Gegužės 3, 2024
JK: Įkalintam Kremliaus kritikui V. Kara-Murzai reikia skubios medicininės pagalbos

Jungtinė Karalystė trečiadienį paragino Rusiją paleisti įkalintą Kremliaus kritiką Vladimirą Kara-Murzą, kuriam, anot britų, reikia skubios medicininės pagalbos.

V. Kara-Murza, vienas žymiausių prezidento Vladimiro Putino oponentų, praėjusiais metais buvo nuteistas kalėti 25 metus. Tai ilgiausia žinoma bausmė Rusijos disidentui pastaruoju metu.

Dvigubą JK ir Rusijos pilietybę turintis vyras buvo apkaltintas išdavyste po to, kai savo kalboje Jungtinėse Valstijose pareiškė, kad Rusija įvykdė karo nusikaltimus prieš Ukrainą.

42-ejų vyras kenčia nuo rimtų sveikatos problemų, kurias, anot jo žmonos Jevgenijos Kara-Murzos ir advokatų, sukėlė du bandymai nunuodyti, kuriuos 2015 ir 2017 metais surengė Rusijos saugumo tarnyba FSB.

„Rusijos valdžios įkalintas pagal politiškai motyvuotus kaltinimus ponas Kara-Murza persekiojamas už tai, kad nepritarė Rusijos invazijai į Ukrainą“, – sakoma JK pramonės ir ekonominio saugumo valstybės ministrės Nusrat Ghani (Nusrat Gani) pareiškime.

„Kalėjimo sąlygos kelia grėsmę jo gyvybei. Jo sveikata prastėja, – sakė ji po pokalbio su J. Kara-Murza. – Rusija privalo nedelsdama jį paleisti dėl humanitarinių priežasčių, kad jis būtų skubiai gydomas.“

Po Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno žūties Arkties kalėjimo kolonijoje vasarį išaugo baimė ir dėl V. Kara-Murzos likimo.

Kovą Ženevoje žurnalistams J. Kara-Murza teigė, kad bandymai nunuodyti jos vyrui išprovokavo sunkią ligą, vadinamą polineuropatija, kuri gali sukelti paralyžių.

Ji sakė, kad ši liga yra įtraukta į sveikatos būklių, dėl kurių pagal Rusijos įstatymus negalima įkalinti, sąrašą.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai