Lapkričio 15, 2019
JK leiboristai žada nemokamą plačiajuostį internetą visiems

Didžiosios Britanijos pagrindinė opozicinė Leiboristų partija penktadienį pažadėjo nemokamą, spartų plačiajuostį internetą visiems, taip atkreipdama dėmesį prieš kitą mėnesį įvyksiančius parlamento rinkimus.

Anksčiau pažadėję nacionalizuoti geležinkelius, pašto pristatymą bei vandentiekio firmas, leiboristai nori, kad valstybė perimtų ir  telekomunikacijų bendrovės BT turtą, susijusį su plačiajuosčiu ryšiu.

„Internetas tapo itin svarbi mūsų gyvenimo dalis. Jis atveria galimybes darbui, kūrybiškumui, pramogoms ir draugystei, – sakė leiboristų lyderis Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas). – Tai, kas kažkada buvo prabanga, dabar yra būtina paslauga.“

„Štai kodėl šviesolaidinis plačiajuostis

turi būti viešoji paslauga, suartinanti bendruomenes, kuria gali naudotis visi vienodai, visus įtraukiančioje ir tarpusavio ryšius palaikančioje visuomenėje“, – pažymėjo J. Corbynas.

Tačiau ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) Konservatorių partija tai pavadino „iliuziniu planu“, o viena technologijų sektoriaus lobistų grupė pareiškė, kad tai būtų „katastrofa“ šiai industrijai.

Leiboristai sako, kad reiktų tik vieną kartą investuoti 20,3 mlrd. svarų (23,7 mlrd. eurų), kurių 5 mlrd. svarų jau yra pažadėjusi konservatorių vyriausybė.

BT atitinkamų verslo dalių, įskaitant „Openreach“, kuri prižiūri didžiąją esamo Britanijos skaitmeninio tinklo dalį, privatizavimo kainą nustatytų parlamentas, ji būtų sumokėta iškeičiant obligacijas į akcijas.

Metinės išlaidos priežiūrai būtų maždaug 230 mln. svarų, sako leiboristai ir nurodo, kad šie pinigai būtų surinkti taikant naują mokestį tokioms pasaulinėms kompanijoms kaip „Amazon“, „Facebook“ ir „Google“.

Tačiau lobistų grupė „TechUK“ perspėjo, kad šis pasiūlymas yra „iš esmės nevykęs“, būtų „katastrofa“ telekomunikacijų sektoriui ir smogtų sparčiai augančiai Britanijos skaitmeninei ekonomikai.

„Pakartotinis nacionalizavimas iškart sustabdytų investicijas, skatinamas ne tik BT, bet ir didėjančios grupės naujų bei inovatyvių kompanijų, kurios konkuruoja su BT“, – sakė vadovas Julianas Davidas (Džulianas Deividas).

Konservatorių partijai priklausanti skaitmeninių technologijų, kultūros, žiniasklaidos ir sporto sekretorė Nicky Morgan (Niki Morgan) perspėjo: „Jeremy Corbyno iliuzinis planas iš esmės nacionalizuoti plačiajuostį internetą sunkiai dirbantiems mokesčių mokėtojams atsieitų dešimtis milijardų.“

BT atstovas sakė, kad spartaus plačiajuosčio interneto ir 5G tinklo sukūrimas turėtų būti prioritetas visoms partijoms.

„Skatintume kitą vyriausybę dirbti su visomis šios industrijos šalimis, kad to pasiektume. Tai nacionalinė misija, pranokstanti bet kokią atskirą kompaniją“, – sakė jis.

Redaktorius: Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienosBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai