Lapkričio 14, 2020
Velso princas Charlesas švenčia 72-ąją gimtadienį

Didžiosios Britanijos princas Charlesas (Čarlzas) šeštadienį švenčia savo 72-ąją gimtadienį. Šie metai britų sosto įpėdiniui gausūs įvykių: jis užsikrėtė koronavirusu, o jo sūnus princas Harry (Haris) atsisakė oficialių karališkosios šeimos nario statuso ir pareigų, 

Paprastai sosto įpėdinio gimtadienio proga Žaliajame parke (Green Park) ir Londono Taueryje nugriaudi patrankų salvės, tačiau pareigūnai pranešė, kad dėl COVID-19 apribojimų tradicinių ceremonijų šiemet atsisakyta.  

Tarp žmonių, socialiniuose tinkluose pasveikinusių Charlesą su gimtadieniu, – vyriausiasis sūnus princas Williamas ir jo žmona Kate (Keit). 

Oficialioje karališkosios šeimos „Twitter“ paskyroje paskelbta nuotrauka, kurioje Charlesas, tuomet dar kūdikis, sėdi ant karalienės Elžbietos II kelio, o Charleso ir jo žmonos Camillos (Kamilos) paskyroje – nuotrauka, kurioje tradicinį škotų sijoną kiltą segintis princas šypsosi kamerai.

Koronavirusas Charlesui buvo nustatytas kovą. Ligos simptomai buvo lengvi, princas izoliavosi savaitę Škotijoje. Vėliau televizijai „Sky News“ jis sakė, kad jam pasisekė, nes „gana lengvai išsisuko“.

Praėjusią savaitę Atminimo sekmadienio proga sosto įpėdinis karalienės vardu padėjo vainiką prie Kenotafo (Cenotaph) – memorialo karuose žuvusiems britų kariams.

Vis dėlto, kaip ir kiti karališkosios šeimos nariai, Charlesas pandemijos metu dalyvauja daugelyje oficialių susitikimų ir renginių nuotoliniu būdu.  

Šiemet Charleso sūnus Harry ir jo žmona Meghan Markle (Megan Markl) atsisakė karališkųjų pareigų ir su sūnumi Archie (Arčiu) persikėlė į Kaliforniją. Šeima paskelbė, kad sieks tapti finansiškai nepriklausomi. 

Velso princo titulą turintis Charlesas yra vyriausiasis karalienės sūnus. Sosto įpėdiniu jis tapo būdamas trejų 1952-aisias, kai buvo karūnuota jo motina. 

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai