Gegužės 17, 2021
Nauja pradžia JK | Šalyje naikinami apribojimai, duris atveria muziejai, restoranai, barai
© Foto: Unsplash / Mike Stezycki.

Nuo šiandien Anglija, Velsas ir Škotija pradeda naują gyvenimą. Daugumoje šalies vietų naikinami Covid – 19 suvaržymai, duris vėl atveria meno įstaigos, viešbučiai, barai ir restoranai veiks ir viduje. Oficialiai vėl bus galima apsikabinti, tad ši diena dar vadinama ir ‘apsikabinimų diena’. Apribojimai taip pat lengvinami keliaujantiems į užsienio šalis. Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ragina visus gyventojus išlikti sąmoningais ir toliau saugoti save ir kitus, naudotis nemokamais testais net jei neturite viruso simptomų (galite užsisakyti čia) ir pasiskiepyti.

***

Beveik visa Jungtinė Karalystė pirmadienį žengė svarbų žingsnį link sugrįžimo į įprasto gyvenimo vėžes, sušvelnindama šalyje taikomus suvaržymus dėl koronaviruso pandemijos.

Šis žingsnis atliktas nepaisant nerimo dėl užkrečiamesnės pandeminio koronaviruso atmainos plitimo.   

Anglijoje, Velse ir beveik visoje Škotijoje aludės, restoranai ir kavinės vėl gali aptarnauti lankytojus viduje. Po daugelio mėnesių pertraukos duris taip pat atveria kino teatrai, teatrai ir sporto įstaigos.   

Tačiau Šiaurės Airijoje draudimų panaikinimas įsigalios tik gegužės 24 dieną.  

Žmonės taip pat gali išvykti atostogauti į tam tikras užsienio šalis, tarp jų Portugaliją, taip pat keliauti su nakvyne po šalį.   

Žmonių grupės su tam tikrais apribojimais taip pat gali susitikti privačiuose namuose ir nebeturi laikytis socialinio atstumo, todėl jiems vėl galima apsikabinti.   

„Visi drauge pasiekėme dar vieną svarbią gairę mūsų žemėlapyje, vedančiame iš karantino, tačiau turime žengti šį žingsnį su didele atsargumo doze“, – sekmadienį sakė ministras pirmininkas B. Johnsonas. 

Pirmadienį tviteryje paskelbtoje žinutėje premjeras ragino visuomenę: „Prašau, būkite atsargūs dėl pavojaus jūsų mylimiems žmonėms, atminkite, kad artimi kontaktai, tokie kaip apsikabinimai, yra tiesus kelias plisti šiai ligai.“    

Nors nusprendė neatidėti suvaržymų sušvelninimo, B. Johnsonas įspėjo, kad birželio 21 dieną numatytam visų dėl COVID-19 taikomų draudimų atšaukimui gali sutrukdyti užkrečiamesnis koronaviruso variantas, pirmą kartą aptiktas Indijoje. 

„Atidžiai sekame koronaviruso varianto, pirmą kartą nustatyto Indijoje, plitimą ir imamės skubių priemonių ten, kur auga sergamumas“, – sakė jis.  

Visuomenei premjero pasiųsta žinia neprarasti budrumo ir skiepytis atsispindėjo ir dienraščių antraštėse.  

„Britanija, nesugadink visko“, – rašė „Daily Mail“. 

„Kol kas – laimės valandos“, – skelbė „Daily Mirror“. 

„The Sun“ savo pirmajame puslapyje publikavo nuotrauką su švirkštu ir moterimi, geriančia iš taurelės, su prierašu: „Skiepykitės“.   

Vakcinos apsaugo nuo indiškosios atmainos

Jungtinės Karalystės vyriausybė neabejoja, kad dabartinės vakcinos nuo koronaviruso apsaugo ir nuo šalyje plintančios užkrečiamesnės indiškosios atmainos, sekmadienį pareiškė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Matas Hankokas).

Nors Anglija, Škotija ir Velsas ruošėsi sušvelninti visuotinį karantiną, tačiau dėl indiškosios padermės plitimo kilo abejonių dėl tolesnio suvaržymų atšaukimo.

M. Hancockas televizijai „Sky News“ sakė, kad vyriausybė yra „labai tikra“, jog vakcinos suteikia apsaugą nuo B1.617.2 varianto, remiantis Oksfordo universiteto neseniai paskelbtais preliminariais duomenimis.

„Tai reiškia, kad galime ir toliau laikytis savo strategijos – kovoti su pandemija pasitelkdami vakcinas“, – pabrėžė sekretorius.

Didžiojoje Britanijoje, vienoje labiausiai koronaviruso paveiktų pasaulio valstybių, kur nuo šio užkrato mirė jau daugiau nei 127 tūkst. žmonių, vykdoma sparti imunizavimo kampanija: lig šiol šalyje visiškai paskiepyta beveik 20 mln. gyventojų.

Londono duomenimis, šią savaitę indiškosios atmainos atvejų skaičius išaugo nuo 520 iki 1 313.

Atsižvelgdamas į prastėjančią epidemiologinę padėtį aplink šiaurinius Boltono ir Blakberno miestus, JK ministras pirmininkas penktadienį pareiškė, kad bus paspartintas 50 metų ir vyresnių gyventojų, taip pat į rizikos grupę patenkančių asmenų skiepijimas antrąja vakcinos doze.

M. Hancockas savo ruožtu pažymėjo, jog Boltone „absoliuti dauguma“ naująja viruso atmaina užsikrėtusių pacientų turėjo galimybę vakcinuotis, bet ja nepasinaudojo.

Sekretorius perspėjo, kad indiškoji padermė dėl savo didelio užkrečiamumo galėtų „žaibiškai paplisti tarp nevakcinuotų grupių“ – taigi, valdžiai, anot jo, „reikia paskiepyti kuo daugiau žmonių“.

M. Hancockas taip pat atmetė kritiką, kad vyriausybė esą per vėlai priėmė sprendimą apriboti keliautojų srautus iš Indijos, kur anksčiau šiemet ėmė plisti naujoji koronaviruso atmaina.

Londonietė ir BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai