Rugsėjo 17, 2023
Anglijoje po mirtinų šunų išpuolių gali būti uždrausti XL dydžio amerikiečių buliai

Centrinės Anglijos policija pranešė, kad po dar vieno šuns išpuolio suėmė 30-metį vyrą, įtariamą netyčiniu nužudymu.

Vyras sulaikytas netrukus po to, kai Jungtinės Karalystės parlamente pradėtas svarstyti pavojingų šunų klausimas, o šalies ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pažadėjo uždrausti XL dydžio amerikiečių bulio veislę, susijusią su daugybe incidentų.

Naujausią auką, Ian Price, ketvirtadienį užpuolė du šunys prie gyvenamojo namo Stonnall kaime, esančiame į šiaurę nuo Birmingham'o, ir vėliau jis mirė ligoninėje dėl patirtų sužalojimų.

Staffordshire policija teigė, kad 30-metis vyras iš pradžių buvo sulaikytas dėl įtarimų, kad buvo atsakingas už nekontroliuojamus pavojingos veislės šunis, sukėlusius sužalojimus, o vėliau suimtas dėl netyčinės žmogžudystės.

„Mūsų tyrimas tęsiasi sparčiai, nes stengiamės išsiaiškinti daugiau apie įvykius, lėmusius šį siaubingą išpuolį“, – sakoma atnaujintame tarnybos pranešime.

Vienas iš šunų nugaišo po to, kai buvo izoliuotas, o kitas užmigdytas veterinarijos gydytojo kabinete.

Pareigūnai šiuo metu aiškinasi, kokios veislės šunys buvo susiję su incidentais, tačiau policija teigė, kad, kaip manoma, tai buvo amerikiečių buliai, žinomi dėl savo stambios ir raumeningos išvaizdos.

Šeštadienį 11 metų mergaitė buvo sunkiai sužalota, kai ją užpuolė amerikiečių XL dydžio amerikiečių bulio ir Stafordšyro bulterjero mišrūnas.

Pastaraisiais mėnesiais pranešta apie daugybę kitų smurto atvejų, susijusių su amerikiečių buliais arba šunimis, kurie, kaip įtariama, yra šios veislės.

„Nauji įstatymai“

„Akivaizdu, kad XL dydžio amerikiečių bulis kelia pavojų mūsų bendruomenėms“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše sakė R. Sunakas.

„Įsakiau skubiai apibrėžti ir uždrausti šią veislę, kad galėtume nutraukti šiuos žiaurius išpuolius ir užtikrinti žmonių saugumą“, – tęsė jis.

„Akivaizdu, kad tai ne dėl saujelės blogai dresuotų šunų. Tai elgesio modelis, kuris negali tęstis“, – pridūrė premjeras.

Kaip pranešama, ši veislė išvesta Jungtinėse Valstijose XX amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje, sukryžminus amerikiečių pitbulterjerus ir amerikiečių Stafordšyro bulterjerus.

Amerikiečių buliai gali būti keturių skirtingų dydžių, iš kurių didžiausi yra XL. 

Šiuo metu JK šiai veislei netaikomi jokie teisiniai apribojimai, o šalies kinologų klubas jos apskritai nepripažįsta, todėl tai apsunkina pastangas ją kontroliuoti teisės aktais.

Šiuo metu JK uždrausta veisti pitbulterjerus, Tosa inu, Argentinos dogus ir brazilų mastifą.

R. Sunakas teigė, kad labai svarbu apibrėžti amerikiečių bulių XL veislę. „Tada uždrausime šią veislę pagal pavojingų šunų įstatymą, o nauji įstatymai bus priimti iki metų pabaigos“, – sakė jis.

Tačiau kai kurie gyvūnų elgsenos specialistai ragino atsargiai reaguoti į virtinę išpuolių.

„Ekspertai, įskaitant kovos su buliais grupes, sutinka, kad norint veiksmingai sumažinti šunų įkandimų skaičių, reikia daug daugiau įsikišimo ir teisės aktų, o ne tik uždrausti vieną veislę“, – sakė Liverpulio universiteto žmonių ir gyvūnų sąveikos profesorė Carri Westgarth (Kari Vestgart).

Ekspertė suabejojo, ar uždraudus vieną veislę nebus paskatinti tie, kurie nori turėti agresyvesnių šunų, paprasčiausiai pereiti prie kitų panašių veislių šunų laikymo ir veisimo.

Ji pažymėjo, kad taip atsitiko, kai JK uždraudus pitbulius išpopuliarėjo amerikiečių bulis.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai