Liepos 20, 2021
JK nusprendė neskiepyti nuo COVID-19 daugumos nepilnamečių
© Foto: Pixabay.

Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį nusprendė neskiepyti nuo COVID-19 daugumos vaikų ir paauglių, kol nebus daugiau duomenų apie prieinamas vakcinas.

Skiepytis galės vaikai nuo 12 metų, turintys sunkų neurologinių ligų nulemtą neįgalumą, Downo (Dauno) sindromą, daugybinių ar sunkių mokymosi sutrikimų, taip pat vaikai, kuriems slopinamas imunitetas, arba gyvenantys su asmenimis, kuriems slopinamas imunitetas, paskelbė vyriausybė.

Sprendimas neskiepyti daugumos jaunesnių nei 18 metų žmonių buvo pagrįstas ekspertų patariamojo komiteto rekomendacija. Jungtinis vakcinavimo ir imunizavimo komitetas (JCVI) nurodė, kad visuotinio skiepijimo nauda sveikatai nenusveria rizikos daugumai nepilnamečių, užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atveju paprastai patiriančių tik nesunkius simptomus.

„Šiandienos pranešimu nerekomenduojama šiuo momentu skiepyti jaunesnių nei 18 metų asmenų, jei nėra gretutinių sveikatos problemų, – pareiškime nurodė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas). – Tačiau JCVI toliau tikrins naujus duomenis ir svarstys, ar ateityje rekomenduoti skiepyti jaunesnius nei 18 metų asmenis be gretutinių sveikatos problemų.“’

JK sprendimas skiriasi nuo Prancūzijos ir kelių kitų Europos šalių pozicijos skiepyti žmones nuo 12 metų.

Tarp šimtų žmonių, penktadienį atvykusių į vieną vakcinavimo centrą Paryžiuje, buvo dešimtys paauglių su savo tėvais. Prancūzijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė planuojanti rudenį organizuoti skiepijimą mokyklose ir universitetuose.

Vaikai ir paaugliai, kurie galės skiepytis JK, gaus „Pfizer-BioNTech“ vakciną – vienintelę, kuria šioje šalyje leidžiama skiepyti šios amžiaus grupės asmenis.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai