Lapkričio 1, 2018
LAPKRITIS LONDONE. Renginių gidas 2018
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Foto: Unsplash @artifactflash.

Nors lapkritis su savimi atsineša žvarbą ir lietų, neskubėkite pasinerti į žiemos miegą. Miesto gatvėse, parkuose ir skveruose laukia įvairios linksmybės.

Žinote ar organizuojate renginį, rašykite [email protected]

Lietuvių renginiai:

Verslo kontaktų užmezgimo renginys
Lapkričio 10 d.
Kompanija DH Accounts & Legal kviečia visus į verslo kontaktų užmezgimo renginį, kuris įvyks lapkričio 10 dieną, šeštadienį, Bernelių Užeigoje Londone, Leytonstone rajone. „Tai puiki proga susipažinti, surasti naujų klientų, verslo partnerių, išgirsti patarimų, pasidalinti patirtimi. Laukiame visų, ne tik jau esamų verslininkų, bet ir tų kurie dar tik planuoja pradėti nuosavą veiklą“, - sako DHAL kompanijos įkūrėja Diana Hurta. Daugiau info >>>

Tradicinis Kalėdų labdaros vakaras
Lapkričio 23 d.
Londono lietuviai ir jų svečiai susirinks garsiajame The Savoy viešbutyje tradiciniam Kalėdų labdaros vakarui. Renginio metu surinktos lėšos bus skirtos dviems labdaros organizacijoms: Gelbėkit Vaikus ir Vyrų Fondui. Graži tradicija, gražus vakaras. Prisijunkite ir pakvieskite anglakalbius draugus. Daugiau info >>>

Fejerverkų naktys
Lapkričio 2–5 d.
Pirmąjį lapkričio savaitgalį pakelkite akis į viršų – didelis šansas, kad pamatysite visą dangų nušviesiančius šventinius fejerverkus. Lapkričio penktąją britai švenčia 1605-aisiais nepavykusį Guy Fawkes bandymą susprogdinti Parlamento rūmus, o kadangi ši data šiais metais pirmadienis, pasiruoškite fejerverkams nuo pat penktadienio. Įspūdingiausių fejerverkų datas, vietas ir bilietų kainas rasite Londonietės gide >>>

Kalėdinių gatvių įžiebimai ir mugių atidarymai
Lapkričio mėnesį
Londonas nemėgsta snausti, todėl kalėdines lemputes įžiebti ir šventines muges atidaryti pradeda jau lapkričio mėnesį. Pirmieji gatvę nušvies Oxford Street lapkričio šeštąją, o į linksmą kalėdinę mugę jau lapkričio devintąją pakvies Southbank Centre. Panašios iškilmės nusitęs per visą lapkričio mėnesį. Plačiau apie tai – Londonietės kalėdiniame gide >>>

The Regent Street Motor šou
Lapkričio 3 d.
Net jeigu jums automobilis tėra paprasta kasdienybės dalis arba tik kamščių gatvėse priežastis, Regent Street Motor Show aplankyti būtina. Šioje interaktyvioje gatvės parodoje galėsite pasigrožėti automobiliais iš praėjusių 125-erių metų: naujausiomis sportinėmis mašinomis ir ankstyvojo XX a. klasikinėmis gražuolėmis. Be to, motorizuotam eismui užvertoje Regent gatvėje galėsite pasivaikščioti klausydamies gyvos muzikos, stebėdami šokių pasirodymus ir motociklų šou. Vieta: Regent Street (nuo Piccadilly Circus iki Oxford Street). Daugiau informacijos: regentstreetmotorshow.com.

The Lord Mayor’s šou
Lapkričio 10 d.
Šis renginys, jungiantis XXI-ojo amžiaus Londoną su jo viduramžiškomis šaknimis, yra viena seniausių ir iškilmingiausių ceremonijų pasaulyje. Pastaruosius 800 metų, Lord Mayor's dieną naujai paskirtas Lord Mayor auksine karieta nuvyksta į Westminster'į prisiekti ištikimybės Karūnai. Nors ši procesija vyks ryte, tačiau dienos metu bus siūloma pasivaikščioti po lankytinas vietas su gidais, aplankyti parodas ir sudalyvauti įvairiuose renginiuose. Vakare šventę užbaigs įspūdingi fejerverkai virš Temzės upės. Vieta: City of London (miesto centras). Daugiau informacijos: lordmayorsshow.london.

Londone šį mėnesį taip pat gausu meno renginių, parodų atidarymų ir mugių:

ABA Chelsea retų knygų mugė (lapkričio 2–3 d.) pakvies į istorinę Chelsea Old Town Hall, kur susiburs daugiau nei 80 parodos dalyvių, eksponuojančių antikvarines, pirmojo leidimo knygas, senus žemėlapius, spaudinius ir rankraščius iš viso pasaulio. Mugėje taip pat galima tikėtis diskusijų, knygų autografų dalijimo ir neįtikėtinai pigių, bet garantuotai originalių pirkinių (galbūt pasiseks per Kalėdas nudžiuginti savo mylimiausią knygų graužiką). Bilietai į mugę nemokami, tačiau juos būtina užsisakyti iš anksto. Vieta: Chelsea Old Town Hall, King’s Road SW3 5EE. Daugiau informacijos:  chelseabookfair.com.

Paroda Klimt/Schiele: piešiniai iš Albertina muziejaus Vienoje (nuo lapkričio 4 d.) pakvies į pirmąją parodą Jungtinėje Karalystėje, kurioje susitelkiama tik į dviejų ikoniškų Austrijos menininkų, simbolisto Gustav Klimt ir ekspresionisto Egon Schiele, bendradarbiavimą ir meninį ryšį. Parodoje eksponuojami beveik 100 unikalių dailininkų darbų. Bilietų kaina iki £18, taikomos įvairios nuolaidos, vaikams iki 16 metų nemokamai. Vieta: Royal Academy of Arts. Daugiau informacijos: royalacademy.org.uk/exhibition/klimt-schiele.

Netradicinė  paroda Linder: Bower of Bliss (nuo lapkričio 8 d.) paįvairins Southwark gyventojų rytinę kelionę į darbą. Moteris menininkė, besivadinanti tiesiog Linder, papuoš Southwark požeminės stoties sieną 85 metrų ilgio fotomontažu, vaizduojančiu istorines šio rajono moteris. Vieta: Southwark tube station. Daugiau informacijos: art.tfl.gov.uk/projects/the-bower-of-bliss.

Handmade in Britain Contemporary Crafts & Design mugė (lapkričio 9–11 d.) šiais metais įsikurs gražiojoje Chelsea Old Town Hall. Šiemet šioje tris dienas truksiančioje stilingoje mugėje išvysite ir galėsite įsigyti dailių tekstilės darbų, juvelyrikos, keramikos, stiklo dirbinių ir kitų rakandų iš daugiau nei šimto talentingų Jungtinėje Karalystėje įsikūrusių dizainerių ir amatininkų. Bilietai nuo £8. Vieta: Chelsea Old Town Hall, King’s Road SW3 5EE. Daugiau informacijos: handmadeinbritain.co.uk/events/handmade-chelsea.

Dazzle šiuolaikinės juvelyrikos paroda (nuo lapkričio 11 d.) sugrįžta į Londoną jau 37-erius metus iš eilės ir kaskart džiugina akį eksperimentiniais, inovatyviais juvelyrikos darbais ir kitais aksesuarais. Čia tikrai rasite tobulą dovaną savo stileivai draugei. Vieta: Oxo Tower Wharf, Bargehouse Street, South Bank SE1 9PH. Daugiau informacijos: dazzle-exhibitions.co.uk.
 
Didžioji Wimbledon meno mugė (lapkričio 15–18 d.) šiemet taps namais daugiau nei 150 šiuolaikinių menininkų, dizainerių ir amatininkų. Šioje mugėje galite praleisti visą dieną – pasistiprinsite gatvės maistu, sudalyvausite kūrybinėse dirbtuvėse ir įvairiuose užsiėmimuose visai šeimai, išvysite įvairias demonstracijas ir įsigysite meno kūrini už prieinamą kainą. Darbai šioje mugėje įkainoti vos nuo £50 iki gana solidžių £5000. Užsiregistravusieji internetu nemokamam įėjimo bilietui kartu dalyvaus konkurse laimėti £200 vertės čekį, kurį galima išleisti mugėje. Vieta: 10 Riverside Road, Wimbledon SW17 0BB. Daugiau informacijos:  wimbledonartfair.com.

Parodoje Seen and Heard: Victorian Children in the Frame (nuo lapkričio 23 d.) bus eksponuojami darbai, vaizduojantys gana nišinį objektą – vaikystę XIX amžiuje. Ekspozicijoje bus tyrinėjamos šių paveikslų atsiradimo aplinkybės ir jų problematika. Rekomenduojama Viktorijos eros gerbėjams. Bilietų kaina iki £8. Vieta: Guildhall Art Gallery. Daugiau informacijos: cityoflondon.gov.uk/tSeen-and-Heard-Victorian-Children.

Smaližiai ir gurmanai lapkritį taip pat atras naujų skonių:

Lapkričio mėnesį atidaroma nauja Pizza Pilgrims picerija, įsikūrusi vienoje iš ikoniškojo London Bridge arkų. Traukinių dundėjimas virš galvos, niujorkietiška atmosfera ir lauko terasa žada puikią atmosferą pasisėdėjimams su draugais. Picerijos atidarymo proga, svečiai yra kviečiami dekoruoti picos dėžes, o patys geriausi #pizzaboxart kūriniai bus apdovanoti nemokama pica ir dėžės pakabinimu picerijoje amžinai šlovei. Daugiau informacijos: pizzapilgrims.co.uk/venues/pizza-pilgrims-london-bridge.

Rafinuotesnio ir saldesnio skonio mėgėjai irgi turės ką švęsti paskutinįjį rudens mėnesį. Garsus virtuvės šefas Albert Adrià sugrįžta į Londoną ir jau greitai atidarys savo pirmąją kavinę už jo gimtosios Ispanijos sienų – elegantiškąją Hotel Café Royal. Adrià yra žinomas kaip geriausias pasaulio kepėjas, tad čia galite tikėtis burnoje tirpstančių tortų, vaflių ir kitų tešlos meno šedevrų. Daugiau informacijos: hotelcaferoyal.com/cakes-and-bubbles.

Gurmaniškasis gastronomijos festivalis Taste of London: The Festive Edition (lapkričio 15–18 d.) šį mėnesį pasiūlys geriausių sostinės šefų šventinius patiekalus, masterclass dirbtuves savo kulinarinių ir kokteilių plakimo įgūdžių tobulinimui bei gardaus maisto parduotuvėles. Bilietai nuo £15. Vieta: Tobacco Dock. Daugiau informacijos: london.tastefestivals.com.

Nepraleiskite ir nepaprastai įspūdingų gyvų pasirodymų:

Month of Sundays festivalis (lapkričio 4–25 d.) tai visiškai išskirtinė galimybė aplankyti didingąjį The Royal Opera House ir išvysti pasaulinio lygio pasirodymus už simbolinius £5. Kiekvieną lapkričio sekmadienį, operos ir baleto pasirodymai, arbatos popietės ir šokių dirbtuvės užims Karališkųjų operos namų erdves. Tarp pačių įspūdingiausių renginių – artistiški pasirodymai Pirmojo pasaulinio karo tematika (lapkričio 11 d.) ir galimybė dalyvauti Skrybėliaus arbatos vakarėlyje (lapkričio 25 d.) Bilietų kaina £5. Vieta: Bow Street, Covent Garden WC2E 9DD; Daugiau informacijos: roh.org.uk/functions/month-of-sundays-festival.

EFG Londono džiazo festivalis
Lapkričio 16–25 d.
Melomanų dėmesiui – EFG London Jazz Festival dešimčiai dienų koncertų ir gyvų pasirodymų visame Londone suburs talentingus scenos naujokus ir pasaulyje pripažintus džiazo atlikėjus. Festivalyje, kartu su šiuolaikinio džiazo žvaigždėmis, galėsite išvysti ir kylančią lietuvių-amerikiečių žvaigždę – kompozitorių, dainininką ir multiinstrumentalistą Abraham Brody, dirbusį su Marina Ambrovic, apibūdinamą kaip „lietuvišką, vyrišką Bjork“. Vieta: įvairios lokacijos Londone. Koncertų kainos įvairios, yra ir nemokamų. Daugiau informacijos: efglondonjazzfestival.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai