Liepos 11, 2021
G-20 „labai susirūpinęs“ dėl COVID-19 atmainų keliamos grėsmės ekonomikos atsigavimui

Pasaulyje plintant labiau užkrečiamai pandeminio koronaviruso delta atmainai, Didžiojo dvidešimtuko (G-20) finansų ministrai šeštadienį įspėjo, kad ji taip pat galėtų sulėtinti pasaulio ekonomikos atsigavimą.

„Atsigavimas įvairiose šalyse ir jų regionuose yra labai nevienodas“ ir „jam tebekyla rizika, galinti jį slopinti, ir ją visų pirma kelia naujų COVID-19 viruso atmainų plitimas“, pažymima G-20 baigiamajame pareiškime.

Ministrai taip pat įspėjo apie grėsmę, kurią kelia „nevienodas vakcinacijos tempas“ įvairiose pasaulio dalyse.

Didžiausią susirūpinimą kelia delta atmaina, kuri atsirado Indijoje ir ėmė sparčiai plisti visame pasaulyje.

„Ekonominės prognozės dėl visų G-20 šalių yra labai geros“, – pareiškė Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno Le Maire (Brunas Le Meras).

Tačiau jis įspėjo: „Vienintelis dalykas, kuris galėtų sukelti grėsmę tvirtam ir sparčiam ekonomikos atsigavimui, yra ši atmaina ir nauja pandemijos banga.“

„Privalome spartinti vakcinaciją visame pasaulyje.“

G-20 paragino sparčiau vykdyti vakcinaciją visame pasaulyje ir pažadėjo imtis papildomų veiksmų siekiant padėti besivystančioms šalims paskiepyti savo piliečius.

Pasak Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso (Antoniju Guterišo), kai kuriose išsivysčiusios ekonomikos šalyse jau paskiepyta 70 proc. gyventojų, tačiau mažų pajamų šalyse šis rodiklis nesiekia 1 procento.

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai