Birželio 7, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (birželio 7–9 d., 2019)
Parengė Simona Survilaitė
© World Naked Bike Ride.

„Trooping the Colour“ paradas
Birželio 8 d.
Šis paradas iškilmingai pažymi Karalienės oficialiąją gimimo dieną. Monarchės asmeninis kariuomenės būrys, vadinamasis the Household Division, kasmet paruošia išties pompastišką tradicinį šou, kuriame dalyvauja beveik pusantro tūkstančio pareigūnų, 200 raitų žirgų ir 400 muzikantų. Žiūrovai prašomi laikytis atitinkamo aprangos kodo, o moterys – dėvėti skrybėlaites, tad tinkamai pasiruoškite. Stovimos vietos nemokamos. Pradžia 10 val., vieta: aplink St James's Park (SW1A 2BJ). Info: www.householddivision.org.uk/trooping-the-colour-overview.

Londono architektūros festivalis
Birželio 1–30 d.
Londono architektūros festivalis yra neabejotinai didžiausias kasmetinis architektūrinis įvykis Londone. Mėnesio trukmės festivalis pasiūlys net 400 įvairių renginių, skirtų tiek profesionaliems architektams, tiek visiems mėgėjams bei entuziastams – ekskursijos, instaliacijos, debatai, dirbtuvės ir parodos. Tarp įdomiausių renginių – „LFA Symposium: Thresholds or barriers?“ simpoziumas karališkojoje Akademijoje, tyrinėjantis ribų pritaikymą architektūroje (birželio 14 d.) ir „aLL Design presents an aLL Alsop Whistlestop Tour“ ekskursijos, kurių metu dalyviai tyrinės naująjį Neuron Pod pastatą Queen Mary universitetui, Peckham biblioteką, Palestra pastatą ir daugiau. Įvairiose Londono vietose. Info: https://www.londonfestivalofarchitecture.org/.

Open Garden Squares savaitgalis
Birželio 8–9 d.
Tikriausiai ir jums ne kartą yra tekę vaikščioti aplink nuostabaus sodo tvorą ieškant įėjimo – vien tik tam, kad sužinotumėt, jog jis yra privatus ir pašaliniai jame nelaukiami. Šį birželio savaitgalį daugybė privačių, elegantiškų ir netgi slaptų Londono sodų, skverų ir parkų atvers duris visiems norintiems. Cadogan Place Gardens Chelsea rajone, Bell House sodai Dulwich'e,  Cannon Bridge House sodai ant stogo – vos keletas iš daugiau nei 130 vietų, kurias galėsite aplankyti. Programoje laukia ir ekskursijos pėsčiomis arba dviračiais bei kiti linksmi užsiėmimai. Bilietai nuo £10. Įvairiose Londono vietose. Info: http://www.opensquares.org/2019/home/.

Hugh Jackman koncertas
Birželio 2–7 d.
Filmo „The Greatest Showman“, suvirpinusio milijonų žmonių širdis, žvaigždė Hugh Jackman atveža savo gerbėjams Londone tikrų tikriausią desertą. Dainuojantis aktorius penkis vakaras džiugins visą O2 areną atlikdamas dainas iš „The Greatest Showman“, „Les Miserables“ ir kitų filmų bei Brodvėjaus šou – akomponuojamas gyvo orkestro. Kaina nuo £50. Vieta: 02 (Peninsula Square, Greenwich Peninsula, SE10 0DX). Info: https://www.theo2.co.uk/events/detail/hugh-jackman-the-man-the-music-the-show.

Opera Holland Park
Nuo birželio 4 iki rugpjūčio 9 d.
Žavingasis vakarų Londono Holland parkas  šią vasarą pakvies į elegantiškus vakarus. Naujoje laikinojoje lauko salėje įsikurs Opera Holland Park programa – pradedant Puccini „Manon Lescaut“, baigiant Čaikovskio „Il segreto di Susanna / Iolanta“. Birželį jūsų širdis pavergti taikysis dar ir Giuseppe Verdi opera „Un ballo in maschera“. Pasiruoškite itin rafinuotiems vakarams. Bilietai nuo £20. Vieta: Holland Park (Ilchester Pl, Kensington, W8 6LU). Info: https://operahollandpark.com/season-and-events/2019-season/.

Natalia Goncharova paroda
Nuo birželio 6 iki rugsėjo 8 d.
Rusų avangardo lyderė Natalia Goncharova didžiulės sėkmės susilaukė būdama vos 32, kai iš jos darbų buvo surengta didžiulė paroda Maskvoje 1913 metais. Po to jis persikėlė gyventi į Paryžių, kuriame kūrė kostiumus baleto kompanijai „Ballet Russes“ ir tapo svarbia šio miesto meno scenos dalimi. Vis dėlto, dauguma jos darbų dar niekada nebuvo eksponuoti Jungtinėje Karalystėje. Drįsime pasakyti, kad nesusipažinę su Goncharovos darbais nepažįsta ir avangardo – apsilankykite. Bilietai iki £16. Vieta: Tate Modern (Bankside, SE1 9TG). Info: https://www.tate.org.uk/whats-on/tate-modern/exhibition/natalia-goncharova.

Leonardo da Vinci paroda
Birželio 7 – rugsėjo 8 d.
Leonardas da Vinci ir dabar pripažįstmas vienu iškiliausių visų laikų išradėju ir universaliausiu Renesanso žmogumi. Praėjus penkiems šimtams metų nuo jo mirties, British Library eksponuoja tris asmenines išradėjo užrašų knygeles, užpildytose piešiniais, schemomis, žymiuoju veidrodiniu raštu. Galbūt atversite duris į geresnį supratimą šio genijaus, pasižymėjusio skulptūroje, architektūroje, anatomijoje, inžinerijoje, geologijoje ir botanijoje. Bilietai £7. Vieta: British Library (96 Euston Road, NW1 2DB). Info: https://www.bl.uk/events/leonardo-da-vinci-a-mind-in-motion.

Paskutinė galimybė paragauti. Sorolla įkvėpti gurmaniški patiekalai
Iki birželio 7 d.
Nacionalinėje galerijoje eksponuojamo ispano Joaquín Sorolla y Bastidas darbai įkvepia ne tik kitus dailininkus – šįkart jie įkvėpė ir skonio paletes. Specialūs Ispanija dvelkiantys Sorolla meniu siūlomi tiek restorane „aqua nueva“, tiek pačioje galerijoje esančioje „The National Café“. Nuo meno kūriniams prilygstančių trijų patiekalų vakarienių iki vyno ir paprastų ispaniškų užkandžių, vadinamųjų „tapas“ – pagal galimybes išsirinks kiekvienas, išsiilgęs pietietiškos saulės. Vieta: Aqua nueva (5th floor, 240 Regent Street, W1B 3BR); National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Info: https://aquanueva.co.uk/experience ; http://www.peytonandbyrne.co.uk/sorolla-menu-at-the-national-gallery/.

Žemėlapių mugė
Birželio 8–9 d.
Istorikų, menininkų ir kolekcionierių dėmesiui – šį savaitgalį, 40 prekeivių iš viso pasaulio pardavinės retus, vintažinius ir, kartais, vientinius žemėlapius, siekiančius net XV amžių. Skamba kaip per daug brangiai atsieisiantis renginys? Kainos prasideda vos nuo £10 – ir tęsiasi iki šimto tūkstančių. Net jei nežadate nieko įsigyti, užsukite pasidairyti ir paplepėti su dalyviais. Įėjimas nemokamas. Vieta: Royal Geographical Society (1 Kensington Gore, Kensington, SW7 2AR). Info: https://www.londonmapfairs.com/.

Labdaringas pasivaikščiojimas Temzės krantais
Birželio 8 d.
10 mylių (16 km) pasivaikščiojimus dievinančiam žmogui – vieni juokai. Kviečiame savo ištvermę panaudoti geram tikslui – labdarai Children Change Colombia, renkantiems lėšas vaikų saugiam ir turiningam gyvenimui. Pasivaikščiojimas arba bėgimas vyks palei Temzės upę, o baigsis Richmond parke su pikniku, tad garantuota ne tik jūsų pagalba jos ieškantiems, bet ir maloniai praleistas laikas. Bilietas £10, vaikams iki 12 metų nemokama. Laikas 10:30–16:00, pradžia nuo Richmond stoties (The Quadrant, Richmond TW9 1EZ). Info: https://www.childrenchangecolombia.org/news/67/35/Thames-Walk-Run-8th-June/d,event-detail.

Gyvas operos pasirodymas pietums
Birželio 9 d.
Tie, kas pasakė, kad nėra gyvenime nieko nemokamo, smarkiai klydo. Pasirodo, kad tarp nieko nekainuojančių dalykų yra ir nei grašio neatsieinantys Royal Opera House pasirodymai „Live at Lunch“, kai pietų metą londoniečiams paįvairina Royal Opera House ar jų svečio, muzikinis ar šokio pasirodymas. Atvykite šį šeštadienį ir patys įsitikinsite. Nemokama. Laikas 13 val., vieta: Royal Opera House (Bow St, Covent Garden, WC2E 9DD). Info: www.roh.org.uk.

Chestertons Polo in the Park
Birželio 7–9 d.
Traukit lauk iš spintų savo dailiausias sukneles ir skrybėlaites – Fulham rajono Hurlingham parke vyks žavusis Chestertons Polo savaitgalis, šiais metais švenčiantis 10 metų jubiliejų. Polo komandos iš viso pasaulio rungsis dėl čempionų titulo, o žiūrovai vaišinsis gėrimais bei maistu iš rinktinių barų bei restoranėlių. Savaitgalį taip pat vyks įvairūs užsiėmimai tiek šeimoms, tiek suaugusiems – nepraleiskite! Bilietai suaugusiems nuo £20, vaikams nuo £10. Vieta: Hurlingham Park (Fulham, SW6 3DP). Info: https://www.polointheparklondon.com/.

Pittsburgh Art on the Bank
Birželio 2–9 d.
Pitsburgas – tai miestas JAV rytiniame krante, žinomas visame pasaulyje dėl gerai išplėtoto kultūrinio ir meninio gyvenimo. Birželio pradžioje kūrybinė Pitsburgo dvasia užklys ir į Londono South Bank, atvešdama multidisciplininę parodą „Pittsburgh Art on the Bank“. Joje bus eksponuojami patys įvairiausi darbai, nuo skaitmeninių instaliacijų iki vizualinių poemų, lankytojai taip pat bus kviečiami į nemokamas šilkografijos dirbtuves, kuriose išmoks naudoti techniką, pamiltą Pitsburge gimusio menininko Andy Warhol. Prijaučiantys A. Warhol taip pat turės galimybę pasišnekučiuoti su jo sūnėnu Donald Wahola. Nemokama. Vieta: Belvedere Road (SE1 8XX). Info: https://www.thetravelmagazine.net/pittsburgh-art-on-the-bank-london.html.

Nuogaliai ant dviračių
Birželio 8 d.
Tik vieną dieną metuose galite važiuoti dviračiu nuogi, dėl to nebūti sulaikyti ir kartu dalyvauti ekologiniame proteste prieš degalus maukiančius automobilius ir jų naudojimą. Šeštadienį vykstantis nuogalių pasivažinėjimas dviračiais yra visiškai legalus, tūkstančius dalyvių ir žiūrovų sutraukiantis ir itin smagus renginys. Pasivažinėjimas prasideda šešiuose skirtinguose taškuose Londone ir susitinka pagrindiniam takui, prasidedančiame nuo Westminster tilto. Kaip skelbia organizatoriai, nuogumo lygis yra visiškai dalyvių pasirinkimas, tačiau pasiruoškite išvysti daugybę žmonių apsirengusių taip, kaip Dievas juos sukūrė. Nepamirškite kremo nuo saulės! Nemokama. Info: https://wnbr.london/.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai