Kovo 25, 2017
Slapčiausi Londono sodai
Londonietė
Isabella Plantation.

"O mano saule, tu mano šviesa, tu žemę sušildai ir sklaidos tamsa".

Dienomis kaip ši taip ir norisi niūniuoti Foje dainą.

Iš savo patirties pasakysiu – pavasaris trumpas: kartą, kol susiruošiau aplankyti vyšnių žiedais pasipuošusi parką, teko nusivilti, nes žiedlapiai ant medžių laikėsi vos keli, ištvermingiausi. Tad nepražiopsokite galimybės pasigrožėti slapčiausiais ir gražiausiais Londono sodais tokiu nuostabiu sezonu. Pasislėpę miesto džiunglėse ar parkų didybėje, jie užklydusius žavi laukinėmis pievomis ar nepriekaištingai prižiūrėtais gėlių darželiais, anglišku santūrumu ir ramybe (jei jų paslapties neatskleidžia japonų turistų būrelis).

1. Queen Elizabeth Roof Garden


Ir kam nepatiktų užklysti į paslaptingą sodą ant stogo pačiame Londono centre? O jei dar galima mėgautis žaviu vaizdu: Temzės upėje skęstanti besileidžianti saulė, vakaro šešėliai lipantys pakrantėse išsirikiavusių pastatų sienomis, netoliese įsitaisę Anglijos parlamento rūmai ir Londono akis. Didinga kaimynystė, tačiau pats Queen Elizabeth Roof Garden paprastas kaip laukinė pieva ar močiutės darželis: ne tik gėlynai (žydintis nasturtai, ramunės, rugiagėlės), bet ir daržovės, viskas, ko reikia organiškom salotom – pomidorai, ridikėliai, agurkai, salotos, burokėliai. South Bank Centre, Belvedere Rd, Lambeth, SE1 8XX. Visą foto pasakojimą apie šį sodą rasite čia >>>>>>>>.

2. Chelsea Physic Gardens


Atidarytas 1673-aisiais metais šis sodas seniausias Londone ir būti seniausiu visoje Anglijoje jam trukdo tik Oksfordo botanikos sodas (Oxford Botanical Garden). Kodėl 'physic', kas išvertus iš anglų kalbos reiškia 'vaistai'? Prieš kelis šimtmečius būsimi vaistininkai čia augindavo įvairiausio plauko augalus iš kurių vėliau gamindavo tabletes, mikstūras. Apsilankę čia galėsite varneles padėti, kad pamatėte seniausią Anglijoje uolienų sodą ir didžiausią lauke augantį alyvmedį (galvoje turime ne lietuviškas alyvas, bet alyvuogių medį). Čia rasite parduotuvę, kur galima įsigyti neįprastų augalų ir kavinę, kvepiančią gardžiais naminiais pyragaičiais. 66 Royal Hospital Rd, SW3 4HS; chelseaphysicgarden.co.uk.

3. Chucs restorano terasa


Viduržemio jūros rivjeros atmosferą patirsite vakarieniaudami Vakarų Londone, Notting Hill įsikūrusiame restorane. 1950-ųjų stiliaus, palmėmis apsodintoje, terakotos plytelėmis išklotoje terasoje galite paragauti klasikinės italų virtuvės patiekalų. Beje, Chucs vardas dar žinomas kaip drabužių ir aksesuarų parduotuvė prabangą mėgstantiems keliautojams ir nuotykių ieškotojams. 226 Westbourne Grove, London W11 2RH; chucs.com.

4. St. John's Lodge Gardens


Regent’s Park (Regento parkas) – didžiulis, vienas iš nuostabiausių parkų Londone. Bet ar žinote, kad atvėre mažus, šiaurinėje Inner Circle dalyje esančius vartus atsidursite jaukiame dekoratyviniame sode? Šis sodas sukurtas iš atskirų, įvairiausiomis skulptūromis dekoruotų kampelių. Architektas Robert Weir Shultz 1889-aisiais sodą pavertė vieta, ‘tinkama meditacijai’. Pagrindinė sodo puošmena seniau buvo Jono Krikštytojo skulptūra, tačiau ją pakeitė britų skulptoriaus Henry Pengram kūrinys: Heraklio palydovo Hylo ir šaltinių nimfų atvaizdas. Nors St John's Lodge yra privati rezidencija, paslaptingą jos sodą aplankyti gali kiekvienas. St. John's Lodge, Regent's Park, NW1; royalparks.org.uk.

5. The Albion baras


Kai Londone sužydi visterijos – nuo grožio ir kvapo svaigsta galva. Islington’e esančio The Albion baro sodą puošia nuostabus visterijos medis. Įsivaizduokite – šiltą pavasario ar vasaros vakarą gurkšnojate savo mėgstamą gėrimą, o jums virš galvos siūbuoja pasakiški visterijos žiedai. Tik per stipriai neapsvaikite. 10 Thornhill Road, Islington, N1 1HW; the-albion.co.uk.

6. Fenton House sodas


Vienas iš paslėptų miesto lobių – 17 amžiaus Fenton dvaras ir sodas. Jis garsėja net 32 rūšių obelimis ir kriaušėmis. Šis sodas žavus įvairove: jame rasite kruopščiai, formaliai išblizgintas vejas ir gyvatvores, bet tuo pačiu galėsite paklaidžioti ir labiau laukinėmis pievomis. Hampstead Grove, Hampstead, NW3 6SP; nationaltrust.org.uk/fenton.

7. Kyoto Gardens

Kyoto Gardens. Foto: Londonietė. Kyoto Gardens. Foto: Londonietė.

Londono Holland Parke esantis japoniškas sodas Kyoto Gardens - nedidukas, tačiau ramybe užburiantis kampelis, su vandens kriokliu ir šalia esančiame upeliuke plaukiojančiais spalvotais karpiais. Holland Park, Holland Park Ave, Kensington, London W11 4UA; visą foto pasakojimą apie šį sodą rasite čia >>>>>>>>.

8. Hampstead Hill Garden and Pergola


Jei ieškote tylos ir ramybės – pasivaikščiokite po Hampstead Heath: net daugelis londoniečių nežino, kad be kitų grožybių Hampstead Heath rajone galima rasti ir paslaptingą sodą su didžiule pavėsine, aplink kurią pavasarį/vasarą raitosi rožės, raganės, visterijos, vynuogės, o rudenį romantiškai ir melancholiškai puošia rudens lapai. 800 pėdų ilgio pavėsinę pastatė muilo magnatas William Lever, kurio dėka 1930 metais įkurta dabar visame pasaulyje garsi Unilever kompanija. Tai neabejotinai vienas iš gražiausių sostinės paslėptų sodų. Inverforth Close, off North End Way, NW3 7EX; cityoflondon.gov.uk.

9. Rembrandt Gardens


Jei jau aplankėte Mažąją Londono Veneciją (Little Venice), žinote koks tai jaukus sostinės kampelis. Netoli Regent’s kanalo, kur atplaukia baržos, esantys Rembranto sodai - puiki vieta sekmadieniui su knyga. Little Venice, W2 1XB; myparks.westminster.gov.uk.

10. Isabella Plantation


Šis sodas vadinamas labai  princesišku vardu - Isabella Plantation. Pasislėpęs Richmond'o parke jis įspūdingiausias pavasarį – balandžio ir gegužės mėnesiais, kada prasiskleidžia azalijos ir rododendrai. Tai puiki vieta romantiškiems piknikams: daug slaptų kampelių, virš upelių skraidantys laumžirgiai, gėlėmis apaugę tvenkiniai ir tiltai. Richmond Park, Richmond, Surrey, TW10 5HS; royalparks.org.uk.

11. Geffrye Museum Gardens


Kaip ir Džefrio muziejaus kambariai, taip ir sodas demonstruoja besikeičiančias angliško interjero stiliaus detales nuo 1600 metų iki šių dienų. Kuklus Elžbietos laikų sodas, Viktorijos egzotika ar Edvardo laikmečio stilius, tapęs pavyzdžiu daugybei modernių šių laikų sodų. 136 Kingsland Rd, E2 8EA; geffrye-museum.org.uk.

Jei ir jūs norėtumėte pasidalinti atradimais, istorijomis, nuotraukomis rašykite: [email protected].

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai