Kovo 25, 2020
Ispanija prašo NATO pagalbos, koronaviruso epidemijos aukų padaugėjus iki 2 800

Ispanijos ginkluotosios pajėgos antradienį paprašė NATO humanitarinės pagalbos kovai su naujojo koronaviruso epidemija, šalyje su šia liga siejamų mirčių skaičiui išaugus iki 2,8 tūkst., o bendram patvirtintų užsikrėtimo atvejų priartėjus prie 40 000.

Pandemija išplitus visame pasaulyje Ispanija tapo viena labiausiai jos paveiktų šalių ir yra trečia pagal mirusių pacientų skaičių.

Nepaisanti beprecedenčių karantino priemonių, įvestų kovo 14-ąją, tiek mirčių, tiek užsikrėtimų skaičiai toliau auga, todėl Ispanijos kariuomenė buvo pakviesta prisidėti prie pastangų pažaboti ligos plitimą.

Tarnybos suintensyvino testavimą, todėl žmonių, kuriems per vieną parą buvo diagnozuota infekcija COVID-19, skaičius padidėjo beveik 20 proc. iki 39 673, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Medicinos tarnybos sakė, kad artimiausiu laiku turėtų paaiškėti, ar karantinas davė pageidaujamų rezultatų.

„Ši savaitė labai sunki, esame pirmojoje viruso įveikimo stadijoje. Tai fazė, kai artėjame prie epidemijos piko“, – televizijos transliuotoje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa (Salvadoras Ilja).

Kaip ir daugelis kitų šalių, Ispanija susiduria su medicinos priemonių reikalingų tyrimams, gydymui ir tiesiogiai su pacientais dirbančių medikų apsaugai, stygiumi.

Savo pranešime NATO nurodė, kad Ispanijos kariuomenė paprašė „tarpatautinės pagalbos“ ir tikisi gauti medicinos atsargų, galinčių padėti užkirsti kelią viruso plitimui tiek tarp ginkluotųjų pajėgų narių, tiek tarp civilių gyventojų.

Be kita ko, Ispanijos kariškiai prašo 450 tūkst. respiratorių, 500 tūkst. COVID-19 greitojo nustatymo rinkinių, 500 plaučių ventiliavimo prietaisų ir 1,5 mln. chirurginių pirštinių.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai