Gruodžio 21, 2021
Britų monarchė Kalėdas sutiks Vindzoro pilyje

Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II (Elzbieta II) nusprendė sulaužyti tradiciją ir Kalėdas sutiks ne Sandringamo dvare, o Vindzoro pilyje, pirmadienį pranešė britų žiniasklaida.

Šį sprendimą karalienė priėmė šalyje sparčiai daugėjant užsikrėtimo pandeminio koronaviruso omikron atmaina atvejų. Dėl naujos susirgimų bangos gali būti imtasi naujų suvaržymų.

Britų naujienų agentūra „PA Media“, remdamasi neįvardytais karališkųjų rūmų šaltiniais, pranešė, kad tai „asmeninis Elizabeth II sprendimas, priimtas po nuodugnaus apsvarstymo“.

95 metų karalienė per Kalėdas susitiks su artimaisiais į vakarus nuo Londono esančioje istorinėje pilyje. Šio susitikimo metu bus laikomasi „protingų atsargumo priemonių ir atitinkamų gairių“, pridūrė agentūra.

Elizabeth II buvo priversta apriboti savo oficialias pareigas, kai spalį jai teko praleisti naktį ligoninėje ir gydytojai rekomendavo monarchei daugiau ilsėtis.

Praėjusią savaitę Elizabeth II dėl COVID-19 grėsmės antrus metus iš eilės atšaukė kasmet prieš Kalėdas tradiciškai rengiamus karališkosios šeimos pietus.

Pernai šalyje galiojo griežtos taisyklės dėl socialinio atstumo ir asmenų iš skirtingų namų ūkių susitikimų uždarose patalpose, todėl karalienės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai bei pusbroliai negalėjo su ja susitikti.

Elizabeth II ir karališkosios šeimos aukšto rango nariai tradiciškai sutinka Kalėdas Sandringamo dvare Norfolke, Rytų Anglijoje. Kalėdų rytą jie paprastai dalyvauja pamaldose vietos bažnyčioje.

Elizabeth II tai bus pirmosios Kalėdos, kurias ji sutiks be savo sutuoktinio princo Philipo (Filipo). Karalienės vyras mirė balandį, likus kelioms savaitėms iki savo 100-ojo gimtadienio.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį atmetė raginimus prieš artėjantį šventinį laikotarpį įvesti griežtesnius socialinių kontaktų ribojimus.

Visgi premjeras pridūrė, kad vyriausybė „nuolat stebi padėtį“, per parą nustatomų COVID-19 atvejų skaičiui artėjant prie rekordinių 100 tūkstančių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai