Kovo 12, 2023
Kilus chaosui dėl vedėjo nušalinimo, BBC vadovas sako neketinantis atsistatydinti

BBC generalinis direktorius Timas Davie (Timas Deivis) pareiškė, kad neketina atsistatydinti po to, kai šeštadienį visuomeninio transliuotojo sporto redakciją sukrėtė reakcija į Gary Linekerio (Gario Linekerio) nušalinimą iš futbolo laidos „Match of the Day“ vedėjų.

„Visi nori ramiai išspręsti situaciją“, – interviu BBC sakė T. Davie.

G. Linekeris buvo priverstas laikinai pasitraukti iš garsios „Premier“ lygos apžvalgų laidos vedėjo pareigų po to, kai apkaltino Jungtinės Karalystės vyriausybę, kad ši, kovodama su nelegalia imigracija, naudoja nacių laikų retoriką.

Penktadienį BBC pareiškė, kad ketvirtas pagal rezultatyvumą visų laikų Anglijos futbolininkas pažeidė nešališkumo gaires, o transliuotojas sieks „sutartos ir aiškios pozicijos dėl jo naudojimosi socialiniais tinklais“ prieš sugrįžtant į eterį.

Tačiau šis sprendimas sukėlė chaosą BBC televizijos ir radijo sporto laidose.

Buvę Anglijos puolėjai Ianas Wrightas (Ijanas Raitas) ir Alanas Sheareris (Alanas Šereris) buvo vieni iš tų, kurie atsisakė savo įprasto pasirodymo „Match of the Day“, o jų pavyzdžiu pasekė ir laidos komentatoriai.

Todėl ilgiausiai pasaulyje transliuojama televizijos laida apie futbolą pirmą kartą buvo parodyta be vedėjo, ekspertų ir net be komentarų. Vietoj įprastos ilgesnės laidos transliuota 20 min. trukmės šešių Anglijos aukščiausiosios lygos rungtynių svarbiausių akimirkų apžvalga.

Savaitgalio apžvalginė laida „Football Focus“ ir laida „Final Score“ taip pat buvo išbrauktos iš įprastos programos, o „BBC Radio 5Live“ transliacijos buvo sutrikdytos.

Paklaustas, ar turėtų atsistatydinti dėl šios krizės, T. Davie atsakė: „Tikrai ne.“

„Manau, kad mano darbas yra (...) užtikrinti, kad BBC iš tiesų būtų orientuota į pasaulinio lygio nešališką produkciją, ir tikiuosi, kad mes išspręsime šią situaciją“, – sakė jis.

Jis pridūrė: „Kad būtų aišku, sėkmė man reiškia, kad Gary grįš į eterį ir kartu mes žiūrovams teiksime pasaulinio lygio sporto laidas; kaip jau sakiau, gaila, kad šiandien negalėjome jų pristatyti.“

Ginčą sukėlė G. Linekerio reakcija į vaizdo įrašą, kuriame vidaus reikalų sekretorė Suella Braverman (Sjuela Breiverman) pristatė prieštaringai vertinamus planus sustabdyti migrantus, plaukiančius į JK per Lamanšą valtelėmis.

Konservatorių vyriausybė ketina uždrausti teikti prieglobsčio prašymus visiems nelegaliai atvykusiems asmenims ir perkelti juos į kitas šalis, pavyzdžiui, Ruandą, siekdama sustabdyti nelegalių migrantų, kurių praėjusiais metais buvo daugiau nei 45 000, atvykimą.

Socialiniame tinkle „Twitter“ G. Linekeris parašė: „Tai tiesiog be galo žiauri politika, nukreipta prieš pažeidžiamiausius žmones, ir vartojama kalba, kuri niekuo nesiskiria nuo tos, kurią naudojo Vokietija 4-e dešimtmetyje.“

G. Linekeris yra laisvai samdomas BBC laidų vedėjas, o ne nuolatinis darbuotojas ir nėra atsakingas už naujienų ar politinį turinį, todėl jam nereikia laikytis tokių pat griežtų nešališkumo taisyklių.

Buvęs „Leicester“ puolėjas Lesterio „King Power“ stadione šeštadienį stebėjo rungtynes tačiau su žurnalistais nekalbėjo.

JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pareiškė, kad tikisi, jog šį nesutarimą pavyks greitai išspręsti.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai