Lapkričio 6, 2018
KALĖDOS LONDONE 2018: kur ieškoti šventinių stebuklų?
SIMONA SURVILAITĖ
Regent Street. © Photo by Jamie Davies on Unsplash.

Nenumaldomai artėjant ilgiausiajai metų nakčiai ir prastai pagarsėjusiam Britanijos salų lietingajam sezonui, miestas gali pasirodyti kaip niekada pilkas. Galbūt dėl to londoniečiai taip stengiasi kompensuoti saulės ir vitamino D trūkumą paskutinį rudens mėnesį pradėdami ne tik įspūdingais fejerverkais, bet ir kalėdinėmis dekoracijomis nušviesindami visus miesto kampelius. Čia rasite informacijos apie rinktinius, pačius pačiausius šviesų įžiebimus Londono gatvėse ir parkuose bei turiningiausias, linksmiausias muges.

Kalėdinių šviesų įžiebimai

Regent Street
Įžiebimas lapkričio 15 d.
Neabejotinai didžiausia kalėdinių šviesų instaliacija ir šiais metais sugrįš į Regent Street. Būtent čia, prieš daugiau nei šešiasdešimt metų, prasidėjo kalėdinių šviesų įžiebimo tradicija, todėl nenuostabu, kad šių metų tema yra „Kalėdų dvasia“. Oxford Circus bus uždaromas mašinų eismui nuo 17 val. iki 21 val., tad londoniečiai turės daugiau erdvės pasidžiaugti apsipirkinėjimu ir restoranais. Didysis šviesų įžiebimas nudžiugins kažkuriuo metu tarp 17:30 ir 18:30.

Carnaby Street

Foto: Facebook @CarnabyLondon. Foto: Facebook @CarnabyLondon.

Carnaby Street visada žavi originalumu. Praeitais metais, įkvėpta kalėdinių linksmybių pietų kraštuose, ši gatvė buvo papuošta spalvingomis sklandančiomis papūgomis, ananasais ir palmėmis. Šiemet ji stebina roko muzikos gerbėjus – virš gatvės pakabinti neoniniai legendinės grupės Queen himno „Bohemian Rhapsody“ žodžiai, kurie lapkričio 8 bus papuošti kalėdiškai. Pats tas vaikštant uždainuoti ir užsikurti pamažu artėjantiems Naujųjų metų vakarėliams.

Oxford Street

Foto: Londonietė. Foto: Londonietė.

Kaip ir kasmet, anksčiausiai kalėdinį laikotarpį pradeda parduotuvių maniakų svajonė Oxford Street. Shopaholikų akių malonumui, parduotuvių vitrinos taps žiemiškais meno kūriniais, o pakėlus akis išvysite daugiau nei 750 tūkstančių lempučių ir beveik du tūkstančius švytinčių dekoracijų. 

Bond Street

Foto: Londonietė. Foto: Londonietė.

Prabangių parduotuvių vitrinos šioje gatvėje bus ne vienintelis akį traukiantis dalykas. Praeitais metais Bond Street pasipuošė povų plunksnomis. Tokį sprendimą dizaineriai paaiškino tuo, kad vėlyvame aštuonioliktame amžiuje šioje gatvėje pasivaikščioti mėgo elegantiški vyrai, tapę tų laikų fashionistais, arba „povais“, lėtai žingsniuojančiais, kad aplinkiniai galėtų jais pasigėrėti. Šiais metais galima tikėtis  kažko ne mažiau įspūdingo – ir priverčiančio pasijausti lyg septinto dešimtmečio Bondo filme.

St. Christopher’s Place
Šioje mieloje pėsčiųjų gatvelėje, šiaurėje nuo Bond Street stotelės, švieselės įžiebiamos lapkričio pradžioje. Praeitais metais joje džiaugėmės dailiomis, trapiomis moteriškomis figūromis, pakabintomis virš švytinčių kalėdinių papuošimų, tad šiemet galima tikėtis kažko ne mažiau jaukaus. 

Covent Garden

Foto: Londonietė. Foto: Londonietė.
Foto: Londonietė. Foto: Londonietė.

Kaskart vis pompastiškesnis ir įspūdingesnis Covent Garden šiemet nepamirš savo tradicijų. Praeitais metais aikštė virto tikrų tikriausia pasakų šalimi, o šį sezoną žadami 40 amalų vainikų, daugiau nei 320 metrų girliandų su šimtu tūkstančių lempučių. Kol kas dar nežinoma, kas šiais metais paspaus stebuklingąjį šviesų įžiebimo mygtuką, tačiau ankstesni svečiai pakelia kartelę.

Marylebone High Street
Į butikais apstatytą Marylebone rajoną Kalėdos jau atkeliavo ir gatvės pasidabino žaviomis dekoracijomis.

Seven Dials
Lapkričio 15 d.
Ieškantiems kuklesnio masto iškilmių vertėtų apsvarstyti apsilankymą mažoje jaukioje Seven Dials aikštėje. Čia lapkričio viduryje bus ne tik įžiebiamos kalėdinės švieselės, bet ir atidaromas vieno vakaro kalėdinis apsipirkimas su specialiomis nuolaidomis. Nemokamą bilietą į šventę užsisakykite čia: sevendials.co.uk/christmas.

Duke of York Square, Chelsea
Lapkričio 17 d.
Nedideliame elegantiškame vakarų Londono Duke of York skvere, visai šalia Saatchi galerijos, lapkričio 17 dieną bus ne tik įjungiamos kalėdinės švieselės, bet sutiksite ir Kalėdų senelį su savo elniais. Skvere linksmybės prasidės 14 val., o dekoracijos įžiebiamos 17 val.

The Royal Exchange
Lapkričio 21 d.
Ieškantiems jaukios, tradicinės šventės, The Royal Exchange siūlo paprastą, bet veiksmingą formulę – Kalėdų eglutės įžiebimas, kalėdinės giesmės, susirinkusiuosius sveikinantis įžymus svečias ir karštas vynas su prieskoniais. Praeitais metais londoniečius džiugino elegantišku auksu papuošta beveik aštuonių metrų aukščio eglė, o šviesas įžiebė radijo vedėja ir buvusi Spice Girls narė Emma Bunton. Šiemet čia, pačioje Londono širdyje, taip pat galima tikėtis kažko stilingo. 

Kew Gardens
Lapkričio 22 d.

Foto: Londonietė. Foto: Londonietė.

Karališkieji botanikos sodai jau seniai žinomi kaip pasakų atmosferos kūrimo profesionalai ir jie visai nesiruošia atiduoti savo titulo. Organizatoriai žada (tikiuosi sėdite, nes nuo šio skaičiaus sulinks keliai) vieną milijoną lempučių. Jomis bus padabintas daugiau nei dviejų kilometrų ilgio spindintis takas, taip pat sodą papuoš šviesų kaspinai, didžiulės kaleidospokinės projekcijos ir kvepiantis ugnies sodas. Taip pat šį sezoną pirmąkart pristatomas mėnulio apšviestas Laser Garden ir švytinčių valčių flotilė ežere. Tokioje pasakoje nenuostabu būtų rasti fėjų ir elfų buveines. Įėjimas į Kew Gardens yra mokamas: www.kew.org.

ZSL London Zoo‘s Christmas Lights Trail, Regents Park
Lapkričio 22 d.
Kas pasakė, kad zoologijos sodą geriausia lankyti tik šiltuoju metų laiku? Artėjant Kalėdoms, šilumą sodas išmainys į šviesą ir pakvies visą šeimą netradiciniams pasivaikščiojimams. Pusantro kilometro ilgio apšviestas takas, papildytas švytinčiomis gyvūnų skulptūromis, šviesų tuneliu ir netgi dainuojančiais medžiais. Jeigu Kūčių vakarą gyvūnėliai kur nors ir prabyla, tai tik ZSL Londono zoologijos sode. Įėjimas yra mokamas: zsl.org/zsl-london-zoo.

St. Martin’s Courtyard, Covent Garden
Lapkričio pabaigoje (data tikslinama)
Šis mielas kiemelis pačioje Covent Garden širdyje – puikus nedidelis kompanijonas didžiajam aikštės šou. Čia lauks ne tik dailių dekoracijų įžiebimas, bet ir muzika, smagūs renginiai bei nuolaidos aplinkinėse parduotuvėse. Praeitais metais St. Martin's Courtyard konkurso dalyviai galėjo laimėti £250 išlaidoms kiemelio parduotuvėse ir restoranuose, tad kažko panašaus galima tikėtis ir šįmet.

The Shard
Gruodžio 3 d.
Vakarų Europoje didžiausia šventinė puošmena The Shard nušvies Londono panoramą. Stiklo šuke vadinama instaliacija nušviečia viršutinius dvidešimt pastato aukštus. Šiais metais pasirinkę temą „Reflections“ („Atspindžiai“), dizaineriai paryškins tipiškos Londono dienos spalvas, nuo saulėtekio iki saulėlydžio ir per vidurnaktį. 

Trafalgar Square
Gruodžio pradžioje (data tikslinama)
Trafalgaro skvero eglė išskirtinė tuo, kad ji kasmet dovanojama Londonui nuo Norvegijos kaip padėka už Didžiosios Britanijos pagalbą Antrojo Pasaulinio karo metu. Nors eglutė ne visada priimama su didžiausiu džiugesiu (prieš dvejus metus londoniečiai ją išvadino agurku), tačiau ji garantuotai ikoniška. 25 metrų aukščio medis, žinomas kaip „miško karalienė“, nupjaunamas lapkričio mėnesį ir per bangas plaukia į JK iš Norvegijos – visai kaip vikingai, tik su daugiau spalvotų švieselių. Paprastai ši eglutė publikai pristatoma gruodžio pradžioje ir yra vienas iš paskutinių didžiųjų kalėdinių įžiebimų Londone.

Mugės ir kitos pramogos

Enchanted Woodland, Syon Park
Užkerėtieji Syon parko medžiai – jau seni Kew sodų konkurentai, įsikūrę tolimuose miesto vakaruose. Tamsius vakarus jie nuspalvins šviesos instaliacijomis, padabinsiančiomis įspūdingą šešių šimtų metų senumo sodą. Bilietai neįtikėtinai pigūs, tad juos reikėtų įsigyti iš anksto. enchantedwoodland.com.

Coppa Club’s Riverside Igloos, Tower Bridge
Jau atviri lankytojams

Foto: Facebook @WeAreCoppaClub. Foto: Facebook @WeAreCoppaClub.

Londoniečiai yra pametę galvas dėl iglu namelių ir Coppa Club namukai vieni iš labiausiai trokštamų. Įsikūrę visai prie pat Temzės upės ir palaiminti nuostabiais miesto panoramos vaizdais jie gali pasigirti šiltais pledais, patogiomis sofomis ir žiemiškais kokteiliais. Jaukus vakaras su artimiausiais draugais (ir gražiausiais vaizdais) garantuojamas. 3 Three Quays Walk, Lower Thames St, EC3R 6AH. Daugiau informacijos: coppaclub.co.uk.

The Winter Forest, Liverpool Street
Nuo lapkričio 6 iki gruodžio 24 d.
Atvėsus orams kartais norisi ne susisukti į antklodę namuose, bet išeiti pasivaikščioti ir įkvėpti gaivaus, vėsaus eglyno oro. Bet kur rasti mišką didžiausiame mieste Vakarų Europoje? Ne bėda – Broadgate Circle jį sukuria patys. Iškeiskite sausakimšas centrinio Londono gatves į 300 sniegu padengtų eglučių, papuoštų žybsinčiomis švieselėmis ir aptaisytų maisto kioskeliais, kurios pavers šį miesto kampelį jaukia žiemos pasaka. Broadgate Circle, EC2M 2QS. Daugiau informacijos: broadgate.co.uk/winter.

Southbank žiemos festivalis 
Nuo lapkričio 9 iki gruodžio 27 d.
Ši didžiulė ir triukšminga kalėdinė mugė, nusidriekusi šalia Temzės upės ir visai greta Londono akies, bus viena pirmųjų, atsidariusiųjų šį sezoną. Tie, kurie trokšta pradėti švęsti Kalėdas kuo anksčiau, kviečiami čia užsukti jau lapkričio pradžioje: pasimėgauti gatvės pardavėjų ruošiamu tradiciniu kalėdiniu maistu ir gėrimais, paieškoti pačių geriausių dovanėlių ir užsukti į Himmy's Lodge iglu namelius. Taip pat laukiama gausybė pasirodymų, tokių kaip Circus 1903 ir Rumpelstiltskin. Southbank Centre, Belvedere Road, SE1 8XX. Daugiau informacijos: southbankcentre.co.uk.

Leicester Square Kalėdų mugė 
Nuo lapkričio 9 iki sausio 6 d.
Pačioje turistinio rajono širdyje įsikurs žiemiška Leicester skvero pasakų mugė. Kaip ir visada, čia lauks šventinės dovanų, maisto ir gėrimų parduotuvėlės, tačiau šioje mugėje, kitaip nei kitose, vaikai galės pasėdėti tikram Kalėdų seneliui ant kelių, o didžiulėje senovinėje palapinėje bus rengiami nuostabūs šventiniai pasirodymai, skirti ir suaugusiems, ir visai šeimai. Daugiau informacijos: christmasinleicestersquare.com.

Ledo čiuožykla Somerset House with Fortnum & Mason
Nuo lapkričio 14 iki sausio 13 d.

Foto: Facebook @somersethouse. Foto: Facebook @somersethouse.

Lapkričio viduryje duris atvers fotogeniškoji Somerset House ledo čiuožykla. Nulieta neoklasikinės architektūros kieme ir padabinta ikoniška dvylikos metrų kalėdine egle, čiuožykla atvira tiek profesionalams, tiek pradedantiesiems, kurie prie pačiūžų priprasti gali specialioje „Skate School“ mokykloje. Palaikydamas gerą stilių, Somerset House norintiems pailsėti čiuožinėtojams pasiūlys įsigyti gardžių kalėdinių užkandžių, o nesibodintys paišlaidauti gali pasirinkti šampano ir šokolado fondiu derinį už £34 arba vyno ir sūrio fondiu kombinaciją už £38. Strand, WC2R 1LA. Bilietai ir daugiau informacijos: somersethouse.org.uk/skate-somerset.

Winterville, Clapham Common
Nuo lapkričio 15 iki gruodžio 23 d.
Madingoji tradicinio Winter Wonderland alternatyva Winterville ir šiais metais sugrįš į pietų Londono rajoną Clapham Common. Ką veikti čia ras ir norintieji ramiai pasivaikščioti, ir linksmybių mėgėjai – įprastų maisto ir dovanų parduotuvėlių fone iškils golfo aikštynėlis, didelis šventinis apžvalgos ratas, ledo arena ir riedučių disko aikštelė. Pats tas susišilti artėjant žiemiškam šaltukui. Windmill Dr, SW4 9DE. Daugiau informacijos: winterville.co.uk.

Kingston Kalėdų mugė
Nuo lapkričio 15 iki gruodžio 31 d.
Kingston'o kalėdinė mugė griežtai laikosi tradicijų, tad neieškokite čia pašėlusių linksmybių. Šmurkšt į raštuotus vilnonius megztinius ir pirmyn paragauti vietoje paruošto kalėdinio vyno ar pasidairyti po rankų darbo dovanėles. Visos šios mugės parduotuvėlės įkurdintos mieluose mediniuose nameliuose, padabintuose kalėdiniais papuošimais, tad besiilgintiems tikros žiemos čia užsukti būtina. Daugiau informacijos: inkingston.co.uk/ChristmasMarket.

Hogvartsas sniege
Nuo lapkričio 17 iki sausio 27 d.
Prisiekusieji Hario Poterio gerbėjai jau turėtų pradėti taupyti aukso galeonus – Warner Bros Studio Tour keičia apdarus ir ruošiasi magiškai žiemai. Studija, paprastai ir taip pasižyminti kvapą gniaužiančiu įspūdingumu, žiemos sezonui kelia kartelę – Didžioji Hogvartso salė bus paruošta iškilmingajam The Yule Ball, o Grifų gūžtos bendrasis kambarys – papuoštas originaliomis šventinėmis filmo butaforijomis. Nepamirškite pasikrauti telefonų, nes norėsis įamžinti kiekvieną kampelį. Studio Tour Drive, WD25 7LR. Daugiau informacijos: wbstudiotour.co.uk/hogwarts-in-the-snow.

Winter Wonderland, Hyde Park
Nuo lapkričio 22 iki sausio 6 d.
Niekur kitur Londone nerasite tokios kalėdiškų linksmybių ir pramogų gausos kaip Winter Wonderland Hyde parke. Vardyti būtų galima be galo: ledo skulptūrų dirbtuvės, Piteris Penas ant ledo, Teletabių kalėdinis šou, Magiškoji ledo karalystė, taip pat ledo čiuožykla, ledo baras, daugybė maisto kioskelių ir netgi šventinės karaoke nameliai. Net nesvajokite čia rasti ramybės, o verčiau apsišarvuokite kantrybe, nes žmonių bus labai daug. Įėjimas yra nemokamas, tačiau už pramogas teks susimokėti. Daugiau informacijos: hydeparkwinterwonderland.com.

Christmas by the River, Bankside
Nuo lapkričio 29 iki sausio 2 d.
Magiškasis Christmas by the River, įsikūręs pačioje gražiausioje London Bridge City vietoje, sužavės ne tik stilingais dovanėlių butikais ir apetitą žadinančio maisto parduotuvėlėmis, bet ir nuostabiais Tower Bridge, The Tower of London, spindinčio The Shard vaizdais bei įstabaus miesto horizonto fonu. Mėgstantys kalėdinę dvasią pataupyti žiemai įsimylės šią jaukią ir stilingą mugę. 2A More London Riverside, SE1 2DB. Daugiau informacijos: christmasmarkets.com/christmas-markets.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai