Kovo 23, 2020
Londone gyvenanti lietuvė dizainerė: „šiandien kaip niekad turime būti vieningi“
JAN SI STUDIOS kolekcija.

Kovo 21-24 dienomis Londone turėjusi įvykti Nuotakų Mados Savaitė (London Bridal Fashion Week) atidedama vasarai. Pasaulyje plintantis Koronavirusas paveikė visus verslo sektorius - nuo didžiausių bendrovių iki smulkių įmonių.

Viename iš renginių Londone turėjusi dalyvauti prekinio ženklo JAN SI STUDIOS įkūrėja SIGITA JANELIONYTĖ teigia, jog šiandien kaip niekad svarbu ne šluoti prekybos centrų lentynas ir didžiųjų gamintojų produktus, o palaikyti smulkųjį verslą. „Visi esame nežinioje. Tad kaip niekad turime būti vieningi ir palaikyti vienas kitą - paskatinamuoju žodžiu, skambučiu ar tiesiog paspausdami ‘like’ ir ‘share’ socialiniuose tinkluose“, - sako ji.

Nors pokalbiai apie madą šiuo metu nėra itin aktualūs, tačiau Sigita įsitikinusi, jog situacijai pagerėjus, mes kaip niekad norėsime švęsti, o pavasarį ar vasarą vestuvėms besiruošusios nuotakos planų neišsižada, jie tiesiog atidedami.

Pasak Jan Si Studios įkūrėjos, šiandien vestuvių mada išgyvena revoliuciją: nuotakos ir dizaineriai vis dažniau laužo tradicijas, princesių stiliaus apdarai užleidžia vietą kokybei, modernumui, praktiškumui ir patogumui, dėmesys skiriamas audiniui, tvariam, ekologiškam, sąžiningam vartojimui.

Sigita neslepia besidžiaugianti, kad vestuvių industrijoje pagaliau vyksta pokyčiai. Šiandienos nuotakos vartoja atsakingiau ir apdarus renkasi ne tiek paisydamos tradicijų, kiek praktiškumo. Moterys nori, kad šventinis drabužis tarnautų ne vieną dieną ir ne tik įspūdingai atrodytų nuotraukose, bet ir būtų stilingas, kokybiškas, praktiškas. „Kaip mano nuotakos įsimintiną dieną, taip aš kūryboje noriu jausti laisvę ir ja mėgautis. Ir tai padaryti yra daug lengviau kuriant moderniai moteriai, pritaikant įmantresnius kirpimus, įdomesnius audinius‟.
Savo kūryboje Sigita skatina atsakingumą ir visas nuotakas kviečią klausti ir domėtis, iš kokios medžiagos, kur, kokiu būdu, kokiomis sąlygomis ir kas gamino jūsų suknelę, siuvo jūsų drabužius. „Mano studijos šūkis „Celebrating craftsmanship and thoughtful fashion“ – pagarba amatui ir protingai madai“, - sako dizainerė.

Jan Si Studios naujausia kolekciją sudaro suknelės, kelnės, švarkai ir paltai, leidžiantys moteriai miksuoti drabužius tarpusavyje ir susikurti savo unikalų derinį. „Nenoriu, jog pasibaigus šventei, suknelė gulėtų spintoje, taigi, visi gaminiai gali būti pritaikyti bet kuriai kitai progai‟.

Pasak Sigitos, kūryboje jai itin svarbi medžiagų, kurias naudoja savo kolekcijoje, kokybė. „Jei tik įmanoma visada renkuosi tvarius (sustainable) audinius iš vietinių gamintojų. Kaip, tarkime, Cluny Lace kompanijos, įsikūrusios Nottingham'e. Tai gilias tradicijas saugantis fabrikas, kuris nėrinius gamina tomis pačiomis, ne modernizuotomis staklėmis jau nuo 1845-ųjų. Tradicinius Cluny nėrinius pateikiau moderniame amplua – padidintame (oversized) palte ar kelnių ir švarko derinyje‟.

Dar vienas gilias šaknis puoselėjantis menas Jan Si Studios kolekcijoje – tradicinė ‘filigree’ juvelyrika. Dizainerės kūryboje juvelyriniai dirbiniai tapo sagomis ar papuošimais, jungiančiais dvi gaminio dalis. Sidabrinius, auksu dengtus papuošalus specialiai šiai kolekcijai gamino Sardinijoje įsikūrę KOKKU juvelyrai.

„Ilga laiką nuotakų apdarai ir mada, ‘bridal’ ir ‘fashion’ buvo tarsi dvi atskiros stovyklos. Šiandien vis daugiau dizainerių pristato tiesiog baltas kolekcijas. Nuotakos vestuvinę aprangą renkasi pagal savo stilių, gyvenimo būdą ir kuo toliau, tuo dažniau suknelė nėra vien daugiasluoksnis apdaras. Moterys nori jaustis patogiai, išlikti ištikimos sau, savo vertybėms, unikalumui“,  - įsitikinusi lietuvė. 

Vestuvinis apdaras nuotakoms kartais atrodo neįkandama svajone. Su finansine realybe susidūrusioms moterims Jan Si Studios įkūrėja pataria tokiais atvejais geriau rinktis drabužį iš antrų rankų (second hand), nei ieškoti pigios alternatyvos. „Kelis šimtus svarų kainuojanti suknia tikrai nepasiūta iš aplinką tausojančio audinio, etiškomis sąlygomis, mokant sąžiningą atlygį darbuotojams. Mes vis daugiau dėmesio skiriame tam, ką valgome, bet vis dar nepakankamai rūpinamės tuo, ką vilkime‟, - teigia Sigita.

Jan Si Studios kolekciją galite apžiūrėti: Instagram @jansistudios

Foto: @renston
Modelis: @pakstyte
HMUA: @beautybyausra
Stilius: @jansistudios

Raktažodžiai: StiliusVestuvėsNuotakos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai