Gegužės 6, 2024
Leiboristas Sadiq Khan laimėjo rekordinę trečiąją Londono mero kadenciją

Londono meras leiboristas Sadiq Khan (Sadikas Chanas) šeštadienį laimėjo rekordinę trečiąją kadenciją, nesunkiai įveikęs konservatorių varžovę Susan Hall (Sjuzan Hol), pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida po to, kai buvo paskelbti visų sostinės apygardų rezultatai.

53 metų S. Khanas, gimęs atvykėlių iš Pakistano šeimoje ir 2016 metais išrinktas pirmuoju Vakarų šalių sostinės meru musulmonu, tapo pirmuoju Londono vadovu, laimėjusiu tris kadencijas nuo 2000-ųjų, kai buvo įsteigtas šis postas.

S. Khano pergalės daugelis tikėjosi, apklausose leiboristams smarkiai lenkiant konservatorius. 

Tai didelis nusivylimas britų ministrui pirmininkui Rishi Sunakui (Rišiui Sunakui), kurio vadovaujami toriai vietos valdžios rinkimuose užėmė tik trečią vietą po to, kai ketvirtadienį Anglijoje prarado beveik 500 vietų.

Jungtinės Karalystės valdantieji konservatoriai pralaimėjo svarbius merų rinkimus Mančesteryje, Liverpulyje, Jorkšyre, taip pat sostinėje ir kitur.

Pranešama, kad Vakarų Midlandse, kur torių meras Andy Streetas (Endis Stritas) siekia trečios kadencijos, balsai šiuo metu perskaičiuojami ir rezultatai kol kas nėra neaiškūs.  

R. Sunakas gali džiaugtis tik tuo, kad jo meras laimėjo trečią kadenciją Tiso slėnyje, Šiaurės rytų Anglijoje, nors ir su gerokai mažesne balsų persvara.

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai