Lapkričio 12, 2023
Šimtai tūkstančių žmonių Londone Paliaubų dieną surengė propalestinietiškas eitynes

Londone šeštadienį žygiavo šimtai tūkstančių palestiniečių rėmėjų, ragindami nutraukti ugnį Izraelio kare Gazos Ruože.

Eitynės buvo surengtos Paliaubų dieną, kai JK kasmet iškilmingomis ceremonijomis prie karo memorialų prisimena žuvusiuosius kare.

Renginys įvyko po savaitę trukusios įtampos, kai vyriausybė paragino jas atšaukti, o policija pranešė, kad buvo suimta daugybė žmonių. 

Apie 150 masinio protesto dalyvių buvo sulaikyti pagal viešosios tvarkos įstatymus už tai, kad dėvėjo veidą dengiančius drabužius ir sprogdino fejerverkus, o 82 kontrprotestuotojai buvo sulaikyti, kad neprasiskverbtų į pagrindinę eiseną.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pasmerkė kraštutinių dešiniųjų protestuotojus ir islamistų grupuotei „Hamas“ prijaučiančius asmenis.

„Smerkiu smurtines ir visiškai nepriimtinas scenas, kurias šiandien matėme iš EDL (Anglijos gynybos lygos) ir su ja susijusių grupių bei „Hamas“ rėmėjų, dalyvavusių „Nacionalinėse eitynėse už Palestiną“, – sakoma R. Sunako pareiškime. – Apgailėtini mažumos žmonių veiksmai kenkia tiems, kurie pasirinko taikiai išreikšti savo nuomonę.“

R. Sunakas, kuris priešinosi raginimams paremti paliaubas Izraelio kare su „Hamas“, teigė, kad tai, ką pavadino kraštutinių dešiniųjų banditais, antisemitinėmis skanduotėmis ir „Hamas“ palaikančiais užrašais bei drabužiais, aptemdė atminimo savaitgalį.

Sekmadienį karalius Charlesas III (Karolis III) vadovauja nacionaliniam atminimo renginiui prie karo memorialo, kuriame dalyvauja vyresnieji karališkosios šeimos nariai, politiniai lyderiai ir veteranai.

Koalicijos „Stop the War“ organizuojamos eitynės yra didžiausios Londone nuo tada, kai, anot Izraelio, „Hamas“ nužudė daugiau kaip 1,2 tūkst. žmonių ir paėmė įkaitais apie 240 spalio 7 dieną.

Anot „Hamas“ vadovaujamos pakrantės anklavo Sveikatos apsaugos ministerijos, per Izraelio karinę kampaniją Gazos Ruože žuvo kiek daugiau nei 11 tūkst. žmonių.

Policija apskaičiavo, kad į mitingą atėjo 300 tūkst. žmonių, o organizatoriai nurodė, kad jų buvo 800 tūkst. Tai prilygsta didžiuliam skaičiui žmonių, kurie 2003 metais JK sostinėje dalyvavo eitynėse prieš karą Irake.

Šeštadienį buvo suimta daugiau žmonių nei per visas ankstesnes palestiniečius palaikančias eitynes, kuriose žmonės buvo sulaikyti už neapykantos nusikaltimus ir paramą „Hamas“, kuri JK yra įtraukta į teroristinių organizacijų sąrašą.

Taikai palaikyti buvo pasitelkta apie 1 850 policijos pareigūnų, tarp jų ir iš kitų britų pajėgų.

Vidaus reikalų ministrė Suella Braverman (Sjuela Breiverman), vis garsiau prabylanti apie savo dešiniąsias pažiūras, šią savaitę apkaltino policiją, kad ji palankiau vertina vadinamuosius kairiųjų protestus nei kitus, o propalestinietiškas demonstracijas pavadino neapykantos eitynėmis.

Parama palestiniečiams yra ilgalaikė JK kairiųjų politinių jėgų pozicija.

Kituose Europos miestuose taip pat vyko palestiniečius palaikantys mitingai: Paryžiuje susirinko keli tūkstančiai, o Briuselyje – daugiau kaip 20 tūkst. žmonių.

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai