Sausio 10, 2019
Nepale mirė neteisėtai menstruacijų metu iš namų išvaryta moteris ir jos vaikai

Nepale dėl įtariamo apsinuodijimo dūmais mirė neteisėtai menstruacijų metu iš namų į specialią lūšną išvaryta moteris ir du jos vaikai, trečiadienį pranešė policija.

Motina ir du sūnūs mirė praleidę naktį lūšnoje be langų, į kurią moterys išvaromos menstruacijų metu.

Daugelis bendruomenių Nepale mėnesinėmis sergančias moteris laiko nešvariomis ir verčia motinas bei dukras tuo laikotarpiu gyventi pašiūrėse toliau nuo šeimos namų, nors ši praktika yra uždrausta įstatymu.

Pasak policijos, 35 metų Amba Bohara antradienį vakare su 12 ir devynerių metų sūnumis užmigo lūšnoje vakariniame Badžuros rajone.

Motina su vaikais įsitaisė prie ugnies, kad nesušaltų žvarbios Nepalo žiemos sąlygomis.

Vietos policijos viršininkas Uddhabas Singhas Bhatas (Udabas Singas Batas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad moters anyta kitą rytą atidariusi lūšnos duris rado visus tris žmones mirusius.

„Laukiame skrodimų rezultatų, kad patvirtintume mirties priežastį, bet manome, kad jie užduso, – sakė U. S. Bhatas. – Atliekame tyrimą.“

Antklodės, kuriomis buvo užsikloję mirusieji, buvo apdegusios, o ant A. Boharos kojų buvo nudegimų.

Senovinė menstruacijas patiriančių moterų išvarymo praktika 2005 metais buvo uždrausta, bet vis tiek gyvuoja kai kuriose Nepalo dalyse, ypač – atokiuose ir konservatyviuose vakariniuose regionuose.

Pernai sostinė Katmandu įvedė trijų mėnesių įkalinimo bausmes ir 3 tūkst. rupijų (26 eurų) baudas tiems, kas bus sučiupti taikantys šią praktiką.

Paprotys yra susijęs su hinduizmu. Pagal jį moterys menstruacijų metu ir po gimdymo laikomos neliečiamomis. Joms šiais gyvenimo laikotarpiais draudžiama liesti maistą, religinius atvaizdus, galvijus ir vyrus, jos turi miegoti atskirai nuo kitų.

A. Boharos ir jos vaikų mirtys nėra pirmosios, siejamos su šia praktika.

Pernai 21 metų moteris mirė apsinuodijusi dūmais panašioje lūšnoje. Taip pat yra moterų, anksčiau mirusių nuo gyvačių įkandimų.

Šalies Nacionalinė žmogaus teisių komisija pareiškė, kad policija turi labiau pasistengti įgyvendinti įstatymą.

„Moterys ir toliau mirs, jei nebus pasekmių už šios tradicijos taikymą“, – sakė Komisijos narė Mohna Ansari (Mona Ansari). 

BNS inf.

Raktažodžiai: Pasaulisžmonės

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai