Liepos 12, 2017
Madonna Malavyje atidarys vaikų ligoninės skyrių
Madonna. © Foto: Wikipedia.

JAV popmuzikos žvaigždė Madonna (Madona) antradienį Malavyje oficialiai atidarys naują vaikų ligoninės skyrių, kurią pastatė jos remiama labdaros organizacija ir kuri pavadinta vieno iš jos įsivaikintų malaviečių vardu.

Antrame pagal dydį šalies mieste Blantaire per dvejus metus pastatytas Karalienės Elizabeth (Elzbietos) ligoninės 50 lovų Mercy James (Mersi Džeims) pediatrijos skyrius turi tris operacines.

Tai pirmoji specializuota vaikų sveikatos priežiūros įstaiga šioje neturtingoje pietų Afrikos šalyje. Nuo šiol Karalienės Elzbietos ligoninė galės priimti dvigubai daugiau vaikų.

Vyriausybės pareigūnai patvirtino , kad 58 metų Madonna į Blantairą atvyko prieš antradienį įvyksiančią atidarymo ceremoniją, kurioje turėtų dalyvauti ir šalies prezidentas Peteris Mutharika (Piteris Mutarika).

Šiemet Madonna įsivaikino dvynukes iš šios Afrikos pietinės šalies vaikų namų, kai per savo labdaros organizaciją „Raising Malawi“ sužinojo apie mergaičių padėtį.

Keturmetės dvynukės Estere (Ester) ir Stella (Stela) prisijungs prie kitų Madonos vaikų iš Malavio: 11-metės Mercy James ir jos bendraamžio Davido Bandos (Deivido Bandos).

Madonna, savo labdaringą organizaciją įkūrusi 2006 metais, dažnai lankosi Malavyje. Dainininkė pernai vyko apžiūrėti statomo ligoninės skyriaus ir kartu į kelionę pasiėmė Mercy bei Davidą.

„Galimybė išgyventi“

Malavyje, vienoje neturtingiausių šalių, Madonna ne visų laukiama išskėstomis rankomis. Kai kurie aktyvistai ją kaltina neteisėtai apeiti ilgai trunkančias įsivaikinimo procedūras, pasitelkiant savo turtus.

2013 metais tuomečio šalies prezidento Joyce’o Bandos (Džoiso Bandos) vyriausybė panaikino Madonnos turėtą oficialų privilegijuoto asmens statusą Malavyje, kaltino dainininkę, kad ji yra „neišauklėta“ ir tikisi padėkos už įsivaikinimus.

Prezidentas P.Mutharika stengėsi pataisyti santykius, sakydamas, kad jo vyriausybė visada buvo dėkinga dėl „Madonnos jų šaliai jaučiamos aistros“.

Dainininkė, 2008 metais išsiskyrusi su filmų režisieriumi Guy Ritchie (Gajumi Ričiu), po dvynukių įsivaikinimo turi šešis vaikus.

Mergaičių byloje nurodyta, kad jos pateko į vaikų namus, kuriuos rėmė Madonos labdaringa organizacija.

Jų motina mirė po gimdymo; tėvas mergaites paliko ir vedė kitą moterį. Taip pat nurodoma, kad dvynukių senelė sunkiai verčiasi ir prižiūri dar kelis vaikus.

„Malaviui reikia tokių kilniaširdžių žmonių, kad šalis gyvuotų toliau“, – AFP sakė 20 metų Malita Ndau (Malita Ndau), Blantaire pardavinėjanti spurgas.

„Dabar dėl šios ligoninės Malavio vaikams bus suteikta galimybė išgyventi“, – pridūrė ji.

Tačiau kai kurie Malavio gyventojai mano, kad ligoninė pabrėžia valstybės silpnumą.

Malavis turėtų „gėdytis, kad nesugeba suvaldyti korupcijos, ir todėl turi maldauti dainininkės pastatyti tokią ligoninę.“, – sakė dėvėtais drabužiais prekiaujanti Mumbo Phiri (Mumbo Firi).

Naujasis ligoninės skyrius pacientams duris atvėrė praėjusią savaitę; jame jau atlikta pirmoji operacija.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai