Kovo 18, 2024
Jungtinė Karalystė atmeta Rusijos prezidento rinkimų rezultatus

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) pirmadienį pareiškė, kad Rusijos rinkimų rezultatai parodė prezidento Vladimiro Putino „represijų gylį“.

Kremlius sveikino V. Putino perrinkimą penktai kadencijai kaip „iškalbingiausią mūsų šalies žmonių paramos savo prezidentui ir konsolidacijos jo kelyje patvirtinimą“.

Tačiau D. Cameronas, kuris sekmadienį vakare pareiškė, kad rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi, atmetė jų rezultatus kaip nedemokratiškus.

„Šie rinkimai Rusijoje akivaizdžiai parodo prezidento Putino režimo, kuris siekia nutildyti bet kokią opoziciją jo neteisėtam karui (Ukrainoje), represijų gylį“, – sakoma jo pareiškime.

„Putinas pašalina savo politinius oponentus, kontroliuoja žiniasklaidą, o paskui pats save vainikuoja nugalėtoju. Tai nėra demokratija“, – pridūrė jis.

Kremlius savaitgalį vykusius rinkimus, pažymėtus biuletenių gadinimo ir atakų pasienio regionuose, pristatė kaip įrodymą, kad rusai palaiko V. Putino puolimą Ukrainoje.

D. Cameronas taip pat paminėjo pagrindinio V. Putino politinio varžovo Aleksejaus Navalno mirtį kaip Rusijos vadovo represijų masto įrodymą.

„Aleksejaus Navalno mirtis likus kelioms savaitėms iki rinkimų tragiškai priminė apie politinių represijų dabartinėje Rusijoje žiaurumą“, – teigė jis.

Jis pridūrė, kad Rusija turėtų „nedelsiant paleisti visus politinius kalinius“, įskaitant dvigubą JK ir Rusijos pilietybę turintį Vladimirą Karą-Murzą.

42 metų opozicijos politikas V. Kara-Murza praėjusį balandį buvo įkalintas 25 metams – tai iki šiol griežčiausia bausmė už kritiką karui Ukrainoje.

Jis buvo apkaltintas išdavyste po to, kai savo kalboje Jungtinėse Valstijose pareiškė, kad Rusija įvykdė karo nusikaltimus prieš Ukrainą.

V. Kara-Murza turi rimtų sveikatos problemų, kurias, jo advokatų teigimu, sukėlė du bandymai nunuodyti, 2015-aisiais ir 2017-aisiais organizuoti Rusijos saugumo tarnybos FSB.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai