Vasario 4, 2019
Geriausių pasaulio dirigenčių sąraše - ir Anglijos lietuvė Mirga Gražinytė – Tyla
Mirga Gražinytė-Tyla. © Foto: cbso.co.uk.

Pasaulinio garso muzikos scenose įprasta matyti orkestrams diriguojančius ir vadovaujančius vyrus. Tačiau šiandien geriausių pasaulio dirigentų sąrašų viršūnėse puikuojasi ir moterys. Jungtinės Karalystės klasikinės muzikos radijo stoties Classic FM tinklapis paskelbė dešimties geriausių pasaulyje moterų dirigenčių sąrašą, kurio viršuje atsidūrė lietuvė Mirga Gražinytė – Tyla.

Classic FM skelbiamo  geriausių pasaulio dirigenčių sąrašo viršūnėje puikuojasi ne kas kitas, o lietuvė Mirga Gražinytė – Tyla.  Kaip rašoma tinklapyje, jai 32-eji ir ji nusiaubusi visas pasaulio didžiąsias scenas savo energija ir aistra muzikai. Negana to, kad ji užima meno vadovės pareigas Zalcburgo valstybiniame teatre (Salzburger Landestheater) bei Birmingemo simfoniniame orkestre (City of Birmingham Symphony Orchestra), ji neseniai pasirašė sutartį su klasikinės muzikos įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“. O tai tik dar kartą įrodo, kad šios moters talentas jau pastebėtas ir įvertintas.

Šiame sąraše taip pat puikuojasi Laurence Equilbey, prancūzų kilmės dirigentė, vadinama virtuoze, kuri atlieka itin sudėtingus kūrinius. Į geriausiųjų dešimtuką papuolė ir meksikietė Alondra de la Parra, atstovaujanti jaunų, perspektyvių dirigenčių kartą. 

Visą sąrašą ir straipsnį rasite čia >>>>>

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai