Gegužės 17, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gegužės 17–19 d., 2019)
Parengė Simona Survilaitė
Magiškas sutartinių vakaras su Laurita Peleniūte Londone.

Magiškas sutartinių vakaras su Laurita Peleniūte Londone
Gegužės 19-tą dieną 15 val.
Lietuvių folkloristė, muzikantė, senųjų dainų išsaugotoja, Laurita Peleniūtė, atvyks į Londoną su Lietuvoje vis populiarėjančiu projektu „Promočių giesmės“. Vieta: The Study Society - East Studio, Londonas W14 9DA. Daugiau informacijos: https://www.londoniete.com/laisvalaikis/renginiu-kalendorius/magiskas-sutartiniu-vakaras-su-laurita-peleniute-londone/5369.

OUT ID: Mados revoliucija
Gegužės 18 d.
Sustainable, eco friendly, organic, recycled, ethical, conscious – šie žodžiai vis dažniau atsiranda ne tik ant pačių įvairiausių pirkinių etikečių, bet ir kitokiais būdais skverbiasi į kiekvieno mūsų kasdienybę. OUT ID, tęsdami savo renginių ciklą, kviečia pasikalbėti apie madą.  Mados industrija išgyvena tikrą revoliuciją, kuria stengiamasi nutolti nuo vienkartinio pasitenkinimo efekto ir orientuotis į kokybišką, etišką ir gamtą tausojančią madą. Jeigu jums vis kyla klausimai, tokie kaip „kodėl man turi rūpėti tvarumas?“, „kas, kada ir su kuo rūpinasi mados tvarumu Lietuvoje ir pasaulyje?“ ar „ką galiu padaryti aš dėl tvaresnio rytojaus savo spintoje?“, į juos jums atsakys OUT ID pakviestos trys pranešėjos. Gabija Duoblytė baigė mados studijas Londone ir turi ilgametę verslo, mados vadybos lektorės ir darbo prestižinėse įmonėse patirtį; Gabrielė Navagrudskaitė, karjerą pradėjusi dirbdama Microsoft, dabar konsultuoja finansų industrijos įmones, o spalį pradėjo „Minusplastics“ projektą, kurioje visuomenę supažindina su zero waste judėjimu; Vida Strasevičiūtė, viena iš tvarios mados iniciatyvų „Upcycled by LT“, gyvuojančios jau trejus metus, įkūrėjų. Bilietas £5. Vieta: Lift (45 White Lion Street, N1 9PW). Daugiau info: https://www.londoniete.com/laisvalaikis/renginiu-kalendorius/lietuviu-renginiai-londone-mados-revoliucija/5382

Kasmetinis „Lithuanian Chamber of Commerce in the UK“ golfo turnyras
Gegužės 18 d.
LCCUK dvyliktus metus iš eilės kviečia į golfo turnyrą „Ambassador's Cup 2019“, pristatomą Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Renato Norkaus. Turnyras vyks Foxhills Country klube, kuris priklauso Marc Hayton ir jo šeimai jau beveik 35 metus. Marc siekia visiems klubo nariams ir svečiams suteikti unikalią Country Club patirtį, todėl galima tikėtis ypač malonaus šeštadienio. Diena pradedama 12 val. su brunch, turnyras prasideda 13 val., o 19 val. laukiama vakarienė. Kaina žaidžiantiems golfą £95, vakarienės kaina svečiams £35. Vieta: Foxhills Country Club (Stonehill Rd, Ottershaw, Lyne, Chertsey KT16 0EL). Info: http://www.lccuk.co.uk/event/lccuk-12th-annual-golf-tournament-ambassadors-cup-2019/.

Museums at Night festivalis
Gegužės 15–18 d.
Anglijos kultūrinės institucijos visoje šalyje susivienys kelioms naktims ir paliks duris atrakintas net ir gerokai po įprasto darbo laiko, specialiai Museums at Night festivaliui. Jo metu muziejų ir galerijų kolekcijas lankytojai pamatys visiškai kitaip, o specialūs renginiai ir kultūrinės programos  gerokai paįvairins statiškas ekspozicijas. Užsirašykite šaradų nakčiai Museum of the Order of St. John, žvakėmis apšviestam architektūriniam turui po Benjamin Franklin namus, poezijos skaitymams Keats House, 1960s Niujorko nakčiai Tullie House Museum and Art Gallery ar kitiems. Renginių kainos įvairios, dalis nemokami. Info: http://museumsatnight.org.uk/.

Photo London parodos
Gegužės 16–19 d.
Gegužės vidurys fotografijos entuziastams kasmet žymi ypatingą laiką, kai į Somerset House grįžta Photo London parodos, suvežtos į vieną vietą iš geriausių Londono muziejų, aukcionų, galerijų ir kitų kūrybinių bendruomenių. Photo London programoje pažymėtos ne tik parodos, bet ir pokalbiai bei paskaitos aktualiomis temomis su fotografijos industrijoje svarbiais menininkais, kuratoriais, muziejininkais. Tarp parodų sužibės ir White Space Gallery atvežta Lietuvos fotografų ekspozicija, į pirmą planą iškviečianti „Lietuviškos fotografijos mokyklos“ pirmūnus Antaną Sutkų, Vitą Luckų ir Rimaldą Vikšraitį. Kaip patys organizatoriai pabrėžia, šių fotografų darbai „susitelkia į sovietų okupacijoje gyvenusių žmonių kasdienybę ir yra charakterizuojami pagal ypač empatišką, humanistišką požiūrį į nuotraukų subjektus“. Atvykite pamatyti gabalėlį aukštos vertės lietuviškos kultūros, eksponuojamos kartu su kitais visame pasaulyje pripažintais menininkų darbais. Parodos bilietai nuo £19, paskaitų nuo £10. Vieta: Somerset House (Strand, SW2R 1LA). Info: https://photolondon.org/.

Paroda „Food“
Nuo gegužės 18 iki lapkričio 17 d.
Itin informatyvi ir sąmoningumą skatinanti paroda Food lankytojus pakvies į išties išskirtinę kelionę – nuo ūkio iki virtuvės, nuo inovacijų iki ūkininkavimo miestuose, nuo naujų gastronominių patirčių iki sintetinės mėsos. Joje bus pasakojama apie viską, kas susijęs su maisto istorija bei ateitimi – kaip maistas pakliūdavo ant mūsų stalo iki šiol ir ką siūlo technologijos švaresniam ir tvaresniam maisto rytojui. Bilietai £17. Vieta: V&A Museum (Cromwell Rd, Knightsbridge, SW7 2RL). Daugiau informacijos: https://www.vam.ac.uk/exhibitions/food-bigger-than-the-plate.

„Food“ + pokalbis su instagram profesionalu Michael Zee
Gegužės 17 d.
Dar prieš pamatant naujausią parodą V&A muziejuje, 16–24 metų jaunimas, besidomintis asmeninio „brand“ auginimu socialiniuose tinkluose, kviečiamas į susitikimą su instagram guru Michael Zee, kurio paskyra Symmetry Breakfast (tapusi ir parodos „Food“ dalimi) skaičiuoja jau beveik 800 tūkst. sekėjų. Jis pasidalins savo paties sukaupta patirtimi. Nemokama. 18:30–20:00, vieta: V&A Museum. Info: https://www.vam.ac.uk/event/6EjVbeEm/createinsights-symmetry-breakfast.

Londono vyno savaitė
Gegužės 13–19 d.
Dievų nektaro entuziastams gegužės vidurys itin džiugus – tai London Wine Week. Su specialiu elektroniniu pasu nemokamai pateksite į įvairius savaitėje dalyvaujančius barus bei restoranus, taip pat paso turėtojams žadamos mini vyno degustacijos, dekadentiškų vakarienių pasiūlymai, al fresco vakarėliai ir kitokios linksmybės, susijusios su vynu bei jo kultūra. Nemokama, būtina išankstinė rezervacija. Info: https://drinkup.london/wineweek/.

Paroda „AI: More than Human“
Nuo gegužės 16 iki rugpjūčio 26 d.
Dirbtinio intelekto technologijos ir etikos klausimai darosi vis aktualesni. Į juos atsakyti ir užduoti dar daugiau naujų stengsis interaktyvi paroda AI: More than Human, kurioje savo jėgas sujungė mokslininkai, menininkai ir tyrėjai tam, kad lankytojai su ateities technologijomis susidurtų akis į akį. Tarp eksponatų rasite tyrimo projektų rezultatus iš DeepMind, Massachusetts Institute of Technology ir Neri Oxman. Pasiruoškite pakeisti savo išankstines nuostatas ir susitikti su rytojumi. Bilietai nuo £15. Vieta: Barbican Centre (Silk Street, EC2Y 8DS). Info: https://www.barbican.org.uk/whats-on/2019/event/ai-more-than-human.

Museum of the Moon
Nuo gegužės 17 iki rugsėjo 8 d.
Ar kada nors svajojote akis į akį susitikti su... mėnuliu? Museum of the Moon yra JK menininko Luke Jerram darbas, nuo 2016 metų keliaujantis po pasaulį, nuo Bilbao iki Pekino. Šešių metrų skersmens mėnulio modelis sudarytas naudojantis ypač detaliomis NASA mėnulio paviršiaus nuotraukomis, taip pat žėrinčia šviesa ir muzika. Mėnulis Natural History muziejuje bus kaip tik tuo metu, kai minimos penkiasdešimtosios Apollo 11 nusileidimo mėnulyje metinės, todėl kartu bus rengiama programa renginių bet kokio amžiaus kosmoso entuziastams. Nemokama. Vieta: Natural History Museum (SW7 5BD). Info: https://www.nhm.ac.uk/visit/exhibitions/museum-of-the-moon.html.

Paskutinės Dulwich Festival dienos
Iki gegužės 19 d.
Pietų Londono gyventojai kviečiami į Dulwich festivalį, kuriame visas dėmesys skiriamas vietinei istorijai ir kultūrai bei, žinoma, pramogoms. Šį savaitgalį dar suspėsite nueiti į choro koncertą, dvi muges visai šeimai ir pasivaikščiojimą po Dulwich gatves su istoriku Brian Green. Įvairios vietos ir kainos. Info: http://dulwichfestival.co.uk/events/.

West End blusturgis
Gegužės 18 d.
Teatro labdara „Acting for Others“ šį šeštadienį rengia West End blusturgį visiems teatro ir miuziklų gerbėjams, kuriame kiekvienas dalyvaujantis spektaklis arba įstaiga bandys nustebinti jus ne tik pardavinėjamais suvenyrais, bet ir kuo išradingesniu stendu. Tarp blusturgio dalyvių – The Theatre Cafe, The Royal Opera House, spektakliai „Hamilton“, „Les Miserables“, „Only Fools“, „Horses“ ir kiti. Patys „Actin for Others“ taip pat pardavinės spektaklių plakatus, o norintys galės dalyvauti ir aukcionuose, loterijose (galima išlošti net bilietus į spektaklį) bei kitose linksmybėse. Įėjimas nemokamas. Laikas 10:45–13:00, vieta: St Paul's Chruch (Covent Garden, Bedford Street WC2E 9ED). Info: http://actingforothers.co.uk/blog.

Šokoladinis Canopy Market
Gegužės 17–19 d.
Šokoholikų džiaugsmui, Canopy Market vėl rengia specialų, šokoladui dedikuotą savaitgalį. Turguje galėsite ne tik įsigyti šokolado kiek tik širdis geidžia, bet ir paragauti pačios aukščiausios kokybės šio skanėsto, iš pirmų lūpų išgirsti, nuo ko gi priklauso šokolado skonis, taip pat dalyvauti specialiose dirbtuvėse, paskaitėlėse ir demonstracijose. Įėjimas nemokamas. Vieta: West Handyside Canopy (King’s Cross N1C). Info: https://www.kingscross.co.uk/press/2019/05/10/craft-chocolate-takeover-of-canopy-market-n1c.

Sorolla įkvėpti gurmaniški patiekalai
Iki birželio 7 d.
Nacionalinėje galerijoje eksponuojamo ispano Joaquín Sorolla y Bastidas darbai įkvepia ne tik kitus dailininkus – šįkart jie įkvėpė ir skonio paletes. Specialūs Ispanija dvelkiantys Sorolla meniu siūlomi tiek restorane „aqua nueva“, tiek pačioje galerijoje esančioje „The National Café“. Nuo meno kūriniams prilygstančių trijų patiekalų vakarienių iki vyno ir paprastų ispaniškų užkandžių, vadinamųjų „tapas“ – pagal galimybes išsirinks kiekvienas, išsiilgęs pietietiškos saulės. Vieta: Aqua nueva (5th floor, 240 Regent Street, W1B 3BR); National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Info: https://aquanueva.co.uk/experience; http://www.peytonandbyrne.co.uk/sorolla-menu-at-the-national-gallery/.

Sicilijos festivalis
Gegužės 17–19 d.
Kalbant apie pietietišką saulę, į pietų Italijos salą Siciliją jus nukelti ruošiasi Sicily Fest. Organizatoriai nevengia pasididžiuoti į festivalį sudėtomis žiniomis ir patirtimi, todėl lankytojai gali tikėtis kaip tik įmanoma autentiškesnės sicilietiškos patirties. Didžiausias dėmesys čia skiriamas, žinoma, salos maistui, vynui ir kultūrai, todėl bus galima daug ką paragauti, o dar daugiau – įsigyti ir parsivežti namo. Nepraleiskite progos išsirinkti sau gabalėlį Sicilijos! Nemokama. Vieta: The Boiler House (152 Brick Lane, E1 6QL). Info: https://www.facebook.com/events/197819681124427/ .

Muzikos festivalis „Sound Unbound“
Gegužės 18–19 d.
Nemokamas dviejų dienų festivalis „Sound Unbound“ žada nustebinti klausytojus net daugiau nei šimtu trumpų klasikinės (ir ne tik) muzikos koncertų netikėtose vietose – nuo muziejų iki koplyčių. Visi koncertai vyks penkių minučių atstumu nuo Barbican Centre, o programa užpildyta pačiais įvairiausiais pasirodymais – netinginčių pasivaikščioti laukia ypač muzikalus savaitgalis. Nemokama. Info: https://www.barbican.org.uk/whats-on/2019/event/sound-unbound.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai