrinys yra žmogus. Kiek daug mes galim nuveikti, padaryti. 
Mes turime visą laiką – dienas ir naktis. Visą mus supantį pasaulį. Jis toks gražus ir visas mūsų. Svajonių pildymui, troškimų gyvendinimui, siekiams, nuopoliams ir pakylimams. Meilei, džiaugsmui ir laimei. 
Mane labai įkvepia gamtovaizdžiai. Juose visada randu kažką nepaprasto, motyvuojančio. Lygiai toks pat jausmas apėmė ir stovint ant Jungtinėse Amerikos Valstijose esančio Horse Shoe skardžio krašto.

Trys norai, kurių paprašytum auksinės žuvelės. 
Sveikatos šeimai ir draugams. Taikos pasaulyje (banalu, tačiau tai taip reikšminga). Ir sparnų.

Kokiam garsiam pasaulio vyrui norėtum pagaminti vakarienę?
Algimantui Čekuoliui! Mielai paklausyčiau jo kelionių įspūdžių istorijų. Norėčiau padiskutuoti, išgirsti nuomonę skirtingais klausimais, nes esu beveik tikra, kad neatsirastų temos, apie kurią šis puikus vyras neturėtų ko pasakyti. Mane žavi jo knygos – jose pasidalintas gyvenimo kraitis – išmintis ir patirtis. 

O su kokia moterimi mielai išgertum angliškos arbatos?
Su Angelina Jolie. Jos praeitis iššaukianti, o dabartis – pagirtina. Jei tik būtų galima ją „atverti“ – mane domintų jos istorija. Tokia žavi, seksuali išorė ir tiek paslapčių, išgyvenimų viduje. Tikros moters paveikslas.

Ko palinkėtum skaitytojams?
Visiems palinkėsiu to paties – siekite savo laimės. Neužsidarykite savyje – eikite, kurkite, susipažinkite, įsimylėkite, gyvenkite. Nebijokite klysti. Rizikuokite. Negandos praeis. Tik jūs esate savo paties limitas.

Iki Kalėdų aš... 
Aplankysiu bent dvi šalis, pradėsiu naujas Youtube serijas, be vargo padarysiu špagatą.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai