Balandžio 5, 2019
Anglijos Leeds miesto pastatai nušvis Lietuvos trispalvės šviesomis
ORGANIZATORIŲ TEKSTAS
© Foto: Jurgita Mažeika.

Pavasaris Anglijoje, Vakarų Jorkšyro Lidso (Leeds) mieste įsikūrusius lietuvius pasitinka džiugiomis žiniomis. Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Kaip tik dėl to šių metų balandžio 5-6 dienomis į Lidsą ruošiasi atvykti prodiuserinė kompanija „Tapatybė.lt“, kurianti per kanalą LRT LITUANICA rodomą laidą „Pasaulio lietuvių žinios“ su „Misija – Pasaulio Lietuva“. Ir lietuvių bendruomenė Lidse (LCL) yra kaip tik ta organizacija, su kurios aktyvistais žurnalistai nuo Baltijos jūros ketina susitikti viešnagės Lidse metu. 

Vizito metu bus kuriamas filmas meninių-dokumentinių laidų ciklui, papasakosiančiam apie pasaulio lietuvių bendruomenių gyvenimą iš arti. Laidos tikslas, pasak jos kūrėjų - pabrėžti, kad ne vien valstybių sienos lemia tapatybę; ją formuoja ir jausmas širdyje, meilė bei ilgesys gimtinei ir tai yra  be galo svarbu tikru lietuviu "nuo dūšios" save laikančiam žmogui, net jei jį nuo tėvų žemės ir skiria tūkstančiai kilometrų.

Tačiau žurnalistų viešnagė Lidse - ne vienintelė džiugi naujiena, gal netgi ne pati įspūdingiausia. Žurnalistus iš Lietuvos, o taip pat ir vietos lietuvių bendruomenę sutiko pagerbti ir Lidso vadovai, su miesto meru Graham Latty, padovanodami miestui iki šiol dar neregėtą reginį.

Pirmą kartą istorijoje balandžio 5, 6 ir 7 dienomis, vos tik nusileidus saulei, Lidso miesto rotušė (Town Hall), savivaldybė (Civic Hall) bei Centrinė biblioteka (Central Library) nušvis geltona, žalia ir raudona spalvomis. 

ŠVIESŲ ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ, BALANDŽIO 5 d. 19 val. Millennium Square prie Civic Hall, Leeds

Po šviesų įžiebimo ceremonijos, 20.30 val. geros muzikos mylėtojų netoliese derindamas stygas lauks pats Andrius Mamontovas. 
Gyva Lietuvos muzikos legenda rimtai ruošiasi atvežti tautiečiams Lidse akustinį koncertą adresu Eiger Studios, Fairfield House, New Craven Gate, Leeds LS11 5NF.

Informacija apie koncertą: www.facebook.com.

Nuo miesto centro šią vietą pasiekti galima pusvalandį kulniuojant pėščiomis arba 10 min. važiuojant automobiliu. Taksi - apie 4 svarai.

LEEDS BUILDINGS - Central Library, Civic Hall, Town Hall - will light up with LITHUANIAS FLAG COLOURS!

5-7th April evenings. Light up ceremony 5th April 7 pm at Millennium Square.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai