Gruodžio 23, 2018
Įspūdingiausios Londono Kalėdų eglės

Londone jau įžiebtos visos šventinės eglės ir girliandos. Surinkome įspūdingiausių kalėdinių eglių (ir ne tik) sąrašą, kurias verta pamatyti.

Annabel’s


Niekas nepasakė, kad Kalėdų eglė privalo būti tikras spygliuotis. Mayfair klubas Annabel's visą pastato fasadą išdabino kaip milžinišką kalėdinę eglę, papuoštą dovanomis, raudonais bumbulais ir žibančiomis švieselėmis bei ryškia žvaigžde pačioje viršūnėje. Prie įėjimo pasitinka ne tik puošnūs durininkai, bet ir didžiulės saldainių dekoracijos, tad sustokite jų pavėsyje įspūdingai kalėdinei nuotraukai. 46 Berkeley Square, Mayfair, W1J 5AT. Artimiausia stotelė: Green Park.

St Pancras International
Ar atsimenate, kaip legendinė Audrey Hepburn personažė Holly Golightly mėgdavo pusryčiams suvalgyti šviežią bandelę užsigerdama ją kava ir dairydamasi po Tiffany & Co papuošalų parduotuvės vitriną? Norint atkartoti tokius pusryčius pas Tifanį Niujorke, deja, reikėtų gerokai paploninti piniginę, todėl siūlome išgerti karšto gėrimo grožintis Tiffany & Co kūriniu tiesiog pačiame Londone. Kiekvienais metais St Pancras International traukinių stoties kalėdinės eglės atidengimas yra svarbus renginys, o šiemet ją papuošė ši legendinė parduotuvė. Trylikos metrų aukščio mėlyna ir sidabrinė eglutė su beveik dviem tūkstančiais žaisliukų ir dideliu robotu ne tik puošia stilingąją stotį, bet ir reguliariai skleidžia gėlėtą Tiffany kvepalų Eau de Parfum kvapą. Euston Rd, Kings Cross, N1C 4QP. Artimiausia stotelė: Kings Cross St Pancras.

Claridge's Hotel


Jeigu ir verta iš kokios nors vietos tikėtis inovatyvių ir šiuolaikiškų kalėdinių medžių, tai tikrai iš prabangiojo Claridge's viešbučio. Kasmet jį puošia vis kitas kūrybinio pasaulio atstovas – pavyzdžiui, Domenico Dolce ir Stefano Gabbana, Kally Ellis ir mados namų Dior dizaineris John Galliano. Šiemet jam gyvybės įkvėpė mados ikona Diane von Furstenberg. Šešių metrų aukščio sidabrinis ąžuolas su aštuoniais tūkstančiais veidrodinių lapelių ir 150 rankų darbo stiklinių širdelių simbolizuoja šių metų temą – meilę. Šeši sidabriniai gyvūnėliai taip pat reprezentuoja įvairius konceptus ir palinkėjimus kitiems metams: pelėda – žinias ir išmintį, balandis – taiką, žirgas – galią ir ištvermę, elnias – švelnumą, pelė – smalsumą, o povas – grožį. Užsukite į Claridge's šventiniam kokteiliui! Brook Street, Mayfair, W1K 4HR. Artimiausia stotelė: Bond Street.

sketch

Foto: @sketch. Foto: @sketch.
Foto: @sketch. Foto: @sketch.
Foto: @sketch. Foto: @sketch.

Dar vienas kalėdinis medelis, kuris peržengia tradicinio supratimo ribas, yra madingajame Mayfair rajone įsikūrusio restorano sketch! pažiba – sidabrinis gluosnis. Blizgantis medis atrodo lyg persodintas iš tikrų tikriausios žiemiškos pasakos. Beje, gluosniui paantrina ir viso restorano dekoras – snieguotais spygliuočiais papuošta foje ir Glade Room bei instagramo sensacija tapusi tualeto patalpa (taip, perskaitėte teisingai). Užsukite į sketch! ne tik dėl Michelin žvaigždėmis įvertinto maisto, bet ir žadą atimančios žiemiškos atmosferos. 9 Conduit St, Mayfair, W1S 2XG. Artimiausia stotelė: Oxford Circus.

Granary Square
Paprastai Granary Square yra žinoma kaip ekstravagantiškų ir konceptualių eglučių pionierė – praeitais metais joje išdygo „eglė“, kuri visuomenėje buvo pripažinta kaip pati keisčiausia (kai kas dar paantrindavo, kad ji atrodo kaip atėjusi iš baisiausių kalėdinių košmarų). Vis dėlto, šiemet skvere stovi daili, tradicinė eglutė, padabinta sidabriniais burbulais ir lemputėmis, tad ji patenkins net ir senamadiškiausią skonį. Aplinkui ją taip pat šviečia spalvas keičiantys aikštės fontanai. Granary Square, Kings Cross, N1C 4AA. Artimiausia stotelė: Kings Cross St Pancras.

Covent Garden


Modernūs, pokyčius mėgstantys londoniečiai, kalbai pasisukus apie Covent Garden kalėdinę eglutę, kartais suniurzga „nieko čia paslaptingo, ji visada tokia pati!“ ir tai yra tikra tiesa. Tačiau dėl tos pačios priežasties ja visada galima pasitikėti. Beveik septyniolikos metrų aukščio gigantiška eglutė visada atidžiai išrenkama ir papuošiama klasikinėmis žibančiomis lemputėmis, kurių šiemet yra net trisdešimt tūkstančių. Be to, visas Covent Garden paverstas tikrų tikriausia kalėdine pasaka – čia yra didžiulis sidabrinis elnias, 40 didžiulių amalų vainikų, daugiau nei 320 metrų girliandų su šimtu tūkstančių lempučių. Kas gali būti gražiau? Covent Garden Piazza, WC2E 8RF. Artimiausia stotelė: Covent Garden.

One Aldwych Hotel

Foto: One Aldwych Hotel. Foto: One Aldwych Hotel.

Šiemet daugelis dailiausių Londono kalėdinių eglučių pasirinko paprastą bet elegantišką sidabrinę spalvų paletę. Šios nutylėtos taisyklės laikosi ir baltaskarė One Aldwych Hotel eglutė. Šventinis medis, sudarytas iš 125 glėbių natūralių beržo šakelių ir daugiau nei septynių tūkstančių lempučių, taip pat papuoštas 130 nedideliais stikliniais kupolais. Kiekviename iš jų įtaisytos mažos figūrėlės, vaizduojančios pačius žaviausius kalėdinių istorijų vaizdus – spragtuko kariai, elniai šalia mažų eglučių, žaisliniai traukinukai, pingvinai ant ledynų. Eglutės dizainas, sukurtas floristo Mark Siredzuk, patinka ir tvirtai besilaikantiems tradicijų, ir norintiems pamatyti šį tą naujo. Viešbučio restorane lankytojų taip pat laukia specialiai kalėdiniam laikotarpiui sukurti šventiniai kokteiliai bei užkandžiai. 1 Aldwych, WC2B 4BZ. Artimiausia stotelė: Covent Garden.

Hay's Galleria
Kartais Londono kalėdinės eglutės yra tik nedidelė vyšnaitė ant įspūdingo lokacijos dekoracijų torto. Šiuo atveju, kad ir kokia nuostabi yra sidabru ir auksu nuklota Hay's Galleria kalėdinė eglė, tačiau sunku atitraukti akis nuo ją supančios aplinkos. Hay's Galleria, pastatyta XIX a. viduryje, iki šiol funkcionuoja kaip individualių parduotuvėlių, restoranų ir kavinių kolektyvas. Šiais metais ant Temzės kranto įsikūrusi Galleria, žibanti auksu ir tūkstančiais lempučių, atrodo kaip niekada įspūdingai. 1 Battle Bridge Ln, SE1 2HD. Artimiausia stotelė: London Bridge.

Aqua Shard
Nors Aqua Shard kalėdinė puošmena gerokai nutolusi nuo tradicinio eglės suvokimo, tačiau ji vis tiek įspūdinga. Bompas & Parr dizaino studijos sukurta instaliacija atrodo kaip stiklinė piramidė, kurios viduje šėlsta sniego audra. Išorėje ji papuošta apledijusiomis šakomis ir natūralia miško lapija. Įdomiausia „eglės“ ypatybė – vienoje jos pusėje yra kišenėlė, į kurią įkišus ranką galima pajausti ledinį pūgos vėją. Tai tikriausiai vienintelė vieta, kur londoniečiai šį kalėdinį sezoną tikrai sužvarbtų. 31 Saint Thomas Street, SE1 9RY. Artimiausia stotelė: London Bridge.

Sanderson
Sanderson viešbutis turi polinkį į tikrąja to žodžio prasme pasakiškas Kalėdų eglutes. Praeitais metais jame stovėjo Alisos Stebuklų šalyje įkvėptas medelis, sulipdytas iš plastilino. Šiemet viešbutis ir vėl peržengė tradicinės eglutės suvokimo ribas – įkvėpti Willy Wonka šokolado fabriko, jie pristatė iš saldainiais užpildytų stiklainių sustatytą puošmeną. Ši „eglutė“ tikrai išsiskiria tuo, kad vienintelė visame sąraše iš tiesų gali pasaldinti gyvenimą. 50 Berners St, Fitzrovia, W1T 3NG. Artimiausia stotelė: Tottenham Court Road.

London Edition
Kas pasakė, kad elegantiška Kalėdų eglė privalo būti puošta brangiais auksiniais žaisliukais? Viešbutyje London Edition stovi tikra, daugiau nei keturių metrų aukščio eglutė, puošta ne kuo kitu, o 160 rankomis išlankstytomis ir iškarpytomis popierinėmis snaigėmis bei popieriniu povu ant viršaus. Sukurti puošmenas medžiui užtruko daugiau nei šimtą valandų! Užsukę apžiūrėti eglutės ne tik būsite įkvėpti pabandyti sukurti kažką panašaus savo namų žaliaskarei, bet ir paragauti viešbučio restorane tiekiamų gėrimų – £2 nuo kiekvieno kokteilio paaukojami psichinės sveikatos labdarai Heads Together. 10 Berners St, Fitzrovia, W1T 3NP. Artimiausia stotelė: Tottenham Court Road.

The Connaught Hotel
Konceptualusis menininkas Sir Michael Craig-Martin norėjo sukurti kalėdinę eglutę, kuri savo papuošimais nebūtų statiška, o visąlaik keistųsi. Savo norą jis išpildė dekoruodamas Connaught viešbučio eglę. Devynių metrų aukščio tikra eglutė nuo pirmųjų spygliukų iki pačios viršūnės apkabinėta dvylikta tūkstančių lempučių, visą naktį keičiančių spalvas. Beje, ši viešbučio puošmena, kitaip nei kituose, yra pastatyta ne pastato foje, o lauke, tad ja pasigrožėti gali visi praeinantys.  Carlos Place, Mayfair, W1K 2AL. Artimiausia stotelė: Bond Street.

Trafalgar Square
Ši eglė išsiskiria ne tik tuo, kad yra pastatyta vienoje svarbiausių ir turistų lankomiausių vietų visame Londone. Ji taip pat kasmet dovanojama Londonui nuo Norvegijos kaip padėka už Didžiosios Britanijos pagalbą Antrojo Pasaulinio karo metu. Eglutė privalo atitikti griežtus reikalavimus: turėti lygias šakas, tobulą kūgio formą ir būti ryškiai žalios spalvos. Šiųmetinė žaliaskarė yra daugiau nei 21 metro aukščio ir net 80 metų amžiaus – senesnė, nei pati Kalėdų eglutės dovanojimo tradicija. Trafalgar Square, WC2N 5DN. Artimiausia stotelė: Charing Cross.

Somerset House
Somerset House Kalėdoms ruošiasi iš peties ir lankytojams suteikia pačios tikriausios pasakos pojūtį. XVIII amžiaus pastatų apsuptis, didelė ledo čiuožykla, karštą vyną ir šventinius kokteilius tiekiančios kavinės ir, žinoma, neabejotinai viena gražiausių kalėdinių eglių visame Londone. Somerset House pažiba šiais metais – žalias ir tikru mišku atsiduodantis 12 metrų aukščio spygliuotis, papuoštas didžiuliais mėlynais ir auksiniais žaisliukais. Jei dar trūksta kalėdinės nuotaikos, atvykite čia su šeima ir tikrai ją rasite. Strand, WC2R 1LA. Artimiausia stotelė: Temple.

Hotel Café Royal
Kad ir kokios dailios būtų Londono kalėdinės eglutės, neretai joms trūksta vienos itin svarbios sudedamosios dalies – spygliuočio kvapo. Šią klaidą ištaiso Hotel Café Royal, bendradarbiaudami su prabangių kvepalų kūrėjais Diptyque. Viešbutis pristatė net du šventinius spygliuočius, papuoštus atpažįstamais prekinio ženklo ovalais ir raidėmis, tačiau svarbiausia – jie kvepia Diptyque Spain de Lumière kvepalais, primenančiais snieguoto miško, spygliuočių ir kedrų aromatus. Nuvykę ne tik apžiūrėkite, bet ir pauostykite egles. 10 Air St, Soho, W1B 4DY. Artimiausia stotelė: Piccadilly Circus.

Victoria Beckham at Dover Street
Dizainerė ir verslininkė Victoria Beckham kažkada yra prasitarusi, kad Kalėdos jos namuose – visiškas chaosas, tačiau darbe viskas yra kitaip. Šiais metais ji Dover Street parduotuvėje dekoravo didelę, beveik penkių metrų aukščio eglę. Rožiniai, žali ir auksiniai žaisliukai bei dvylika tūkstančių burbulų dekoruotas skliautas atrodo tikrai įspūdingai. Aplankyti eglutę gerbėjus kvietė pati Beckham, o mūsų kviesti du kartus tikrai nereikia. 18-22 Haymarket, SW1Y 4DG. Artimiausia stotelė: Piccadilly Circus.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai