Gruodžio 11, 2016
Londono baras – šventiškiausias Anglijoje
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
© © Chris Dorney / 123rf.com.

The Churchill Arms pub’as žvilgsnį patraukia iš tolo: apie 90 eglių ir 11500 žibintų įsižiebia žiemos švenčių laikotarpiu.  Vasarą, nuo galvos iki kojų, tai yra nuo langų, šaligatvio iki stogo ir kaminų jis pasipuošia gėlių gausybe. Nenuostabu, kad šis baras vadinamas šventiškiausiu visoje Anglijoje. Kalbama, kad baro metinis biudžetas gėlėms ir dekoracijoms daugiau nei £25 000. 

Iš išorės girliandų spindėjime ir eglučių gausybėje skęstantis Churchill Arms lankytojų dekoracijomis nepaliauja stebinęs ir viduje. Nesunku atspėti, kad dauguma interjero detalių susiję su vienu svarbiausiu vadovų Britanijos ir viso pasaulio istorijoje, britų politiku, Didžiosios Britanijos premjeru Antrojo pasaulinio karo metais Winston’u Churchill’u. Paskleistos net kalbos, kad iš šio baro premjeras rengdavo tiesiogines transliacijas: „Churchill made his wartime broadcasts here, and laughed at Hitler’s watercolours while drinking banana daiquiris and farting“, rašoma viename iš baro atributų. Tačiau tai tik britiškas humoras ir visiška netiesa. Sakoma, kad baras netgi nepavadintas jo garbei, o jo senelių, kurie čia nuolat užsukdavo.

Tai tikrai ne eilinis britų pub‘as, kuriame numalšinti alkį geriausiu atveju galėsite fish and chips patiekalu. Churchill Arms rasite gardžių tailandietiškų patiekalų, kurių dosni porcija kainuoja apie £8. Ar galima rasti pigiau viename brangiausių Londono rajonų – Notting Hill‘e? Nepriklausomai nuo savaitės dienos, čia niekuomet netrūksta lankytojų, tad stalo gali tekti palaukti.

Baro publika labai įvairi, tačiau vos įžengus galima atspėti, kurie yra vietiniai gyventojai, su sekmadienio laikraščiais ir augintiniais, o kurie atklydėliai keliautojai. Bet nesvarbu, ar tu aristokratiško kraujo jaunuolis, ar svečias iš Lietuvos – aptarnavimas visiems vienodas. Tu gali netgi būti pati Angelina Jolie, jei nuspręsi papietauti, griežta tailandietė padavėja greitakalbe išrėš, kad staliuką būtina grąžinti po poros valandų (nors kiek teko čia valgyti, užsisėdėdavome ilgiau). Viskas greitai, be manierų. Pub’o restorane ant sienų, lubų, grindų auga gėlės, mirga girliandos, kabo negyvų drugelių kolekcijos. OTT. Over the top. 

Sienomis lipančios gėlės, tailandietiškas pad thai ir Winston’as Churchill’is tikrai nėra tradicinė kombinacija, tačiau šiame britiškame bare ji veikia. Ilgai ir sėkmingai.

The Churchill Arms, 119 Kensington Church Street, Kensington, London, W8 7LN; Metro: Notting Hill Gate.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai